Revolvery Taurus

Krátké vícehlavňové zbraně


greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#31 » sob 27. bře 2021, 19:13

2" revolver v ráži 357 pro sebeobranu je zhovadilost. Zvláště pro někoho, kdo to chce do nočního stolku a běžně nestřílí. Než si něco takového pro tyto účely pořídíte, vyzkoušejte si na střelnici, jak se vám s tím střílí. Většina normálních lidí tuto variantu po testu na střelnici z praktických důvodů zavrhne.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#32 » sob 27. bře 2021, 20:03

617 som mal aj v prevedeni Ti, titanovy 500g. A prave koli rucke ribbergrip a kompenzatoru bolo mozne v pohode vymlatit cely valec naraz. A to som koli strate vykonu v 2" vacsinou strielal najvykonnejsie v tej dobe zohnatelne naboje SB a Prvi partizan (cez 1000J) a nosil Geca so zvysenym ucinkom proti balistickej ochrane. Ked si dad par skusobnych ran tak mozes byt zdeseny, ak si predtym nic vykonne v ruke nemal. Ale je to vec zvyku.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#33 » sob 27. bře 2021, 20:32

Mě se třeba s revolverem Taurus Raging Bull 444 6,5" .44 nestřílelo hůře než s Glockem 43.
Jako zhovadilost bych viděl .500 S&W ve 2".
Takže ano, nezbyde než vyzkoušet.
Taurus jsem měl jen jeden v .357 4" a byla to pohodička.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#34 » sob 27. bře 2021, 20:37

On je rozdíl střílet z 2" někde na střelnici se sluchátky a něco jiného v uzavřené místnosti, nebo obecně domě, nez sluchátek ... to pak z 2" 357 v mžiku může být pro obránce akustická sebevyřazující zbraň :shock:



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#35 » sob 27. bře 2021, 21:02

Nezmysel. To "sebevyradenie" si niekde zazil?

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#36 » sob 27. bře 2021, 21:59

Tak každý reaguje na hluk a snáší jej jinak. Na vojně jsem před lety viděl, co s člověkem v uzavřeném prostoru (dobrá, nebyla to běžná místnost, ale nevyužívaná betonová muniční kobka) udělá výstřel z ČZ82, což je oproti 357 čajíček ... já jsem stál ve vchodu a měl jen zalehlé uši a za dva dny dobrý. Dotyčný měl prasklý bubínek, špuntovka mu vypadla z ruky, šel do kolen a v šoku se oběma rukama se držel za hlavu, musel jsem jej chytit za flígr a vyvléct ven, nebyl schopen ničeho, než se venku trochu rozkoukal a zjistil že neslyší (naštěstí jen dočasně) ... tak si dovedu představit, že mimo loupežníka může za určitých podmínek dojít k sebevyřazení i obránce zvukovou vlnou ... a jsem celkem rád, že jsem do nočněstolkové 357 ve 2" nešel, ale zvolil jen 38, kde to je při výstřelu docela ještě snesitelná "mrda" 8-) .



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#37 » ned 28. bře 2021, 10:33

Již kdysi hodně dávno jsem byl necelý metr vzdálen od armádní pušky vz 98, ze které vyšel výstřel. Bylo to v uzavřené místnosti asi 3x3 m. Byla to sice pořádná šlupka, v uších jsem měl zalehnuté možná 5 minut, ale že bych se cítil nějak extra šokován nebo dokonce "vyřazen", o tom nemůže být ani řeči.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#38 » ned 28. bře 2021, 15:21

kdysi zamlada nám v mistnosti cca 5x5 s nízkým betonovým stropem bez oken a zavřenými dveřmi kolega v rámci přípravy stráži pustil ostrou ze vz58,
bylo nás tam přes 15 a KO nebyl nikdo, jen ten klučina putoval rovnou do basy,
JE to individuální
kámoš předloni skončil na kapačkách poté co absolvoval ránu venku z 9x19 bez sluchátek

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#39 » ned 28. bře 2021, 17:09

Když jsem před rokem vybíral svého nočnostolkáče, uvažoval jsem původně mezi těmito 357 kousky:
https://www.youtube.com/watch?v=PDtyTPNU4aE
Taurus 605 a Ruger SP101 ... rozdíl v peněžence 10t hovořil pro tauruse ...
Nakonec jsem ale stejně zvolil toto:
https://www.youtube.com/watch?v=X2GsetoDzUw
Je to takový lehký 6-ti včelkový mazel, že ho mám stejně pomalu více u sebe, než v nočním stolku ... :D



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#40 » čtv 29. črc 2021, 11:18

Nemá někdo zkušenosti s 692? https://www.taurususa.com/revolvers/taurus-692? :)
Přijde mi celkem sympatický, že si člověk může 'levně' trénovat s 9x19, ale nevím, jestli s kvůli tomu nemusí dělat nějaké kompromisy s hlavní..



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#41 » stř 23. úno 2022, 12:27

Potřeboval bych poradit, jak se u Taurus 627 Tracker dostat do prostoru pro spoušťový mechanizmus. Hlavně z důvodu čištění. Na videu na youtube, borec vyšrouboval 3 šroubky a zvednul boční kryt. Mě ten kryt drží i bez šroubků a ani páčením šroubovákem se nehnul.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#42 » stř 23. úno 2022, 12:29

nic se nepáčí !!!!
násadou šroubováku poklep na rám kolem té krycí desky ze strany, jež je do rámu vložená
odskočí sama



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#43 » stř 23. úno 2022, 21:54

Přišel jsem na to, že když vydělám pružinu, tak můžu vyrazit ten kryt přes kruhový otvor v rámu.

IMG_4964.jpg


Ale rozhodně neodskočí sám, je tam pěkně napasovaný, takže to chtělo hodně síly. Vrátit to zpět bylo ještě těžší.
Asi to budu muset vzít k puškaři a kryt nechat dopasovat.

Dělat tohle u každého čištění, tak přijdu o nervy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#44 » čtv 24. úno 2022, 06:32

Jak často chceš takhle čistit?
Po rozebrání Raging Bull mi teda přišlo, že to není na časté rozebírání.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#45 » čtv 24. úno 2022, 07:21

Kdyby se to melo cistit, tak to vyrobce udela snadno pristupný. Takze pokud to nevalis v blate a pisku, tak se to cisti jednou za zivot. Mas to profoukni kompresorem. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti