Revolver z druhé ruky

Krátké vícehlavňové zbraně


tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#1 » sob 16. črc 2016, 20:17

Revolver Smith&Wesson Model 10-6 38 Special, cena 8900, r.v. 1975, stav 1A. Koupili by jste to? Nebo raději nový moderní třeba od alfy proj nebo tauruse?



Had666
Příspěvky: 95

Příspěvek#2 » sob 16. črc 2016, 20:32

Pokud by byl opravdu ve stavu 1A tak bych šel raději do starší poctivější práce. Nevím jak ostatním, ale mně osobně přijde že v poslední době se Vše dělá tak nějak na kvantitu místo na kvalitu. I když pevne doufám že zbraní se to týká jen okrajově. I tak bych šel do té starší.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#3 » sob 16. črc 2016, 20:53

Urcite radsej starsi S&W pokial nie je totalne rozbity. Zober do ruky, uvidis :).



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#4 » sob 16. črc 2016, 20:59

Nechci ho na nějaké masivní střílení, na to mám glocka. Spíš, že jeden revolver by ve sbírce měl být a 20k za Ruger dávat nechci



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#5 » sob 16. črc 2016, 22:11

Určitě!
Smith&Wesson je prostě klasika, i když osobně bych šel spíš do něčeho "novějšího" např.mod. 36, 38 apod.

Koupil jsem postupně jeté 4 palec za nějakých 7k, dvou snad za 6 a dosud naprostá spokojenost.
Na těchto kvérech se nemá co po ...



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#6 » ned 17. črc 2016, 07:54

Oukej, díky všem :-)

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#7 » ned 17. črc 2016, 14:41

mám několik revolverů a mám rád klasickou konstrukci. Ovšem držím se pravidla, že musí být v perfektním stavu a vyroben tak do roku 1980. Nicméně přítelkyně má novou Alfu a je s ní spokojená. Ale zrovna model 10-6 by mi moc nevyhovoval, ale je to otázka osobních preferencí.

Uživatelský avatar
bartur
Příspěvky: 80

Příspěvek#8 » čtv 1. čer 2017, 07:43

DanielX,prosím mohu vědět proč jsou lepší revolvery 80let?Máte nějaké zkušenosti z revolvery ARMINIUS?
Vlastním jeden,v ráži 22LR,r.v.81,s 3"hlavní.Podle mých zkušeností,dost slušný,a přesný kousek.Tyhle revolvery všeobecně nemají dobrou pověst,aspoň ne u nás.
Tento model s 3"hlavní byl vyráběn v 80letech také v ráži 32 SW,který byl v USA brán jako slušná zbraň.
Právě o tento model mám docela zájem.Vím že názorů je hodně.
Děkuji.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#9 » čtv 1. čer 2017, 13:36

Prošlo mi rukou dost revolverů a výroba z konce a začátku tisíciletí mě nepřesvědčila, výjimkou byly jen zbraně S&W z Performance Centra. Osobně prostě nemám rád ten moderní kohout a úderník, více věřím klasické konstrukci, Bezpečnost je stejná, má větší životnost, ale je dražší na výrobu. Nicméně třeba české Alfy ale považuji za vydařené, je to kopie SW z některými vylepšeními, ale překvapivě příjemný revolver za tu cenu i přes to, že má všechny prvky devadesátkových a pozdějších revolverů. Ale musí to být celoocelový revolver, ne slitiny a taky ta poniklovaná hrůza co mají v Alfě se mi moc nelíbí. Ale ta řada Alfa Steel, není špatná a přístup výrobce vynikající. Sám jsem řešil problém na Alfě přítelkyně, když na zaseklou střelu poslala další tři nebo čytři. Revolver vydržel jen s poškozenou hlavní a oprava za pár peněz s velice perfektním přístupem výrobce. Arminius revolverům jsem vyhýbal, tak ti moc nepovím. Nicméně slitinové verze nebrat od žádného výrobce, pokud to nemáš na velice občasné prásknutí. Pokud by byl ocelový, slušný stav, výborná hlaveň a za dobrou cenu, proč ne? Záleží na jeho stavu, ostřílení atd. Měl jsem v ruce i japonskou kopii Colta, cena byla kolem 4.000 Kč, celoocelový revolver skoro přesná kopie a střílí skvěle (ráže .38SPL). Nicméně není dobré srovnávat revolvery v revolverových rážích a v malorážce, to se fakt nedá.

Uživatelský avatar
bartur
Příspěvky: 80

Příspěvek#10 » čtv 1. čer 2017, 22:52

Děkuji za poradenství,ten Arminius je slitina,ale v té 22 dostačující podle mne.Pěkný stav,a dá se fakt na 15m nastřílet vše v černém na pistolový terč.Hlaveň,a všechny ovladací prvky ocelové.
Ve větší ráži budu uvažovat o celo ocelovém.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#11 » úte 11. úno 2020, 23:38

Zdravím.neznate někoho na severní moravě kdo se věnuje opravám revolveru? Mám SW model 28 ze 70 let. Bohužel jsem zjistil, že mezera mezi válcem a hlavní je u každé komory jiná a dokonce u jedné když odstřílím pár válců, tak začne válec o hlaveň a trochu drhnout. Je to nad moje síly. Náhradní díly jaksi zjišťují že bude asi problém.Diky



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#12 » ned 15. bře 2020, 12:49

bartur píše:Děkuji za poradenství,ten Arminius je slitina,ale v té 22 dostačující podle mne.Pěkný stav,a dá se fakt na 15m nastřílet vše v černém na pistolový terč.Hlaveň,a všechny ovladací prvky ocelové.
Ve větší ráži budu uvažovat o celo ocelovém.


:shock: .22 LR na 15m musíš nastřílet do pedesátikoruny, jinak je to krám na vyhození...



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#13 » ned 15. bře 2020, 18:31

Kdysi jsem Arminius v ráži .22 koupil a byl to strašnej šmejd. Byl jsem rád, že jsem se ho zbavil. Hlaveň je tam jen tenkostěnná rourka zalitá v kulatině ze zinku... O přesnosti se nedá ani mluvit...



hanzrr
Příspěvky: 66

Příspěvek#14 » stř 22. dub 2020, 14:56

Ahoj vsem, premyslim o koupi viz. https://www.armorum.cz/zbrane-na-zp/rev ... -1977.html

Zajimal by me vas nazor.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#15 » stř 22. dub 2020, 15:39

Jihoamerická bezpečnostní služba? Že by zrovna tam byl klid? Ale vem někoho kdo tomu rozumí a uvidíš.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů