Pouzdro na revolver

Krátké vícehlavňové zbraně


PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#16 » ned 19. pro 2021, 13:15

Malé pouzdro na 2 palec bez kohoutu mi udělal P. Hess v Brně na můj návrh už před lety. Zapínání je vedeno spodem pod gripem přes lučík. Pohodlné, dobře drží, cena libová. Nechal jsem si teď ušít stejné i na 3" s kohoutem, je to lepší.



elwis
Příspěvky: 13

Příspěvek#17 » ned 19. pro 2021, 13:19

A nepodělíš se s námi i o nějakou fotku? Já se rád poučím, co máš na mysli.



elwis
Příspěvky: 13

Příspěvek#18 » úte 21. pro 2021, 21:36

No. Nadšení je stále velké - pozdro od KM Saddlery je fakt hezké, kvalitní, přesně na míru a přesně podle zadání.

ALE

Když ho mám víc vepředu, než na boku, tak mi vadí, když si sednu - zapíchne se do stehna. Když ho mám na boku, tak vadí v autě - pažbička se opírá o anatomicky tvarovanou sedačku. Normální židle tomu nijak zvlášť nevadí. Jak to řešit? Náklonem? Teď mám náklon 15 stupňů. Má s tím někdo zkušenosti? Pomohlo by třeba udělat stejné pouzdro s náklonem 40 stupňů? Nebo třeba kydex, který se dá po opasku vždy pošoupnout dle situační potřeby? Jiné nápady?

Nechci tvrdit, že je to extrémní problém. Třeba si časem zvyknu. A nebo mi dáte nějaký zajímavý nápad, jak jste řešili své nepohodlí s nošením skrytě u boku na opasku? Perte to do mě, ať je po mně. :)

P.S.: Nosit 400 gramů vážící revolver je návykově paráááádní. Počkejte, já ho ještě zvážím nabitej - tak prázdnej má 391 gramů a naloudovanej .38 sp +P má 450 gramů. Umí sice střílet 357 magnum, ale nejsem masochista a .38 sp na obranu stačí. Jako jestli někdo váha - tak já investice do SW MP 340 fakt nelituju.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#19 » úte 21. pro 2021, 22:39

To si IMHO doladis. Mam 2.25" Rugra SP101ku a vnutorne kozene Falco - a na 3 hodine, pripadne na 9-ej na crossdraw si viem najst polohu aj v aute.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#20 » stř 22. pro 2021, 07:22

Mnoo to je klasickej problem. Vyhod Recara z auta a porid normální sedacky :) Dulezity je pohodlí a dostupnost tam, kde se pohybujes nejčasteji. Vetsi náklon bych nedával. Musi to jit taky tasit a ne tahat vpred a zahodit to drbanovi k nohám :)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#21 » úte 11. led 2022, 14:36

Tak mě dnes přišel Ježíšek od KM. Na osahání, očuchání a pohledově krásný. Až přijdu večír domu, tak testnu jak do toho Taurus padne a ty dva rychlonabijáky. .) Snad jsem dobře měřil.

pouzdro KM sad.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



elwis
Příspěvky: 13

Příspěvek#22 » čtv 13. led 2022, 12:47

Jsem rád, že jsem někoho inspiroval. Jak vypadá z druhé strany to pouzdro na rychlonabíječe a kolik za něj chtěl? Vypadá lákavě. .) Jaký úhel sis řekl na to pouzdro na revolver? Já 15 stupňů, páč jsem sám nevěděl kolik asi, tak jsem nechtěl přehánět ten náklon. A sedne jak hrnec? .)



Jirkaa
Příspěvky: 8

Příspěvek#23 » čtv 13. led 2022, 14:21

Zdar vespolek, pro ilustraci řešení "českého kutila" pro podobného malého prcka: nejřív OWB kydex na nošení na opasku
d215_0091m.jpg
, pak kožená kapsa do kapsy zimní bundy
d215_0090m.jpg
a nakonec jednoduchý pytlík do kapsy letních kalhot
R-LCR-pytlik-m.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#24 » čtv 13. led 2022, 15:40

Odkud máš ta kapesní? Hledal jsem tu pro LCR cokoliv do kapes, ale zatím se mizdá, že budu muset spíš objedávat z USA. Zatím mám jen iwb dastu..



Jirkaa
Příspěvky: 8

Příspěvek#25 » čtv 13. led 2022, 16:31

Jak jsem psal, jsem kutil. Všechno samovýroba. Kůže v ruce, protože to domácí šicí stroj nezvládne, ten pytlík tenká kůže + silon vevnitř, při tasení buď zůstane v kapse nebo odpadne. Materiál třeba https://www.kutil-florenc.cz/, kydex (boltaron) z https://www.jatagan.eu/boltaron/



bbobb
Příspěvky: 353

Příspěvek#26 » čtv 13. led 2022, 16:48

Aha, pěkný. :)



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#27 » stř 2. úno 2022, 17:59

Hele myslíte si že je na 4 palec IWB kuže od Falca blbost, nebo to bude nositelný? Pistoli nosím v IWB kydexu a pěkně to rozhazuje siluetu...na chudáka smithe mám jen vnějši Dastu a to si nezaslouží. :lol:



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#28 » stř 2. úno 2022, 18:34

Já myslím, že se to bude nosit blbě. Ale nemám zkušenost, takže to pořiď a napiš a já se podle toho zařídim :D

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#29 » stř 2. úno 2022, 19:27

Jeje nevšiml sem si toho tady. :) Zatím jsem neměl příležitost si to vzít moc na sebe. Ležel sem s Covidem.

ad) Elwis: Pozdro na rychlo nabíječe sem si objednal s klipem (dvěma) tohle https://style.kmsaddlery.cz/Prislusenst ... Dje%C4%8De , protože ne vždy to nosím a abych nemusel vytahovat pásek. Navíc mi sedne u většiny kalhot přesně na očko kalhot a tak by plnej tunel překážel a dělenej nevím zda se dělá. Tohle je fajn a dost pevný, že drží. Jen jsem si nechal udělat chlopně zárověň, abych o ně nechytal oblečením (standardně jsou asik o 1-2cm přes). Jejich otevírání jde v pohodě a nepředpokládám, že budu někdy přebíjet jako PITSTOP ve formuli, takže drobné zpoždění při případném horším úchopu neva.
IMG_3040.jpg


Úhel vlastně nevím. Napráskal sem tebe a že chci to stejný. Takže to bude taky těch 15°:) Asik. EDIT tak jsem to měřil a počítal a vyšlo mi 15,4° :) Takže je to 15. Je to ale hypotetický uhel, mezi rovinou zbraně a průvleků pro opasek. Když to mám na sobě, tak se to trošku narovná, tj. to bude reálně sotva 10°. Tahá se to dobře.
IMG_3037.jpg


Zkoušel sem se kroutit, tančit a poskakovat, kotrmelec vpřed v zad, válení sudů a drží. :) Krásně přiléhá k tělu a voní kůží :) Spokojenost. Dva tři maily s R. Zlým ( to jméno je "vtipné") a za asik týden to bylo. Sqelé jednání.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



elwis
Příspěvky: 13

Příspěvek#30 » sob 12. úno 2022, 15:51

Díky moc za vyfocení pouzdra na rychlonabíječe. Možná se taky nechám inspirovat a pro změnu napráskám já tebe - ale zatím mám prioritu jinde. Jsem rád, že jsem tu tím pouzdrem někoho inspiroval.

Po delší době mám jedinou výtku. A né že by to bylo špatně vyrobené, v požadavcích jsem to jednoduše neměl. Když bych si nechal dělat další pouzdro, tak bych dvojitou kůží vyztužil i vnitřní část pouzdra na revolver - přesně to místo, kde máš razítko KM Saddlery. Je to poměrně měkká část pouzdra a když bys ve stresové situaci chtěl zatasit, mohla by se ta měkká část kůže zapříčit do lučíku a způsobit výstřel. Je to sice velmi malá pravděpodobnost, ale třeba to inspiruje jiné lidi k dalšímu upgradu, pokud se jim dané pouzdro taktéž líbí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů