Jak se trefit s revolverem?

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#31 » pát 1. říj 2021, 17:05

2 Boci - U některých "sáhnout na hledí" ani nejde, pokud jde o modely co ho mají vyfrézované v zadní části rámu. Tam člověk musí věřit tomu, že výrobce to "nastřelil" (a dle toho vyfrézoval to hledí) správně. Měl jsem jeden 7+1⁄2 SAA, který měl to hledí vyfrézovaný evidentně excentricky na jednu stranu (sice asi jen o 0,5mm, ale bylo to poznat vůči drážce co SAA má na rámu nad válcem) a to i když hlaveň nevypadala, že by byla nějak křivě usazena (nebo přetočena/nedotočena) v rámu. Ale střílel při zamíření přes to hledí naprosto přesně.

Modely se stavitelným hledím mají samozřejmě výhodu, že pokud si člověk nalaboruje nějakou plinkací terčovou navážku, tak si může mířidla dle toho patřičně poladit. A nebo, když má zmetek s přetočenou hlavní (jako jeden můj Ruger GP100) tak to přetočení/nedotočení hlavně taky dožene na hledí.



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#32 » pát 1. říj 2021, 17:44

S pevným hledím jsem měl jenom několik dvou palců a tam je to vždy loterie. Loni koupil kamarád S&W 686 6 palec i při hledí úplně dole to střílí na 25 m o 10 cm na horu. Mám jednu 625 a tam je hledí skoro na doraz napravo aby to střílelo na flek. Samozřejmě z fabriky bylo na středu. Ani na jednom revolveru nemám plátek hledí přesně na středu, ale je pravda, že ta 625 je extrém.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#33 » pát 1. říj 2021, 18:35

No ja mel to hledi posunute doleva uz predtim.
Dneska jsem byl zase a stejna pohadka, i s platkem hledi tak vlevo, jak to jen jde :) nehlede na strelivo (38sp, wc s&b, fmj s&b 38sp, fmj magtech 38sp - jeste priste zkusim 357 mag. no, ty jsem si trochu 'setril').

Kazdopadne prestavam susit s revolverem, nez se zacnu nejak rozumne trefovat. Akorat si zvykam to delat blbe.
Pristi tyden si asi koupim revolver v 22lr, abych tam toho mohl (diky kapacite valce a financim) poslat vic a casteji, nez jednou tydne. Jinak to bude bida :)

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#34 » pát 1. říj 2021, 21:36

Zkoušel jsi střílet s oporou? Třeba v sedě a zbraň opřenou (položenou) v bagu? S dobrým bagem, který umožní si revolver do něj opřít tak, že se při zamíření prakticky nehne to to musí lítat v SA režimu "jednou dírou". Taky tím alespoň částečně eliminuješ strhávání.

Edit - tohle dělat pouze z vlastním bagem, je pak totiž "trošku" očouzenej z mezery mezi válcem a hlavní. ;)

bag.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#35 » pát 1. říj 2021, 22:35

Zkousel jsem s oporou jednou nastrelit kolimator. Ale na strelnicich, kam chodim, neni moznost v sede. Bud moc nizko, nebo naopak 'pult' vysoko. S oporou tak znamena krcit se v nejaky pseudopoloze na kterou nejsem zvykly a netrefim nic.
Ten kolim / pistoli jsem nastesti schopnej nastrelit normalne ve stoje bez problemu.
U revolveru na to zatim nemam. :)

Ale ja si nemyslim, ze nejak extra strhavam. Obcas urcite, ale kdyby to byl muj hlavni problem, tak mi to aspon obcas vleti taky na druhou stranu nebo nahodou do stredu. Znam z uplnych zacatku s pistoli (tam teda klasika doleva dolu).
S tim revolverem jsem se snad jeste nikdy netrefil vlevo od stredu. Ani o centimetr. A stredu jsem se priblizil par ranama z par set pokusu. Takze bud strili ten revolver krive (vic tomposunout doleva uz nemuzu), nebo delam neco absolutne blbe (uchop / spoust).
Rikam, koupim druhy, 22LR abych mohl rychleji vypilovat par tisic ran a bude lip.. :) nebo se s nim budu trefovat rovnou a pak nevim co bych delal s tim S&W. Reklamoval? :D

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#36 » pát 1. říj 2021, 23:04

No, v prvé řadě zkus jiné ruce - tedy dej to někomu (nejlépe nějakému zkušenému revolveráři) ať to zkusí on. Ale to už tady proběhlo. A nebo prostě zkus tu nastřelovací stolici s člověkem co umí nastřelovat. Pokud to i z ní bude lítat doprava, tak fakt jedině ta reklamace - může jít o křivě usazenou hlaveň, už jsem takový revolver taky viděl. Ale tam to bylo zřejmé - když ses podíval vývrtem směrem od ústí, bylo jasně vidět, že díra pro zápalník je mimo střed vývrtu a když se zaklapl válec, tak byla vidět i nesouosost (resp. zalomení) komor válce vůči hlavni.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#37 » sob 2. říj 2021, 00:05

bbobb: můžeš upřesnit z jakého revolveru to vlastně střílíš? Typ, ráže, délka hlavně a druh nábojů. Napsat, že se jedná o S&W revolver je málo.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#38 » sob 2. říj 2021, 06:40

Psal jsem, je to 686 PC, 5". https://www.smith-wesson.com/product/mo ... ?sku=11760
Zatim jsem z toho strilel jen .38 special (50x 158gr magtech fmj, 50x 156gr s&b fmj, 200x 148gr. S&b wc).
Strelivo na to u mne nema vliv :) jedine co jeste mam a nezkousel jsem je 158gr .357 s&b.



velkovezir
Příspěvky: 36

Příspěvek#39 » ned 3. říj 2021, 07:29

Za mě bych určitě ještě vyzkoušel ty .357, můžou mi totiž bod zásahu oproti .38 posunutej. Viz třeba tady video
https://youtu.be/yGt9npXQKiI



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#40 » ned 3. říj 2021, 09:22

Zajimavy. Ze to muze litat horizontalne mimo mezi .357 a .38 jsem nevedel, ale jemu jo.
A nasel jsem i jiny 'stiznosti' / dotazy na tohle tema, kde .38 leta doprava. Tak to jsem zvedavy, az zkusim.
Doufam, ze to tim neni teda. Ze bych chtel strilet nejak hodne .357 rict nemuzu. :D moc prijemne to po par valcich neni. Leda mirit jinak pak.



Boci
Příspěvky: 90

Příspěvek#41 » ned 3. říj 2021, 10:25

Koukám, že to máš střílený wadcutrama. Tak ty mě chodí na 25 m 7cm doprava,narozdíl od semiwadcutrů. Přebitý do 357 na rychlost 230m/s.U tebe by to bylo minimálně 2x tolik, pokud je to stříleno na 10m. Zkus normální 38,ale moc tomu nevěřím.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#42 » ned 3. říj 2021, 15:19

Toho jsem si nevsimnul, ze strilis patrony, na ktere ten kver neni staveny. To se pak nemuzes divit. Jestli ti prijde 357mag z 1100g tezkeho 5" revolveru neprijemne, doporucu 22LR revolver a do nej 22short.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#43 » ned 3. říj 2021, 16:27

Tak neni staveny mi prijde u .38 v .357 revolveru trochu z cesty. A proc mi pak doporucujes 22 short v 22lr? ;)
nebo to je jenom stouch, ze mi prijde prijemnejsi vystrelit 150+ .38, nez .357 magnum? To snad prijde kazdemu.. jestli je vetsi rana obcas vetsi zabava, to je vec druha.
Ale neboj, zitra si pro trenink / porovnani ten 22lr revolver dojdu koupit asi, nemusis mit o moje chradnynrucicky strach.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#44 » ned 3. říj 2021, 19:24

bbobb kup si tu dvaadvacítku a té třipětsedmičky se zbav, když s tím neumíš. To je jako koupit si pětisetkoňové Ferrari a potom začít špekulovat, jak ho předělat na plyn.



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#45 » ned 3. říj 2021, 20:12

Osobně mám vyzkoušeno, že revolver v ráži 38 Spec je přesnější, než vystřelená 38 Spec z komory 357 Mag. Zde může být zádrhel. Otázkou taky je, zda výrobce povoluje používání střeliva 38 Spec. v komorách 357 mag. EDIT. dle výrobce ano, ale uvádí 38 S&W SPECIAL +P, takže bych tipoval, že tomu revolveru pomalé laborace nevyhovují. Možná nevhodný průměr a stoupání vývrtu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů