Ruger Blackhawk .357 mag , .44 mag

Krátké vícehlavňové zbraně


pedro.cz
Příspěvky: 11

Příspěvek#1 » ned 10. úno 2019, 12:33

Zdar strelci,muzu se zeptat?:
Na co si mam dat pozor pri koupi revorveru z druhe ruky?
A dale:muze se strilet 38 naboje v razi 357mag?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#2 » ned 10. úno 2019, 13:12

Klasika - hlaven, prechodovy kuzel (erozia), podobne "ryha" nad prechodovym kuzelom v rame, vole, casovanie. Inak Rugerovske SAcka mavaju z mojej skusenosti mensie vole nez SA/DA revolvery (dane aj konstrukciou).

A ano, z Rugrov sa daju bez problemov strielat .38cky z .357.

Takze pokial ti vyhovuje nabijanie cez klapku, je to urcite fajn zbran. Osobne preferujem koli klasickemu "look-u" Vaquero (co je to iste s pevnymi mieridlami) - i ked nerezovy Super Blackhawk Hunter v .44 ... to je krasna vec :).

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#3 » ned 27. lis 2022, 20:06

Dovolím si zde trochu oživit toto téma + bych se primluvil o rozšíření názvu o Ruger Superblackhawk.
Sám vlastním Blackhawka 4 5/8" v ráži .357 a musím říct, že střílení s tímto revolverem je pro mě čistá radost. Do budoucna bych chtěl pořídit i v jiné ráži. Buď .45Lc nebo Superblackhawka v .44 mag. Prosím majitele těchto revolverů, aby se podělili o své zkušenosti.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#4 » pon 28. lis 2022, 07:10

Ještě přidám pár fotek:
r3.jpg

r4.jpg

r1.jpg

r2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Shotgun ED
Příspěvky: 40

Příspěvek#5 » stř 30. lis 2022, 01:14

oldglock: Je nějaký negativum na vašem nádherném Blackhawkovi, nebo jen krása, pohoda, zábava a bezstarostnost? Osobně mám v plánu jeden SA a jednu opakovačku do sady. To že to bude Ruger už vím dávno, jen se rozhoduji jakou ráži což mi určí jestli to bude Blackwawk a nebo superblackhawk. Osobně se mi líbí convertible, kde jsou výměný válce na 357 a 9 luger, takže když se dá volit jestli chci pořádnou ránu, nebo šetřit peníze. Opakovačka, ale prý zase v 357 je jen plivátko jak malorážka a i když balisticky jsou na tom stejně, tak minimálně .44 pro dospělejší "ránu", tak uvidím pro co se rozhodnu. Ale SA chci určitě od Rugeru, tak jsem zvědavý na vaše zkušenosti s ním.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#6 » stř 30. lis 2022, 07:41

Pro mě to je moc fajn a přesné střílení. Je to rok výroby 1980 a stále ve slušném stavu. Vyměnil jsem bicí pružinu ze sady od Wolfa a spoušť mám nyní 1,4kg (byla 1,8) a odpaluje v pohodě. Akorát už dlouhodobě sháním nové origo střenky, což je v Evropě totálně nesehnatelné a z USA to nepošlou. Střílím z něj pouze .357 byť se dá i 38. Do budoucna bych rád pořídil i Super Blackhawk v .44 se stejnou délkou hlavně. Stále ty SA Rugery považuji za přijatelnou volbu, pokud člověk chce něco, co připomíná jejich původní vzor, byť tam jsou moderní prvky. Člověk se občas dočte, že už to sice s kvalitou není, co to bývalo, ale stále si myslím, že je to fajn zbraň. Asi by se dalo říct, že pokud kupovat jetého, tak čím starší a zachovalejší, tím lépe.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#7 » stř 30. lis 2022, 08:32

Crienky byvaju pravidelne na eGun-e, u nemeckych / rakuskych predajcov, dokonca mava aj slovensky BWARMS. Takze staci pozerat a trochu trpezlivosti. Standardny typ by mal byt ekvivalentny medzi New Vaquero a Blackhawk-om, existuju ale varianty, takze vzdy pozriet popis pripadne cislo a skontrolovat na stranke u Rugrov.

Do convertible .357Magnum vs 9L by som nesiel z dovodu rozdielneho priemeru strely a klesajucej presnosti, kto striela revolver, skor ci neskor zacne prebijat, inak ho to zozerie - takze nie je problem spravit si tercovu laboraciu na mieru. A pri vacsich razach (.44, .45LC) to proste chce dlhsiu hlaven, mal som v tom 4,6" a nie je to ono. Este by som podla velkosti ruk pouvazoval o "Bisley" variante - ma to inak zakrivenu a vacsiu rukovat, takze mne osobne to o dost lepsie sedi v ruke.

Rugrovske SAcka su krasne, vdaka jednoduchej konstrukcii to dost vydrzi, co viem tak tomu svojho casu praskali transferbar-y ale to bolo X rokov dozadu. Negativum je akurat hrozna dodacia lehota pre pripadne nahradne diely (bavime sa o vsetkych Rugroch) - a momentalne to stoji uplny nezmysel. To uz skor pocihat na drazby na e-Gune, daju sa tam najst pekne kusy za rozumne peniaze (akurat tam konci zanovny Superblackhawk v 7,5" za 550 EUR).

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#8 » stř 30. lis 2022, 10:30

Já ty střenky sháním už asi 3 roky. Ani tam jak píšeš jsem je nenašel.
Je to rám XR3-RED a pasují na více modelů:
XR3-Red-866x1024.png

U Superblachawku je rám trochu větší krom varianty s délkou hlavně 4,6" tam je to stejné jako u Blackhawku.
Jinak by mě zajímalo, proč dělají Superblackhawk u verze s 5,5" laufem s válcem , který má vybrání a u ostatních je standardně plný.

Do convertible bych také nešel z důvodu jak píšeš.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



king
Příspěvky: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » stř 30. lis 2022, 11:34

Mam Super Blackhawk .44 Mag z roku 2007 hlaven 5.5". Kupovan nestrileny na egun. Je ok, mezera mezi valcem a hlavni 0.1mm, casovani dobre, spoust bodova 1.5kg. Mam sadu pruzin ale zatim jsem nemenil.

Je to spis na slabe laborace. Max. mam 1700J s 300gr strelou a to je s tou drevenou rukojeti utrpeni.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#10 » stř 30. lis 2022, 12:12

Moc pěkný! Je fakt, že v té .44 a s klasickým gripem to není nic moc, ale dá se to. Zase ty gumové uplně změní vzhled.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#11 » stř 30. lis 2022, 12:34

Ked .44ku, tak za mna fakt 7,5" - idealne (Bisley) Hunter - prve foto. Ma to naviac ku klasike ten sarm masivnosti co pridava lista nad hlavnou. A optiku na to. Mal som blbec moznost kupit vyrocnu ediciu SB - druhe foto, debil som zavahal, doteraz si mlatim hlavu. Kazdopadne co som komunikoval s importerom, tak .44iek sa vozi do Ciech par kusov do roka.
"Moderne" SAcka su zalezitost pre maly okruh ludi, takze pri sledovani bazarov sa casto daju zohnat za rozumne peniaze.
SBHunter.jpg

SB50y.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#12 » stř 30. lis 2022, 12:55

Hunter je moc pěkný. Věřím, že Bisley je pohodlnější, ale zatím jsem tomu tvaru nějak nepřišel na chuť vizuálně :-) to už bych raději tu klasiku
f11255_2_RU0860.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Shotgun ED
Příspěvky: 40

Příspěvek#13 » stř 30. lis 2022, 19:38

Tak vám moc děkuju pánové. Asi když už tak vezmu tu .44 než .357 ale zkusil bych si z obojích vystřelit než nakoupím jen pro jistotu. Vzhledově se mi líbí přesně ten co tu má nade mnou na obrázku oldglock. Ten plný válec má svoje kouzlo i když si nejsem úplně jistý jestli tu 7,5 hlaveň, ale to je detail. Na convertible kašlu a teď už jen došetřit peníze. Jinak díky za tip na egun. Nevěděl jsem že něco takovýho existuje a že se takhle dá koupit celý kvér.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#14 » čtv 1. pro 2022, 08:14

Toho kraťase v .44 dělají pouze s plným válcem
c16e4d709fb4b7c84d785108c122c905.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Shotgun ED
Příspěvky: 40

Příspěvek#15 » čtv 1. pro 2022, 09:10

Taky pěknej.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů