Vhodná ráže a konkrétní model revolveru

Krátké vícehlavňové zbraně


bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#151 » čtv 17. úno 2022, 16:48

Záleží, co si představuješ pod přesné, ale důležité je, že i s 2" hlavní je ta zbraň přesnější, než ty. Podívej se třeba na SP101, DA střelbu až na 60m https://www.youtube.com/watch?v=7_PSojSDBnw

Ta přesnost s delší hlavní se ti projeví v tom, že je jednodušší s tím mířit (větší vzdálenost mezi hledím a muškou), ne v tom, že by měl revolver znatelně horší soustřel.

Každopádně pořád 10m je dost krátká vzdálenost a není problém trefovat se do pár cm i s 1.8" revolverem. Zálěží víc na tobě a jak ti sedne (př. já mám delší 5" SW 686, který prodávám, protože mi víc sednou menší).

Jinak bych ti poradil si ten revolver vyzkoušet. Střílet .357 Magnum z ocelového revolveru, který má 600-700g a víc, je oproti 360PD velký rozdíl , který má 310g. Podle recenzí zjistíš, že 360PD je jeden z "nejbolestivějších" revolverů. Nevím, jestli jde někde na střelnicích půjčtit, možná spíš Ruger LCR, který je také dost lehký, ale pořád o více něž polovinu těžší (480g).

Myslím, že ani těch 50 ran .357 z 360PD, by sis moc neužil, ale nejlíp víš asi ty.

Mně se osobně teď jeví jako ideální délka "něco mezi" 3". Ty revolvery nejsou moc velké (samozřejmě u L-frame SW je fuk, jestli je to 3" nebo 6", drží se to stejně, jen je to jinak vyvážené), ale míří se s nimi trochu jednodušejí, než u 2" a méně.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#152 » čtv 17. úno 2022, 23:51

@M82K - pokial to chces primarne na strelnicu - cim vacsi, tym lepsi. 4" je rozumny, 6" uz je dost tazky na cumak. Jediny dovod preco kupovat malu zbran je z mojho pohladu potreba skryt ju pri noseni. Samozrejme pominuc dovod ze sa mi explicitne paci ;) .

S 2.25" Ruger SP101 sa udrzim na 25m v ciernom. Paradoxne lepsie nez s niektorymi pistolami. A to ma miesto cielnika drazku. Ale samozrejme lepsie sa mi s mojimi prackami striela zo 4" GPcka. Pokial to chces strielat pravidelne a nebazirujes na cim lahsej veci na nosenie, tak za mna jednoznacne ocel.
Mam Rugre, aj S&W a z oboch znaciek som uz videl aj nove kusy ktore slusne povedane neboli nic moc. Pokial to mienis strielat intenzivne, zisti si preventivne ako je to s dostupnostou nahradnych dielov. Riesil som cez importera nemenovanej znacky dovoz nahradnych dielov pre pripadny servis (do sufliku) - chapem ze to nemusi byt ich vina ale trvalo to +-2 1/2 roka ... Takze ja revolvery uz len rekreacne pripadne zberatelsky. Na nemeckom E-Gune byva hromada peknych veci :) .

Rada na zaver - pokial chces novy a nebude to Alfa - chystas sa do toho naliat pomerne slusnu sumu. Fakt ti doporucim si opakovane pozicat co ta zaujima a strelit si z toho par sto ran. Alebo si o tom co-to nastudovat, najst si v bazare slusny kus a kupit ho ako 'koncept test' s tym ze si overis ci to fakt chces a posles ho s nejakou stratou do sveta. Urcite bude mensia ako ked si kupis novy a zistis ze to nie je to co si predstavujes.



M82K
Příspěvky: 7

Příspěvek#153 » pát 18. úno 2022, 10:27

No koukal jsem na SW 686 PC 2,5”, 686 PC 4”, 686 Plus 3”, 627 PC 2,6”, 627 Pro PC 4”, 66 Combat Magnum 2,7” tak asi něco takového bych volil u S&W. Je tedy fakt že pokud bych to nenosil asi spis ta 4” hlaveň.

Zas s těmi díly jsi mne znepokojil. Alfa byla kvalitou pěkná a ceny za Steel verzi super, ale zas ten design se mi nelíbí a hlavně i u krátké hlavně má dost velké střenky takže tam za mne jakákoliv kompaktnost padá a ten design nic moc ty SW přeci jen vypadají líp. Zas ta kvalita tam byla to bez debat.

Jde právě o to, že nevím jaký druh střelby mě chytne zda víc na terče, nebo víc ,,akčnější” a nosit/nenosit nevím…. necítím se ohrožen ani nepocituji, že by někdo ohrožoval mou rodinu, spíš možná pohodlný přesun na střelnici.

Myslím, že to asi budou všechno pěkné kousky a jak jsi nadhodil bylo by fajn je porovnat ale nikde to nemají a nedostanu se hlavně k tomu abych porovnal hned vedle sebe strelbu ze 4 kousků aspoň. V ČR se o nich taky moc nepíše, tak asi se tím budu muset nějak prohrabat, každopádně od slitiny jsem tedy upustil.



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#154 » pát 18. úno 2022, 10:34

Obejdi střelnice, něco si pujč, pak si kup něco bazarového, to prodej až zjistíš, že ti nesedí.
Imho nemáš šanci vybrat revolver na první dobrou a proto nemá smysl kupovat nic v top kvalitě a ceně.
Pod 4" bych osobně nešel, už kvůli váze a délce záměrné. Na nošení 2" ale to zas imho nemá smysl v .357 mag.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#155 » pát 18. úno 2022, 11:41

Este nie si zorientovany a to je fakt nezmyslel za to vyplaznut kopec penazi. Nepises odkial si, skus najst ludi z okolia co by ta event. nechali rozne revolvery skusit, zober to opakovane do ruky. Sprav si predstavu o velkosti, ci fakt maly "snubik", pripadne ekvivalent ramu K, L, N ... Popozeraj po bazaroch - napr. aktualne je v Cechach u roznych predajcov varka Kckovych S&W co sem ktosi dotiahol (modely 10, 13, aj 64-65 som videl). Daju sa urcite vybrat pekne kusy - a pokial ti velkost bude +- sediet za tych 6-8.000 co sa predavaju ti to da predstavu co od revolveru cakat, po par mesiacoch ho mozes predat a ist dalej. Na to aby si si strelil LOS ti staci aj toto a rychlonabijace. Pripadne sa to u teba zvrhne a zacnes to hromadit - viz. obrazok ;). Alebo ta chyti sutazna akcna strelba a budes riesit revolver nabijany clipmi - ale co chces musis zistit sam.
Len ako som pisal - dostupnost dielov S&W / Ruger moze byt tristna a pokial mienis davat 100 ran kazdy tyzden tak by som si objednaval spotrebne diely do sufliku. I ked musim poklopat - na tom mojom GPcku je nalietanych nejakych +- 6.000 ran a zatial nejake opotrebovanie vidno nie je. Ale posledne roky strielam revolvery menej - v ramci udrzovacky a pre radost.
Revolvery.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



M82K
Příspěvky: 7

Příspěvek#156 » pát 18. úno 2022, 13:21

Hm… ještě k ty životnosti. Co se tak ničí na revolveru? Chápu ze muže selhat spouštovy mechanismus ale to snad není až tak limitováno počtem výstřelu jako spíš o náhodě ne? Jinak pokud půjde o celoocelovy revolver tam snad není žádný limit nebo ano? Chci říct staré zbraně sloužili desítky let (třeba ve střeleckých klubech) a ty museli mít sakra jiný provoz a tak nějaký cca 2-3 tisíce výstřelů ročně….?
Nebo měl jsem za to, že když koupím kvalitu mám to až do smrti. Nechci na tom za 2 roky řešit nějaký repas.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#157 » pát 18. úno 2022, 14:37

Pfff ... takze zase dlhsi elaborat. Na aute tiez menis spotrebny material ako brzdove dosticky a kotuce, nie? Tu ide o opotrebovanie. A Zvazarmovska strelba asi vyzerala co do poctu ran trochu inak nez ked niekto striela IPSC ;) . Zbran je stroj ako kazdy iny. Pocitaj ale ze to ustoji X tisic ran kym budes musiet nieco riesit (minimalne Rugre mozem potvrdit z vlastnej skusenosti). Pruziny som este mimo pociatocnej vymeny za lahsie nemenil - akurat som nedavno zaregistroval ze pri DA strelbe a magnumovych (tvrdsich) zapalkach to uz neodpaluje 100% spolahlivo, takze je cas na vymenu.

Pruziny ale bez problemov zozenies. Pozri si potom ku konkretnemu revolveru co je rizikova cast (byvali pri niektorych typoch zalezitosti ako praskajuci zapalnik pripadne u Rugera "transfer bar"). Dobry puskar ti to samozrejme dokaze opravit - ale zase je to na dlhsie. Mechanizmus je koli otacaniu valca namahany inak ako u pistole - v zavislosti od pouziteho materialu zivotnost "ruzice / hviezdy" vyhadzovaca, pripadne zapadky valca - tam sa to casom opotrebuje. Videl som zatial len na nejakych hodne pouzivanych S&W a Coltoch a velmi starom westernovom Uberti. Moje Rugre aktualne v tomto bez nejakych stop, este toho maju vela pred sebou.

Ale to sa stale bavime o intenzivnom pouzivani - ak budes fakt trenovat tak na jednu ostru ranu das X suchych. Potom zase ber do uvahy ze ked z toho budes palit plnotucne navazky, tak sa ti bude namahanim casom zvacsovat vola valca v rame, natahovat ram, vypalovat "magnumova ryha", dojde k postupnej erozii prechodoveho valca ... atd. atd. Z tohto dovodu na taketo intenzivne pouzivanie nie zliatinovy ram. Ani plast, aj ked co som cital recenzie Rugrovskych LCR(x), udajne je trvanlivost vyborna. Za normalnych okolnosti je to ale tiez zalezitost na X tisic ran. Odolnost roznych modelov (nerez. vs uhlikova ocel) by mohol posudit niekto kto ma s tym viacej skusenosti a idealne sa zaobera strojarstvom, ja nie. Atd. atd. ... Mozno prihodi nejaky ISPC strelec skusenosti so zivotnostou svojich zbrani.

Suma sumarum (pisem z vlastnej skusenosti s Rugrom) za pouzivania primarne .38ckovych navazok v .357 revolvere a treningu 50 ran kazdy tyzden + nejake to susenie si trufam odhadnut tak ~5 rokov bez starosti. Kludne to moze byt viac. Zatial nepozorujem zvacsovanie voli, ani opotrebovanie exponovanych casti. Pruziny samozrejme vymenit podla potreby. S tym ako ho teraz strielam a ze mam vsetky dolezite casti v sufliku pocitam ze ma ten revolver prezije. Ale vzhladom na tu anabazu co som pri zhanani absolvoval podotykam ze je vhodne to zacat riesit dopredu :mrgreen: .

Starsi revolver v slusnom stave - do zbierky, na otestovanie nejakymi +- 1.000 ranami, pripadne strelbu raz za cas - rozhodne dobra volba. Ak to chces ale pouzivat intenzivne ako sportove nacinie, tak si zisti co obnasa servis ;) .

EDIT: Preklepy.



M82K
Příspěvky: 7

Příspěvek#158 » pát 18. úno 2022, 17:47

Jej nechtěl jsem se tě nějak dotknout. Bral jsem to tak, že na svazarmu se o zbraň střídalo x lidí a jela v podstatě pořád takže dala klidně 1000 ran za měsíc.
Jestli snese X tisíc ran tak hm…. Já myslel že životnost se u ocelového bude počítat na řády statisíců ran.
X tisíc jsem čekal u slitiny.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#159 » pát 18. úno 2022, 18:14

:D ale nie. len napisat 3 vetami je to zlozite. Ostatne je tu urcite X ludi co maju viacej skusenosti - ja prakticky mozem zatial potvrdit dobru zivotnost revolverov Ruger (samozrejme najdu sa ludia co s nimi maju horsie skusenosti). Holt servis revolvera je zlozitejsi nez u plastoveho krompaca typu Glock - a s tymi nahradnymi dielmi je to porod. Proste to nekupis v priebehu tyzdna.
Bezny uzivatel si s tym ale robit starosti hodne dlho nemusi. A ano - ta zbran ti kludne vydrzi XX tisic ran (ostatne aj to auto koli vymene brzdovych dosticiek nejde do srotu). Akurat potrebuje udrzbu. To aj ten Glock pripadne Beretta 92 (locking block).
[OT] Par rokov dozadu to bolo jednoduchsie - v nemecky hovoriacich krajinach pripadne ked vznikol cesky Brownells boli este diely SW aj Rugra bezne dostupne. Zmenou legislativy X malych obchodnikov v Nemecku / Rakusku obmedzilo predaj dielov, kedysi nebol problem vyhrabat aj veci k starym modelom, cosi som sa toho pre znamych do Ciech natahal. Osobne som z tohto dovodu prepol z intenzivneho pouzivania revolverov na 'rekreacne'. Na sypanie 100 ran do tyzdna mam teraz plastovy krompac (zhodou okolnosti tiez S&W) ku ktoremu som si ked to este islo nakupil dost spotrebneho materialu aby mi aj pri takejto frekvencii vydrzal tak 15 rokov. [/OT]



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#160 » pát 18. úno 2022, 21:50

M82K píše:No právě si nejsem moc jist tím zda bych to nosil. Takže spíš ta střelnice a vyzkoušet si nějaké ty LOS.
Ráže je mi asi v podstatě jedno protože ani 2” 357 Magnum za mě absolutně nekope natolik aby to bylo nějak nepříjemné pro jednoruč, to jsem nějak zásadněji vnímal u 460 Magnum a podobných kanónů.
Takže bys radil jít rozhodně do ocele ano?
Mohl bys doporučit nějaké kvalitní značky u současné produkce?
Asi bych dal přednost nějakému modernějšímu provedení.


No to nošení je třeba zvážit - IMO čím víc nosičů, tím lépe. A jestli tak proč revolver. S čímkoliv nad 3 palce ale v LOSu skončíš vevelkým revolveru a pak to nepočítej jako soutěž jako spíš dobrej trénink a srandu, protože je dost možný že tam budeš jedinej v kategorii a budeš závodit proti pistolářům.

Tak hlavně záleží na váze. Věřím že krátká 686 bude v klidu,ale u těch lehkých... Taky .357 má celkem širokou paletu laborace. Slitiny a jiné kovy bych nebral - není důvod. Slitiny se používají tam kde netřeba tolik pevnosti - anemická 38. Special a u revolverů u kterých se nepočítá s nějakým častým střílením. .357 má tu výhodu možnosti použití .38 což v kombinaci se zbraní dělanou na .357 rovná se velmi klidné zbrani.
Jinak co se týče ráže existují i revolvery na pistolové kalibry, ale to je za mě celkem k ničemu.

Modernější konstrukce...no z velké trojky Colt, SW, Ruger je nejnovější ten Ruger. Jsou stavěný jako tank - rám stejnej jako .44, výřezy aretace mimo komory pro vyšší pevnost, snadno výměnná muška, jinak konstruovaná rukojeť, vinuté pružiny. Ale SW je fajnovější, lepší spoušť

Ale pokud chceš modernu a koukám, že se díváš po Performance center modelech, tak mě ještě napadá Chiapa Rhino.
Když už jsme ale v téhle cenové a trápí tě co to vydrží tak Manuhrin MR 73 (žádnej jinej) mě se sice děsně nelíbí a mám mírnou averzi proti Francii :D ale bytelněji to už asi nejde.



M82K
Příspěvky: 7

Příspěvek#161 » pát 18. úno 2022, 22:47

Na tu Chiappu jsem koukal. Myslím že se někdo musel dost zhulit aby tohle navrhnul ;)
Nic proti hlavni na spodku válce jen si myslím, že ten vršek se dal udělat nějak víc esteticky a rukojeť si nedovedu představit, že může být pohodlná. Ale v ruce jsem to neměl.

Proč revolver? Hele věc vkusu, líběj se mi víc a přijdou mi praktičtější. Nemyslím si, že žijeme v akčním filmu kde na tebe čeká komando se samopaly a ty musíš mít Glocka s 10 zásobníky, rozstřílíte půl města a u toho stihnete ještě aspoň 2-3 výbuchy aut nebo aspoň nějaký ten granát…. Občas na YouTube jsou k vidění takové ty slečinky no šampóni co si hrají na vojáčky, pózují s kde čím na střelnici vyprázdní za pár vteřin zásobník a přebíjí jak o život, ale myslím kdyby jim v podchodu někdo dal kudlu na krk tak než mu stihnou dát peněženku tak si nejdřív znečistí trenky.
Jsem realista mám za to, že když už tady u nás dojde na zbraň, tak vše vyřeší 1-2 max 3 výstřely a z toho důvodu beru kapacitu pistole jako zcela nepodstatný argument, pokud se bavíme o sebeobraně a hlavně kolikrát je lepší se bránit úplně jinak. Taky mi není příjemné mít u pistole neustále náboj v komoře vzhledem k použití možná jednou za život nebo spíš nikdy a revolver je tedy v tomto případě rychlejší a spolehlivější. (Asi to nechci dál rozvádět jen můj osobní pohled).

Hele na závody ve smyslu výsledky asi ne spíš tak pro zábavu a cvičení takže výsledek nehraje roli.

Ruger jo? Hm z toho sem si zastřílel a dost mizerná zbraň, neustále se sekal, nicméně ano mohl to být problém konkrétního kusu, ale designově pěkný.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#162 » pát 18. úno 2022, 23:07

Mne se ta Chiappa Rhino i docela libi, ale myslim, ze to je z hlediska dostupnosti nahradnich dilu fakt extrem. Ten revolver je uvnitr dost komplikovanej, nevim kolik puskaru tu na nej sahlo a jak dlouho bys na cokoliv cekal..

Jinak Rugery co jsem mel pujcene i muj LCR ansolutne bez jedineho seknuti / zavady po nejakych prvnich ~1200 ranach. Uz mam objednany dalsi Ruger.. :) kdybych ho sehnal (sp101 v 3"), tak beru i z druhe ruky.

Pokud sis nekde pujcoval tak zalezi na dost vecech no. Na strelnici muze byt dost ochozeny (pr. 40k, 50k ran co ty z jednoho revolveru nikdy nedas), nebo ne dobre cisteny po par dnech pouzivani..

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#163 » pát 18. úno 2022, 23:16

K tomu Rugru mozes prosim ta napisat co to konkretne bolo? Ked tak SZ nech to tu neplevelime. Z Rugrov som mal v rukach aj dost olietane a rozhegane kusy (co vozilo MPIcko na predvadzacky) - a aj tak slapali. Mimo tych 4 kusov co mam aktualne mi preslo v ramci skusania co mi sedi cez ruky par dalsich, dalsie su v okoli a vsetko v poriadku. Takze pokial nenarazis na vyslovene blby kus - co sa ti moze stat aj u noveho S&W za pomaly 30k - bohuzial :( , tak by mal vydrzat fakt hodne. Takze za mna kovove Rugre na bezne pouzivanie rozhodne doporucujem - a aj intenzivneho strielania toho nejaky ten rok vydrzia kym budu potrebovat servis.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#164 » pát 18. úno 2022, 23:23

Kup neco levneho, at tolik netratis, az se toho budes zbavovat. Nejlip z druhe ruky, protoze nevis, co si mas hlidat a tyhle veci je bohuzel treba hlidat i u novych kusu vcetne s&w, tak by jen stvalo, ze s&w za 30+k ma vady, kterych sis pri koupi nevsimnul. Pokud nejsi masochista, zjistis, ze na noseni existuji lepsi veci, jak revolver a kdyz to ma byt revolver na noseni, tak se z toho neda poradne\prijemne strilet.
Pokud te tlaci penize v kapse, tak na zacatek mi prijde nejrozumnejsi Lkovy s&w, 6 ran 357. Nemusi u nej resit bolesti starsich Kacek, je jich fura, proste bezstarostna jizda.
Krome 2" 5ranaku bude vsechno sedet v ruce +\- stejne, pac je to dost o rucce nez o revolveru.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#165 » ned 20. úno 2022, 19:48

M82K: Jo, to já beru a chápu. Taky nejsem super tacticool nadšenec, nicméně jednoduše a prostě pistole je placatější(no u hlavně ne ale není to o moc ale válec),kompaktnější a levnější. SW J rám je pohodlnej, malej,celoocel se dělá a dělá se i v .357. Pro lidi s většíma rukama ale nic moc. K-frame je supr. Jenže starším praskal kužel a trpěli pokud dostávali výživný krmení. L-frame je standard co vydrží ale je už na hraně velikosti. N-frame už je fakt dost. Ale jsou tu lidi co nosí .44 a to jsou Nka... Velikosti Coltu a Rugeru jsou trochu jinak.

Obvzlášť pokud chceš .357. Chtě nechtě je to něco za něco a je sranda vidět turecké kopie SW které jsou ale všechny jen na .38. :D. Né že by to nestačilo,ale je důvod proč se .357 vymyslela.

Pokud ale nechceš nosit náboj v komoře, je revolver lepší volba. Navíc je tu výhoda, že udělat fungující JHP pro revolver není taková věda.Ta spolehlivost je diskutabilní - dobré je někomu ukázat revolver zevnitř. Tolik věcí co se může dosrat...spoustu věcí se pak řeší třeba "oversize" dílama atp. Oproti tomu je moje levný chorvatský HSko sice krumpáč, ale vydrží všechno.

Hele Rhino jsem v ruce neměl a už si nepamatuji jak vypadá pod střenkama ale jeho uchop je dělaný právě pro vysoký úchop, myslím že v poho. Každopadně revolvery mají dost prostoru pro změnu tvaru rukojeti.
Rugery jsou narozdíl od SW lité - Ruger to ale umí. Nicméně díky tomu jsou trochu baňatější i když váží stejně v porovnání se SW. Dělají v podstatě jen menší SP101, které je takové levnější a občas ne tak dotažené a dospělou GP100. Celkem se divím, protože Rugery mají pověst držáků a co jsem střílel a viděl nebyl vůbec problém. A že měli asi najeto. Takovej working man revolver.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů