Jak při koupi staršího revolveru zkontrolovat jeho stav?

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#1 » ned 4. srp 2019, 11:46

Poraďte, jak při koupi staršího revolveru .357 s 4" hlavní zkontrolovat jeho stav? Na co se zaměřit? Jde mi hlavně o Ruger 141 případně Smith&Wesson 686 v nerezu.

Odděleno do samostatného tématu. Peggy



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#2 » ned 4. srp 2019, 13:09

Me poznatky z kratke doby, co vlastnim GP100:
1) Zkontrolovat casovani valce, tzn. kdyz zmacknes DA spoust, melo by se to nejdrive otocit, pak zamknout a az pak spadnout kladivo.
2) Zkontrolovat uzamceni valce, jak velke ma vule apod.
3) Zkontrolovat prechodovy kuzel.
4) Rozebrat spoustak a zkontrolovat stav prenosove paky.
5) Zkontrolovat stav searu a kladiva, zda je na nem ostra hrana.
6) Zkontrolovat reset a jak se spoust vraci zpet.
7) Zkontrolovat hlaven, komory apod.
Nic jineho me nenapada, pokud jsem neco zapomel, budu rad, kdyz me kolegove doplni.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3 » ned 4. srp 2019, 15:26

Ano, jako prodejce revolveru budu nadšený, když nějaký šťoura, co ničemu pořádně nerozumí se mi dere do revolveru se šrubovákem, aby se podíval do útrob...
btw, hromada revolverů se dotočí/zamkne zároveň s pádem kladiva v DA.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#4 » ned 4. srp 2019, 16:14

Jak naznačil Honzajan, když tomu pořádně nerozumíš, tož si k tomu vem odborníka. Na všetko nám treba odborníkov. :ugeek:



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#5 » ned 4. srp 2019, 16:16

Zájdite na strelnicu a poriadne ho vyskúšaj .U revolver je najdôležitejšia suososť valca s hlavňou. Revolver čo má nulové vôle ale nie je suosi je nanič . Vôle nájdeš na každom bežnom revolvery ničomu to nevadí kým napľuje olovo a ak hej treba sa pozriet po niečom kvalitnejšom ale tam je aj cena iná .Rugre čo som skúšal mali vôľu vždy ale časovanie a suososť valec hlaveň sedeli dobre . Taurus máva problém zo všetkým . S&w je na tom lepšie ako Ruger ale zas tá cena . Píšem len o kovových modeloch :) S dobrím rugrom sa udržím v 10 a sem tam deviatka na 25m S s&w keď sa strely navzájom nedotýkajú v 10ke tak je niekde problém :)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#6 » ned 4. srp 2019, 20:41

Idealne fakt zobrat na strelnicu a mimo prehliadky vyskusat zo 50 ran v DAcku, ci nie su nejake problemy (zamykanie, spolahlive odpalovanie, ...).

K Rugrom - mimo uz spominaneho z osobnej skusenosti:

Skontrolovat prechodovy kuzel / ram - uz som mal v ruke kus kde bola ocividna erozia ... v zavislosti od stavu to moze / nemusi byt problem.

DA Rugre zamykaju so znacnym predstihom, nema byt problem spustou pretacat valec bez toho aby si zhodil kladivo, aj pri brzdeni valca sa tento bez problemov zamyka predtym nez kladivo spadne.

Nejaka vola valca (rotacia aj endshake) je u Rugra normalna, momentalne mam dva kusy GPcka, napriek tomu ze jeden z nich ma 6000+ ran (prestal som pocitat, aktualne strielam 90% naboje na urovni 38 / 38+P + susenie), a druhy kupovany ako zalozka je prakticky nestrielany - rozdiely / zhorsenie nepozorujem, dtto stav u SPcka.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#7 » ned 4. srp 2019, 20:44

RK píše:... Píšem len o kovových modeloch ...

Hliník je kov, dural je kov, mosadz je kov, bronz je kov, titán je kov... z plastu sa revolverové rámy (to si snáď mal na mysli) zatiaľ masovo nevyrábajú. :roll:
Takže asi: "... o oceľových modeloch..."

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#8 » ned 4. srp 2019, 21:04

Asi mysli Rugerovske (K)LCR(X). Tam je fakt zliatina + plast. Ale co som cital dlhodoby test, drzi to.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#9 » pon 5. srp 2019, 06:37

MM presne tak .S nimi mám minimálne skúsenosti ,pri lcr 357 mag mi stačilo pár rán a už ho viac do ruky nechcem :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#10 » pon 5. srp 2019, 06:38

Honzajan píše:.......
btw, hromada revolverů se dotočí/zamkne zároveň s pádem kladiva v DA.

a čeká na troubu, co je koupí :-)

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#11 » pon 5. srp 2019, 07:00

díky za rady, určitě nebudu nikomu zbraň rozebírat. Domluvit střelnici je určitě velký plus. Chtěl jsem utratit cca. 20k, ale o víkend se na bazar.hunting-shop mihnul dokonce Colt Python 4" za 30000,-.
Už tam není, ale možná se vyplatí počkat a připlatit...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#12 » pon 5. srp 2019, 07:42

Je otazka ci to chces na lestenie, a obcas si strelit, pripadne na pohodovu mierenku alebo sypat z toho 100+ ran tyzdenne, odierat to pri suseni, ... na to je ten Python fakt skoda. Second hand GPcko v dobrom stave za 12-15k ti vydrzi hodne dlho. Lkove S&W - hlavne starsie kusy su krasa, ale u mna je to uz skor do zbierky, na trening a nosenie mam osvedcene 'krompace' od Rugra :).

Uživatelský avatar
ErikCartmen
Příspěvky: 54

Příspěvek#13 » pon 5. srp 2019, 08:29

jan říkáš, leštění / pár ran do měsíce (100?) možná nošení svátečně pro radost, ale na to mám praktičtější 9mm. Python je pro mě nejkrásnější revolver tedy hlavně v 6"



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#14 » pon 5. srp 2019, 17:27

Tak co vlastně chceš? Rugera. Smiťáka, nebo Colt Python? Podle toho, jak tady spekuluješ si asi žádný z těchto revolverů nekoupíš. Ona totiž u těchto značek v segmentu starších zbraní poptávka převyšuje nabídku. Než se rozmyslíš zda je zbraň dobrá, zda je cena dobrá, zda tě někdo nechce napálit, někdo koupí nabízenou zbraň před tebou. Tady jednoznačně platí: kdo zaváhá, nemá nic. To chce místo filozofování na netu mít připravené nákupko, peníze a nebát se zajet si pro zbraň po celé republice. A nebo si kup novou a máš pokoj. Při tvém plánovaném používání budeš mít revolver na celý život a to se vyplatí. ;) Já jsem například moc chtěl SW 686 3" a z pragmatických důvodů (cena) jsem skončil u nové nerezové Alfy PARA classic 3". Cena je poloviční, servis a ND za humny, design je téměř shodný a se zbraní jsem spokojen. A nová je nová.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#15 » pon 5. srp 2019, 19:32

Zrovna vybírám revolver a chtěl jsem založit téma, protože tu chybí.
Ještě mě napadá co kotrolovat je zkusit jestli drží kohout natažený v singlu když na něj člověk zatlačí. To se v Čechách asi ale neuvidí. No a ty šrouby - varovné znamení když jsou ožvýkané - důkaz že se v tom hrabal někdo, kdo by se v tom hrabat neměl.

No jo jenže, nejradší bych max 4 palec, idelaně 3 palec v nerezu, 6 ran, .357, ideálně stavitelná mířidla. Střílel jsem 686 a GP100. (bohužel 686 byla ulitla verze na .38, fakt by mě zajímalo proč to někdo vyráběl.) Alfu Para jsem držel a dost se mi líbíla zpracováním, ale slyšel jsem krásnou pomluvu že je SB .357 tak slabé aby to Alfy nerozervalo :D Tak nějak se prostě nemůžu vzdát nositelnosti a a chtěl bych si s tím občas střelit LOS a bojím se že 4" je už moc.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů