9mm Luger v revolveru Alfa (aj.)

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
Unzeitik
Příspěvky: 87

Příspěvek#1 » čtv 6. čer 2013, 07:56

Dobrý den :) ,
Banzai mě trochu nepotěšila, tak mám čas zvažovat. Chci se zeptat na kvalitu revolverů Alfa z Brna. A prosím o vysvětlení výhod nevýhod revolveru na náboj 9mm Luger - znám ho pro pistole, tak by mě zajímalo jak bude fungovat v revolveru.
Děkuji,
Unzeitik ;)



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 6. čer 2013, 08:52

9mm Luger v revolveru

Výhody:
- levnější střelivo
- výkonově mezi .38Spec a .357Magnum, velký výběr provedení, výkonů, typů střel
- krátké Lugery se lépe v klipu nabíjí do válce, než delší náboje .38Spec/.357Mag (výhoda zejména pro sport)

Nevýhody:
- nutnost použití nabíjecích klipů, náboje nelze do válce nabíjet po jednom, nábojnice nemají okraj, ale drážku



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#3 » čtv 6. čer 2013, 11:31

Zde je neco vic informaci a zkusenosti:
http://www.alfa-proj.cz/akce/prodejni-a ... g-a2483745

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 6. čer 2013, 16:51

Vlastním Alfu steel v ráži .357 magnum. Je to slušně zpracovaný revolver vycházející konstrukcí z rámu SW s tím, že je válec aretovaný vepředu i vzadu což napomáhá delší životnosti a lepší souososti s přechodovou komorou. Zpracování na velmi dobré úrovni a za danou cenu asi bezkonkurenční. Pary se nabíjejí pomocí ocelových klipů a spíš ta ráže přináší samé klady. Nižší náklady na střelivo, příjemný zpětný ráz, jelikož to je revolver tak sežere jakékoliv střelivo. Pro milovníky revolveru co chtějí levně střílet uplně super.
Jinak ALFA-Proj má výtečný prodejní i poprodejní servis.. Ale to už sem tu na různých místech psal :) jsem totiž majitel 3 různých zbraní ALFA..



BGun
Příspěvky: 14

Příspěvek#5 » čtv 6. čer 2013, 17:53

Steiner: A to se hluboce mýlíš, že náboje nelze nabíjet po jednom. V pohodě lze, já Alfu Para vlastním a klipy používám pouze při soutěžích. Je to opruz náboje plnit, či spíše vybíjet z klipů. Jinak na střelnici nabíjím jednotlivě a pak stačí revolver otočit, zatřást a nábojnice vypadnou. Samozřejmě, centrální vytahovač funguje pouze s klipy.
A jsem se svým mazlíkem velmi spokojen, pouze při používání přebíjeného střeliva je velmi vhodné prohnat náboje kalibrační matricí, komory jsou hodně těsné. I když jsem slyšel, že není problém si je nechat v Alfa-Proj zvětšit

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » čtv 6. čer 2013, 19:40

Alfa je pěkně zpracovaná a za solidní cenu, jako nevýhoda mi připadá hůř laditelný spoušták ale každý se v tom asi nevrtá :) .
Výhody 9Lugru jsou zřejmé, zvlášt jestli toho vystřílíš víc a nebo máš i nějaké sportovní ambice. Nevýhoda je že (pro přebíječe) má mnohem níž posazený limity než .357. Tím myslím menší variabilitu typů a hmotností střel a výkonový strop.

Jo a samozřejmě jako purista musím dodat že taková divná patrona do revolveru nepatří :twisted:

Uživatelský avatar
Unzeitik
Příspěvky: 87

Příspěvek#7 » čtv 6. čer 2013, 20:12

Taky to tak cítím, ale nápad je to zajímavej ;) Asi se do Brna pojedu podívat

Uživatelský avatar
Unzeitik
Příspěvky: 87

Příspěvek#8 » pát 7. čer 2013, 17:53

Tak jsem dnes byla v Alfě. Revolver od nich mi moc nesedl, ale mohli by něco udělat s tím SW. Velká spokojenost.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » pát 7. čer 2013, 22:33

Na téma zkušenosti s prodejci tady už máme vlákno, zde pouze o 9L v revolverech:
viewtopic.php?p=37830#p37830



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#10 » ned 19. led 2014, 01:33

A další výhoda pro přebíjení, všechny nábojnice se vrátí zpět, žádná neodletí do pryč.
Kolik máte z Alfy kdo vystřeleno nábojů ? Dá se kvalita porovnat s SW ?

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » ned 19. led 2014, 08:07

Po jednom samozřejmě nabíjet lze a stejně tak lze nabíjet i bez klipu. Náboje ve válci nedrží na klipu - opírají se hranou přechodu hilzna/střela o takový schodek v komoře. Hilzny se potom musí vytahat jednotlivě - mně vždycky nešlo je jen tak vyklepat. S nabíjením ani vybíjením klipu imho žádný opruz není - paraloader to řeší dobře a ten měkký klip lze naplnit i bez přípravku (s opruzem i vyprázdnit, jak jsem několikrát otestoval, protože klipy pořád zapomínám). U klasického revolveru je zase speedloader...
Vystříleno +/- 2k, ale srovnávat moc nemůžu.
Co mi vadí, je odpor na spoušti v SA - skoro 5 kg.
Dělají se 2 verze - klasický a zkrácený válec, u zkráceného je asi o třetinku palce delší hlaveň.

Pokud budeš kupovat nový, jsou tam občas dost morbidní lhůty. Já jsem měl štěstí, že byl jeden kousek na prodejně.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#12 » ned 19. led 2014, 23:24

Kolik stojí nabíjecí klipy ? Na stránkách Alfa Proj to nemuhu nikde najít.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#13 » pon 20. led 2014, 12:32

Bohuliby píše:........ Dá se kvalita porovnat s SW ?

kvalita čeho ? se SW mají společný jen to, že jsou to revolvery, jež se točí na správnou stranu

clipy 95Kč/ks vč DPH (info z 2. ruky)
pokud se to někomu taky zdá drahý, a má kontakty na EDM, klidně sem pověsím dwg

Bohuliby píše:A další výhoda pro přebíjení, všechny nábojnice se vrátí zpět, žádná neodletí do pryč.......

to lze prezentovat i jako nevýhodu :lol:
poněvadž to jsou lugrový hilzny, pro něž se prostě ohnout musíte

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pon 20. led 2014, 17:18

V Alfě jsem klipy před několika měsíci kupoval za 90,-. Předtím stály asi jen 70.-.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#15 » pon 20. led 2014, 23:26

Jj, Libovický je má v Praze za 95 Kč, a co to je za materiál, prý je to měkké.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů