Ruger SP101; ,357 M - výměna pružin

Krátké vícehlavňové zbraně


Banjoplayer
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » stř 20. úno 2019, 17:33

Vážení kolegové,
rád bych se zde podělil o os. zkušenost s výměnou pružin v Rugeru SP 101.
Tovární provedení mi připadlo tuhé, proto po prozkoumání názorů, jsem objednal od Brownells Arms pruživy Wilsom Kit 349.
Během 14 dnů mi Kit dorazil, obsahuje 1x vratnou pružinu spouště síly 10, 1x hlavní pružinu síly 10 a 1x pružinu síly 12. Nebudu popisovat a ani komentovat leštění kovových částí, jistě si každý vyhledá na internetu, má-li zájem se do toho pouštět. Níže jsou zkušenosti s pružnami:

1) vratná p. nyměnil jsem, ale po osazení bicího kohoutu jsem nebyl spokojen. Spoušť se vracela v pohodě, ale pomalu a díky tomu by byla zpomalena případná rychle opakovaná DA střelba. Případně by hrozilo rychlejší stisknutí spouště, než se spoušť zcela vrátí a opět "nabere" bicí kohout. Z toho důvodu jsem vrátil ORIGINÁL. Wilson pružina je použitelná, ale osobně bych doporučil jen pro terčovou střelbu.

2) hlavní p.: síly 10 je zcela funkční pro mnou zkoušené SB - standard zápalky. Pro zápalky SB Magnum bohužel již v průměru cca 1 selhač x na 30 pokusů - a to tehdy, pokud střílíte s hlavní směrem vzhůru ( asi nejhorší poloha pro bicí kohout a pružinu) Ve vodorovné poloze jsem ani s SB Magnum selhač nezaznamenal. Na trvalo jsem tedy osadil silnější pružinu síly 12, kde jsem zatím neshledal žádný selhač, a to v žádné poloze revolveru. S pružinou 12 je chod revolveru přijatelný, pocitově lepší než s originální pruž. síly 14, především se nedostavuje výrazné tvrdnutí spouště těsně před výstřelem. Nicméně lelze hovořit, dle mého názoru, o propastné či "pohádkové" změně. Mám srovnání s revolvery SW starších provedení z cca 70- 80. let a s Colt Cobrou 2017, kde chod spouště pocitově hodnotím jako hladší a "máslovější".

Pokud někomu zde uvedené informace poslouží, bude fajn, nemám os. zkušenost s více revolvery Ruger, jen s tímto jedním. Ani jsem se nezabýval zápalkami různých výrobců, neb osobně pro přebíjení .357 a .38 používám jen SB.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů