Pouzdro na revolver

Krátké vícehlavňové zbraně


elwis
Příspěvky: 13

Příspěvek#1 » pon 29. lis 2021, 18:04

Já Vás zdravím.
Dneska jsem se stal hrdým majitelem SW MP 340. Hned jsem jel za panem Cihelkou, že prý šije pouzdra, že bych na takový mazlík chtěl nějaké pěkné. Problém nastal, když uviděl, že můj revolver má skrytý kohout, že to nemá odzkoušené dělat zavírací poutko na revolver bez palečníku = bylo by to dražší a spíš později, teď před Vánoci má prý hodně práce. Rád bych se optal zdejších revolveristů, jestli by mi nemohli dát nějaké tipy na pouzdra na míru. Asi bych si nechtěl tohodle mazlíka, co není celej z ocele, úplně ošoupat - takže kydex asi nechci - na druhou stranu - v kydexu by asi byl v největším bezpečí, že? Bydlím v Praze, tak bych poprosil něco ze Středních Čech. Pro top kvalitu si dojedu i dál - ale KM Sadllery mi už přijde fakt z ruky. Podělte se o své zkušenosti. V Dastě za 3 kila by byla urážka to nosit. :D

Bylo pro mě těžké se rozhodnout jestli pistoli - mraky příslušenství a náhradních dílů na dosah - pokud se bavíme například o Glocku - nebo jestli revolver. Ale že nastane problém už hned s ušitím pouzdra jenom kvůli chybějícímu kohoutu, to jsem netušil. Ale já věřím, že se tu najde pár lidí, co mi rádi někoho doporučí a já Vám za to moc děkuji dopředu.

Díky. Tonda.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#2 » pon 29. lis 2021, 18:30

Na 2´´ Tauruse mám od pouzdra od Dasty. Zajištovací pasek sedí až na hranu pazbicky. Takže to drží dobře a nemá šanci sklouzkout i kdyby tam kotout nebyl. Přemety bych stím teda nedělal. :)
IMG_5838.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#3 » pon 29. lis 2021, 20:24


Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#4 » úte 30. lis 2021, 08:28

V minulém čísle Střelecké revue byla recenze na kožené pouzdro na SAA revolver pro skryté nošení.
Jištění bylo řešeno tak, že kůže přesahovala přes válec a byla vytvarovaná, aby jej z vrchu objímala.
Revolver nevypadl a šel dobře tasit.



elwis
Příspěvky: 13

Příspěvek#5 » úte 30. lis 2021, 09:58

To jsem zrovna viděl v tý střelecký revue - jestli myslíš ten westernový revolver a jak tam s ním dělá stojku. :)

Nicméně dekuji i Mikovi, amazan přinesl částečné ovoce:

https://www.amazon.com/1791-GUNLEATHER- ... B07943LHNH

https://www.amazon.com/Cardini-Leather- ... 72&sr=8-13

Tyhle dvě se mi líbí nejvíce. nebyl by problém dát 50-75 dolarů za výrobek. Vypadají dost kvalitně i na různých videích, ale nejsou skoro dostupné a ty varianty co dostupné jsou - zřejmě nejméně chtěné - bych zaplatil ještě jednou tolik za dovoz z USA a to už je docela dost. To raději najít někoho tady v Čechách, kdo by je dokázal napodobit. Znám jen pana Cihelku a pak KM Sadllery. Nevíte o někom dalším?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#6 » úte 30. lis 2021, 10:11

hmm to je hezké. Pokud budes objednávat a šlo by to vzit spolecne a byl by pro Tauruse UL85 pro leváka, tak bych se přidal.



elwis
Příspěvky: 13

Příspěvek#7 » úte 30. lis 2021, 11:54

Bohužel nebudu. To menší pouzdro mají pouze v černé variantě a jestli to čtu z amazonu správně, tak 75 dollarů za kus a 75 dolarů za dovoz. Což je celkem dost a nevím, jak by ses spokojil pouze s černou barvou. A pro leváka ho nemají, takže asi nespokojil. U skoro všech pouzder mají "Currently unavailable". Posílal jsem tyhle dva odkazy panu Cihelkovi a ten řekl, že by to neměl být problém napodobit a že se mám ozvat koncem ledna - teď před Vánoci je zahlcen. Tak pokud nenajdu někoho, kdo umí kožená pouzdra na zbraň dřív, tak se mu rád ozvu a třeba si pak dá do katalogu další produkt.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#8 » úte 30. lis 2021, 12:38

pokud to dokáže podle fotek, tak bych měl asi i lepší inspiraci
https://www.brownells.cz/FLETCH-BELT-HO ... -100021912



elwis
Příspěvky: 13

Příspěvek#9 » úte 30. lis 2021, 12:57

Když jsem teď viděl nějaká videa, že ta kůže se dá hezky vytvrdit a vytvarovat, že to má funkci jak kydex, tak jsem celkem přesvědčený, že to budu chtít bez pojistného poutka. Ale i tak moc díky za příspěvek.

Například tohle video. Sice je to pro třípalcového tauruse judge, ale vysledek je fakt pěkný. Uvidíme uvidíme, zda tu někoho seženu, aby to napodobil.

https://youtu.be/I6ShnrHUjas?t=1383



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#10 » stř 1. pro 2021, 10:19

Zkus napsat do KM Saddlery. Udělají pouzdro na skoro jakoukoliv zbraň bez toho abys tam musel jezdit. Mám od nich 2 pouzdra a je to hodně dobrá kvalita.



elwis
Příspěvky: 13

Příspěvek#11 » pát 10. pro 2021, 21:47

Dobře, zadal jsem zakázku KM Saddlery a rovnou i s opaskem. Držte palce a pak se pochlubím s výsledkem a třeba si pak taky někdo objedná. :)



rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#12 » ned 12. pro 2021, 19:25

Objednával jsem u KM Saddlery pouzdro na Alfu a opasky rovnou dva. Chtěli vědět akorát průměr válce, jinak krásná práce a velká spokojenost.



elwis
Příspěvky: 13

Příspěvek#13 » sob 18. pro 2021, 21:16

Tak já vás zdravím pánové - toto je výsledek mé objednávky: https://youtu.be/fSlJ6wX0R_o

Omluvte nekvalitu a starou techniku - nejsem umělec. I tak mi přišlo lepší udělat nekvalitní video než x y fotek a psát hromadu textů.

Třeba to pro některé revolveristy poslouží jako inspirace, fantazii se meze nekladou. Časem se ozvu, jak se to nosí. Pokud vás něco zajímá a neřekl jsem to, ptejte se.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#14 » sob 18. pro 2021, 22:40

Hezkyyyy. To asik potrebuju :)

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#15 » ned 19. pro 2021, 08:51

Dobrá práce. Asi před 20 lety jsem si od nich pořídil westernový holstr s opaskem za 1.000,-.
Každý týden na střelnici + sušení + závody a pořád dokonalý výrobek.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů