Jak při koupi staršího revolveru zkontrolovat jeho stav?

Krátké vícehlavňové zbraně


greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#16 » pon 5. srp 2019, 20:09

Dragunov píše:Alfu Para jsem držel a dost se mi líbíla zpracováním, ale slyšel jsem krásnou pomluvu že je SB .357 tak slabé aby to Alfy nerozervalo :D


Tak nějak nerozumím tomu, co má revolver Alfa Para společného s nábojem 357 mag ? Jo v pomlouvání jsme my češi mistři světa.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#17 » pon 5. srp 2019, 22:31

Koupě čehokoli použitého je vždy více či méně tak trochu sázka do loterie, ale finanční možnosti kupujícího bývají většinou omezené... Před časem jsem koupil jetý čtyřpalcový SW 586-3 v .357 M ve velice hezkém vnějším stavu. Má sice vůli mezi hlavní a válcem 0,3 mm, ale bezproblémové časování, je přesný, zbrojíř mi po jeho prohlídce řekl, ať to zbytečně neřeším a střílím a když jsem si na střelnici od střeleckého kolegy půjčil téměř nový SW 686, moje zralejší ruce a oči nepoznaly rozdíl... Takže je to individuálně kus od kusu a jak doporučují jiní, uzavřel bych kupni smlouvu až po testu na střelnici, tyhle zbraně nebývají ,,za hubičku"... Kdybych musel jednou z nějakého důvodu Smisíka prodat, slzy by mi ukanuly...



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#18 » úte 6. srp 2019, 19:51

greenhorn: No, předpokládám že kvalita a materiál bude stejný když je obojí verze steel a nikokliv slitinový Holek na .38 a že by někde ubírali na materiálu jen proto že je to 9mm.
Jooo ale tak to nejen v Čechách. Mě jde o to, že bude revolver především střílet .357 a ne jen "občas a na nošení" tak aby to ustál.

din: Jo ten jsem viděl na bazaru a dodnes lituji že jsem ho nevzal. Ony ty starší kusy mají něco do sebe - pěkné černění, žádné zámečky atp.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#19 » úte 6. srp 2019, 20:19

dragunov: máš o té nekvalitě revolveru Alfa steel .357 nějaká tvrdá data, nebo tady jen vyjadřuješ své doměnky, bo jsi slyšel?



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#20 » stř 7. srp 2019, 19:12

Kdybych měl tvrdá data tak se asi neptám. Stejně jako nemám data k tomu že SW 19 praskají přechodové kužely... Kdy, jak, kolikati po kolikati ranách? Taky nevím. Ale viděl jsem takové. Proměřit to taky nemůžu to bych je měl doma, že. Nikde jsem nic špatného neřekl, jen to co jsem slyšel. Netřeba na mě vyjíždět.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#21 » stř 6. led 2021, 19:04

Zdravím, možná volím nevhodné téma, ale třeba to někomu, kdo vybírá může pomoc.
Já jsem revolvery nepolíbený, tato vývojová větev zbraní jde prakticky mimo mě a moje jediná zkušenost je nějaký Taurus a Rossi, co měl otec a pak nějaký archaický svazarmový Rusák, co mi kdysi ještě jako děcku půjčil na střelnici jeden ochotný dědula, abych si to zkusil.
Nicméně, měl jsem o víkendu v ruce revolver od Colta, model jsem zapomněl, ale googloval jsem fotky a asi Trooper (?). Chtěl bych se někoho, kdo má Colta, zeptat na jednu věc, co mě zaujala. Pokud jsem měl venku válec, tak šel normálně napnout bicí mechanismus. Je toto u Colta běžné? Majitel tvrdil, že zbraň je v pořádku, ale mě to vrtá hlavou. Jsem si skoro jistý, že ani jeden z otcových revolverů při vyklopeném válci nešel natáhnout. Je toto u Colta normální nebo jsou na tom Brazilci s klonama (popravdě nevím, jak to má SW, ale hádám, že jako Brazilci) v tomto o skok dál před Coltem?
Dotaz sem dávám jen proto, že mě to zajímá a vrtá mi to hlavou. Díky předem za objasnění. Spokojím se i s odpovědí ve smyslu "U Colta je to OK" nebo "v daném revolveru se někdo hrabal". Netřeba rozebírát podrobně, i když rád si počtu.



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#22 » stř 6. led 2021, 19:38

Normální, ale při nataženém kladivu nejde zaklopit válec. Takže dostatečně bezpečný.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#23 » stř 6. led 2021, 22:45

Díky, takže je to zrovna tak, jak jsem si myslel, že je to špatně.
Mimochodem, pamatuju si tedy dobře, že u kopií SW (potažmo originálu) to ale nejde?



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#24 » čtv 7. led 2021, 08:33

S Coltem neporadím, ale S&W to má jak píšeš. Při vyklopeném válci nejde natáhnout kohout.



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#25 » čtv 7. led 2021, 09:28

Jak píše Boci. Při vyklopeném válci lze natáhnout kohout, ale válec nelze zaklopit, popřípadě ani vyklopit. Alespoň u mého Coltu ze sedmdesátých let.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#26 » čtv 7. led 2021, 18:06

Díky všem, hned je člověk o chlup chytřejší. Řešení u SW mi přijde logičtější, ale asi měli důvod. Hádám, že od toho asi neupustili ani na současné Coltově produkci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů