Vhodná ráže a konkrétní model revolveru

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#196 » čtv 2. čer 2022, 13:19

Honzajan píše:Tady je,jako obvykle, hromada teoretiku.
Doporucovat v 9mm jhp je presny opak toho, co je potreba.
9mm luger na obranu v lese staci. Nekde jsem daval videa ze statu,ze je to premlouvadlo i na prasata.
A co tyce medvedu, stacilo mi par rozhovoru s pytlakama, jak se da udolat medved se samonabijeci malorazkou. Medved je oproti praseti mekkci cil, takze opet devitka naprosto ok. Obrana neni lov, to si spousta lidi neuvedomuje.
Btw nez se tahat s revolverem, viz fotka vys, raci se budu tahat s g20, ktery dava 700J, s 10 naboji vazi 1049g, s 16 naboji 1150g, nestaram se o prebijeni, mam pouzitelne miridla a velikostne je to jak ten 3" revolver,ale uzsi.


9 mm Luger stačí na většinu zvěře u nás. Problém je ve dvou případech - prase a medvěd. Jedna věc je ta, že i po zásahu Lugerem zvíře později zdechne, druhá věc je ale střelbou okamžitě útok zastavit a ochránit se... A tady je s Lugerem v případě prasete a medvěda problém :!: Podle mého názoru je cca 500 J na okamžité zastavení málo, protože šance že v tom stresu zasáhneš mozek je velmi malá, budeš mířit a trefovat tělo zvířete :!: Zajímalo by mě, jak na tom jsou pistolové ráže 10 mm Auto a 357 SIG. Tam je výkon někde kolem 750 J a ty by mohly být podstatně účinější :idea:



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#197 » čtv 2. čer 2022, 14:40

Ty dve raze si vyzaduji nebezne a drahe zbrane a nebeznou a drahou munici = budes mit malo natrenovano. A k tomu stres a netrefis ani slona. Ani toho ruzoveho, co jsem vcera videl cestou z hospody. Smir se s tim, ze univerzalni veci neexistuji. Proste kde hrozi vitalni zver - dlouha zbran. Staci i brokna s jednotnou strelou. Vse ostatni je loterie.

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#198 » čtv 2. čer 2022, 15:28

Glock ráže 357 SIG stojí stejně jako klasický G17, v ráži 10 mm auto je o necelé 3000 kč dražší, to není žádné drama :!: Střelivo už dražší je...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#199 » čtv 2. čer 2022, 17:47

Porad se ale bavime o nabojich do kratkych zbrani. To neni puskovy naboj, ani 44mag. Jsou to prach sproste provrtavacky. Takze i se 44mag musim mirit dobre, jinak nezafunguje. A presne jak pises, pokud se to bude rychle hybat, tak se 44mag je podstatne mensi pravdepodobnost, ze neco trefis 3x nez s pistoli.
Na youtube je hromada videi, kde i po devitce prase padne, protoze dobry zasah a i tak se najdou videa, kde z pusky dobry zasah nefungoval.

makarov: https://youtu.be/tM2ifggeH0Q
brokovnice: https://youtu.be/wj7Z5oMWuIU

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#200 » sob 4. čer 2022, 08:10

No uvidíme, pokud bych šel do revolveru, tak do GP 100 v 357 Magnum. Pořád ale zvažuji variantu Glock 31 v 357 SIG. Výkonově jsou zhruba na stejném levelu, byť tedy předpokládám, že 357 Magnum bude mít trochu lepší penetraci.



Kamilák
Příspěvky: 25

Příspěvek#201 » sob 4. čer 2022, 11:27

Na všechnu naši zvěř platí oblíbené "nejlepší ráže je dobře umístěný zásah". Ono i to prase umí po komorovém zásahu loveckým 30-06 vzít kramle, a to už je nějaká prda, přes 3000 Joulů ve 100m. Pokud se budeme bavit o naší zvěři, tak pravděpodobnost, že by při náhodném setkání útočila, je úplně marginální. To spíš zaútočí pes, ale ten není zvěří. Na myslivce v honitbě nejpravděpodobněji vyjede postřelená dosledovaná černá, což se nemyslivců netýká. Z praxe myslivci, nosí-li revolver, tak zpravidla 38Sp. nebo 357Mag., samozřejmě ne na lov.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#202 » sob 4. čer 2022, 14:49

Sice hezke co nosi myslivci, ale v zivote jsem neposbiral vic mytu a nesmyslu nez od myslivcu. V tesnem zavesu jsou prodavaci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti