Revolvery RUGER - modely SA vs DA (tercova strelba)

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#1 » pon 29. zář 2014, 19:02

Zdravim,

mohol by mi niekto popisat svoje skusenosti s SA modelmi od Ruger-a ? Myslene .357-kove Vaquero pripadne Blackhawk. Idealne keby ich mohol porovnat s DA modelmi s vyklopnym valcom od toho isteho vyrobcu. Z GP 141/161 som par krat strielal, su super, ale revolvery s klapkou maju proste svoje caro.

Je nejaky dovod pri vybere zbrane na strelnicu (mimo rychlosti nabijania, resp. chybajucich stavitelnych mieridiel u NV) preco uprednostnit DA model ?

Vdaka za info

Miro

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#2 » úte 14. říj 2014, 11:41

Keby niekto mal podobnu dilemu ako ja - v style 'pomoz si clovece, aj panboh ti pomoze' sa mi podarilo dohodnut s predajcom a tento tyzden su v CB v predajni STV Arms (byvaly Detex) na 'otlapkanie' nasledovne Rugre :

GP 141 + 161 (jeden je cierneny, druhy nerez)
New Vaquero KNV 35
Redhawk KRH 445

M.

P.S. Dufam ze neporusujem ziadne pravidla, z mojej strany rozhodne nejde o komercnu inzerciu.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#3 » pon 20. říj 2014, 19:00

Takze som to v piatok rozsekol. Prikladam par fotiek - je tam pekne vidno relativnu velkost. Nakoniec to z viacerych dovodov vyhralo New Vaquero. Nejake to porovnanie pre pripadnych hladajucich na 'ceste revolvera'.

Ako som pisal - islo mi o revolver na strelnicu - ked si chcem vycistit hlavu a uzit si kazdu ranu. Ci uz teda rychlejsia strelba na mensiu vzdialenost (u toho SA to bude zajimave :twisted:), alebo aj mierene na 25m. Bolo fajn mat moznost to brat vsetko na striedacku do ruky kedze vsetky uvedene sa mi dost pacia. Primarne som sa snazil rozhodnut medzi SA a DA.

GPcka - uz som s nimi tu cest mal, s Hogue gripom fajn sedia do ruky, ten 6" je kultivovanejsi co sa tyka spatneho razu. Kdesi som cital ze niekomu pripada tazky na nos - nemozem potvrdit. 4" mi ale prisiel pri tych ostatnych akosi maly, kratky a vobec - stracal sa medzi nimi. SA spust u oboch GPciek je prijemna, DA ale v porovnani so S&W 581 so znacne tazkym chodom a menej hladka. Mieridla pekne citatelne.

Redhawk - tu len v 5.5" ... co dodat, ked ma clovek rad velke revolvery, nie je co riesit. Dost tazka DA spust a aj SA mi prisla tvrdsia oproti GPckam. Je to kus zeleza, paradoxne posobi velmi kompaktne a elegantne - myslel som ze 5.5" bude skaredy, ale opak je pravdou - casom budem mat dilemu rozhodnut medzi 7" a 5.5", oboje ma svoju poeziu. U 7" by som mozno uvazoval nad 'Hunter' modifikaciou - aby sa dala nasadit optika. Inak ten rozdiel v hmotnosti oproti ostanym je citit, vizualne ten ram na prvy pohlad mohutnejsie prilis nevyzera, ale staci to zobrat do ruky a je to citelne, aj ked podla dat to ma len ~ 150g naviac oproti 6" GP. Toto zbran na jednorucnu strelbu nie je (no, priznavam ze som neodolal a jeden bubienok som z 7" na predvadzacke dal aj jednou rukou :D). Dreveny grip ... da sa s nim strielat, ale pri dlhsej strelbe je treba utierat ruky. Hogue ale proste nema tu eleganciu.

No a KNV 35 - to je proste krasa v SA prevedeni. Mozno si niekto povie ze ked na strelnicu, tak Blackhawk - ale na tuto zbran proste moderne mieridla nepatria. A je fajn ze obcas s nou budem moct skocit na nejaky westernovy 'sranda match'. Co ma ale najviac presvedcilo bolo ze v jednej ruke sa mi drzi uplne super - a chcem z nej strielat hlavne jednorucne. Puristi by mozno zurili nad tym ze vo vnutri je to moderne a nie klon 1873ky, mne to ale nevadi. Spust - je prijemna, medzera v mieridlach okolo musky mi pripada sirsia nez u GPciek, ale tiez je to pekne citatelne. A bude zaujimave skusit sa naucit techniky rychlej strelby zo SA.

Inak - vyuzil som prilezitost, zobral mierky a trochu pomeral, zaujimalo ma ako to vyzera ked ide o nove zbrane. 'Endshake' prakticky ziadny, rotacna vola valca minimalna (~ 0.25mm). Cylinder gap :
KNV 35 - 0.1mm
GPcka - 0.15mm
Redhawk - 0.2mm

Suma sumarum - pominuc to ze som si vybral z dovodov osobnej preferencie KNVcko, bolo tazke rozhodnut sa medzi nimi. Tu uz prichadzaju do hry vyslovene subjektivne dojmy pripadne trochu moderovane zbytkami zdraveho rozumu a praktickymi zalezitostami :twisted: .

Na zaver par obrazkov na porovnanie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#4 » sob 12. pro 2020, 23:51

Trochu si rýpnu v rámci tématu, dělají teď Ruger LCR v ráži 9 x 19 LUGER. Jasně je to tak trochu svatokrádež, pistolové náboje do revolveru... Ale přesto mě to láká. Mám P365 - 9 mm Luger (a chválím si ho) a tak si říkám co třeba revover ve stejné ráži.... Má někdo, prosím, zkušenost? Díky



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#5 » ned 13. pro 2020, 08:43

Mam zkusenost jen s p365 a lcr v 38. Lcr je vetsi, sirsi, ma vyrazne horsi miridla, kope jako mula, ma polovicni kapacitu a mnohem horsi spoust. Kdyz uz nesmysl v podobe revolveru, tak bych osobne sahl po Alfe v lugeru, protoze je to levnejsi, vetsi vyber hlavni a na nic si to nehraje. Na noseni neni nic lepsiho jak mikrokompakt(p365,hellcat). Na strileni naopak neznam nic horsiho jak lehky snubnose revolver.



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#6 » ned 13. pro 2020, 12:17

Honzajan: díky za informaci, tím mám tuto otázku pro sebe zodpovězenou :-) ...ale někdy až pominou ty současné taškařice si na nějaké střelnici LCR nebo KLCR pujčím, osobní zkušenost je nenahraditelná :-)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#7 » ned 13. pro 2020, 13:45

Jenom bacha, abys do pujceneho lcr cpal skutecne naboje. Spousta strelnic ti pronajme zbran,ale za podminky pouzivani jejich streliva,coz v zajmu optimalizace vydaju byvaji cajickove prebijenky.
Tak jsem kdysi dopadl s cz p09, kdy jsem byl prekvapeny, ze je to docela fajn postrileni, dokud jsem tam nedal normalni naboje a stala se z toho neposedna koza oproti glocku.



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#8 » pon 14. pro 2020, 09:37

Presne jak bylo receno vyse - pokud mas toho SIGa, tak podle meho nazoru neni duvod si porizovat LCR, pokud teda ty zbrane nesbiras... :)
Vod ty doby, co mam tu P365ku, tak sem nosil revolver presne 0x
Jinak nevim, proc je rozsirenej nazor, ze pistolovy strelivo do revolveru nepatri... Ja mam presne opacnej nazor - je to lehci, levnejsi a nema to s kratkou hlavni takovou ztratu na rychlosti jako treba .357 a mas sjednocenou razi s pistoli...
No a na strileni na strelnici to chce spis neco s delsi hlavni, takze revolver s tripalcovou hlavni a vic...
Osobne mam zkusenost (vlastnim/vlastnil sem)s temadle 3ma - Chiappa Rhino, Alfa Para a S&W547

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#9 » pon 14. pro 2020, 13:45

No neviem, LRC je super revolver - na nosenie, ale na strelnici by som si ho neuzil ani keby sa mi do neho poriadne zmestili prsty :). Nic proti 9mm Luger / .45 ACP v revolveri, i ked za tych pomaly 7 rokov co som s revolvermi zase zacal ma to stale obchadza. Ked mam naladu na pokojnu tercovu strelbu, tak to fakt chce do ruky aspon 1+kg zeleza, s dlhsou hlavnou, idealne s .38 WC / SWC nabojmi :).

Spat k LCR - mal som ho opakovane pozicaneho - aj fabricke 9L aj .38cky dost kopu. Za mna ked 9L tak radsej aspon SP101ka (existuje aj v 9mmL) alebo nieco velke v .45 ACP. Ak to ale nechces na nosenie, tak nechaj "snubika" tak a vyskusaj si ako bolo spominane Alfu v 9L pripadne velky Ruger / SW v .45 ACP.



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#10 » pát 18. pro 2020, 20:36

Díky všem za odpovědi, SIG je opravdu príma ...prostě jen jsem nikdy nevlastnil revolver... :-) ...no, uvidím, nákupko mám čerstvý, na rozvažování mám v této divné době času taky dost :-)



Jirkaa
Příspěvky: 8

Příspěvek#11 » pát 18. pro 2020, 23:26

Ahoj, různý lidi mají různej vkus: LCR 9mm se mi líbí a nemusím mít víc ráží. Lugery v moon clipech se nabíjejí rychle. Kope, ale dá se najít úchop, že to nebolí, přesnost neomezuje on, ale já. A dá se pohodlně nosit v kapse...



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#12 » ned 17. říj 2021, 22:03

Trochu oživím téma. S blížícíma se vánocema ve mně zase vzrůstá touha nadělit si Rugerův LCR. A proč to sem píšu - očekávám, že mi komunita napíše...
za a) jo jdi do toho protože .... nebo
za b) ne, defekuj na to protože...
...Já se stejně rozhodnu podle sebe, ...a taky mi brzo vyprší nákupko :-(
ale i tak, za případné rady a názory dík :-)
Daleko



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#13 » ned 20. lis 2022, 23:39

Sám sobě odpovídatelem...
:-) vánoce minuly, přišly další a já se tentokrát rozhoduji že ne LCR ale KLCR .357 Mag.

Dále už stejně jako předchozí příspěvek :-)

očekávám, že mi komunita napíše...

za a) jo jdi do toho protože .... nebo
za b) ne, defekuj na to protože...

...Já se stejně rozhodnu podle sebe, ...než mi další nákupko vyprší :-(

ale i tak, za případné rady a názory dík :-)

Daleko

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů