Hledám majitele revolverů Colt - JM

Krátké vícehlavňové zbraně


kleofash
Příspěvky: 79

Příspěvek#1 » úte 11. čer 2013, 10:58

Ahoj,
koupil jsem nádherné palisandrové střenky na Colt detective special, ale zjistil jsem, že se vyráběly dvě modifikace (square butt, long butt)... Já jsem si samozřejmě koupil ty, co nepasují.
Údajně by to mělo ale pasovat i na jiný typ (bohužel nevím na jaký)...

Hledám majitele Colt det. sp. nebo jiného revolveru Colt z té éry (bankers special, cobra, diamondback....) z Brna, nebo okolí, který by byl ochotný nechat mě to porovnat a zjistit co to vlastně mám.

Děkuji



Návštěvník

Příspěvek#2 » úte 11. čer 2013, 17:57

Long-butt DS byly vsechny do urciteho roku vyroby, tedy nejstarsi kusy verze s odkrytym vyhazovacem. Pak pazbu zkratili, nakonec v r. 1972 zakryli vyhazovac. Ostatni verze dvoupalcoveho d-frame se lisi jen materialem a zpracovanim a mam takove matne tuseni, ze coby long-butt snad ani neexistuji. Az budu u pocitace, napisu upresnim, kdyz tak posli seriove cislo a fotku obou veci vedle sebe a reknu ti, co to mas.



Návštěvník

Příspěvek#3 » úte 11. čer 2013, 20:56

Tak wikipedie mne upřesňuje, modifikace gripframu byly TŘI: square-butt oficiálně do 1933, pak už jen round-butt dlouhý. Přesto sem tam kusy se square až do čtyřicátých let. V šedesátých letech byl gripframe dále zkrácený na dnešní úroveň podle slitinového Agenta (levnější verze slitinové Cobry) vyráběného od r. 1962. Jak to bylo u Cobry ví Bůh.

Rok výroby dle sériového čísla:
http://www.coltsmfg.com/CustomerServices/SerialNumberLookup.aspx
http://www.coltautos.com/DA/DetectiveSpecial/detectivespecialpd.htm

Ostatní submodely a rozdíly Series viz wiki. Bez fotek ti nikdo nepoví, co to vlastně máš.

Jestli je to považováno za spam a do burzy to nepatří, dejte to prosím do nějakého adekvátního tématu.

Přesunuto P.



kleofash
Příspěvky: 79

Příspěvek#4 » čtv 13. čer 2013, 11:24

Rimmer132: moc díky. Vyfotím to pak vedle pravítka a uvidíme co jsem to koupil :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host