Revolver Alfa proj - steel

Krátké vícehlavňové zbraně


kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#46 » sob 20. čer 2020, 10:40

greenhorn píše:Nerozumím tomu, proč v diskuzi o Alfa steel řešíte Holka.


Protože je to pořád tatáž fabrika, resp. původní konstrukce, jen se mění názvy a sídla firem ;)



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#47 » sob 20. čer 2020, 16:44

greenhorn píše:
Jarda89 píše:Ahoj, až Lord Finančák vrátí daň za barák, tak budu kupovat (s laskavým svolením paní domu) 3" magnuma, docela se na něj těším :) Nejspíš černýho s gumovejma střenkama, chromu moc nevěřím a za nerez se mi nechce připlácet..


Jako vlastník Alfa Para 9231 classic stainless jsem si na střelnici výměnou (spoustě střelců se ten můj revolver v 9 Luger líbí) vyzkoušel nerezového Rugera 3" a nerezového Tauruse 2", oba v ráži 357 Mag. Jsem kus chlapa a na ruce bych měl mít zbroják, ale střelba z 2" a 3" hlavně v ráži 357 Mag. byla doslova dřina. I když trefit se s tím dá. Ale vůbec nejsem přesvědčen, že 357 Mag. je ve spojení s 3" hlavní to nejvhodnější řešení. To už i Desert Eagle v 50 AE se choval kultivovaněji. Pro mě to byla dobrá zkušenost. Revolver 357 Mag. v krátké hlavni bych po těch zkušenostech nechtěl a jenom jsem se utvrdil ve správném výběru ráže 9 Luger. Ale to je pouze moje osobní zkušenost.



Z 2" je to peklo ale s 3" nemám větší problém :) ale dík za rady :) ale magnum budu brát hlavně proto, že žere i .38 special a 3" se dá v klidu nosit (je jenom o ždibec větší než moje GP K100)..



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#48 » ned 21. čer 2020, 09:31

Ještě mám dotaz: jak se chová černění ve vztahu s koženým pouzdrem? Neleze moc rychle dolů? Přemýšlím, jestli vzít to kožený co mají na eshopu a nebo dastu 209...



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#49 » pát 26. čer 2020, 16:09

Ahoj, je někde k vidění aktuální nabídka a ceník Alfy?



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#50 » pát 26. čer 2020, 16:22

Na stránce mají ceny ale jinak si zavolej ;)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#51 » pát 26. čer 2020, 17:07

Když čtu toto téma (ačkoliv jsem úplně nerevolverový) - jak je možné, že můžou být podle toho, co tu je napsáno, takové rozdíly v kvalitě revolverů Alfa Steel a Holek (slitina)? To nedělají revolvery na jedné lince? Nebo snad nemají zvládnutou technologii výroby u slitiny? Přijde mi hodně divné, že by z jedné fabriky chodily dvě řady zbraní, jedna slušná, druhá totální aušus.



drevak3
Příspěvky: 122

Příspěvek#52 » pát 26. čer 2020, 17:35

Nejde o totální aušus, ale samozřejmě opracovat slitinu je jednoduší a samozřejmě slitina bude náchylnější na opotřebení a na případné chyby při přebíjení. Je otázka kolik ran z toho chce člověk vystřelit.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#53 » pát 26. čer 2020, 17:53

To je mi jasné, nicméně slitinové revolvery nejsou žádnou novinkou, jen např. SW vyrábí Airweight přes půl století, takže ono asi slušnější slitinový revolver vyrobit jde.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#54 » pát 26. čer 2020, 18:51

Hele, Holek stojí nový lehce pod 7000Kč což je o 3000Kč méně než jeho ocelový adekvát. U Holka výrobce jasně píše že jsou konstruovány s ohledem na dlouhodobé nošení zbraně. To že SW umí udělat slitinový a vyšší životností taky zaplatíš cca 2,5-4,5x větší cenou než Holek (cca 16tis nejlevnější hliníková a 32tis scandiová verze) Prostě tu lepší slitinu musíš zaplatit ( zinková slitina vs slitina hliníku popřípadě luxusnejší scandium ) Takže to není o nezvládnuté technologii, ale o užitné hodnotě, kde Holek cílí na přijatelnou cenu při zachování slušné funkčnosti. Ruku na srdce, záměr Alfy nebude vyrábět revolvery na nošení za 20tis+



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#55 » pát 26. čer 2020, 19:03

Nevím, jestli je rozdíl 3000 Kč, tedy cca 400 ks nábojů .357 rozhodujících u koupě zinkového nebo ocelového revolveru. Pro někoho možná ano, ale více méně je to potom jen kousek "do šuplíku" než na střílení. Dnes už stejně neznám člověka, co by volil na nošení revolver před pistolí. Na druhou stranu, třeba to fakt prodávají a vyplatí se jim to držet v sortimentu.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#56 » pát 26. čer 2020, 19:09

Jestli máš pocit že ALFA žije z prodejů koncovým zákazníkům, tak to je kámen úrazu. Drtivá většina produkce revolverů jde do zahraničí pro pořádkové složky kde revolver stále vyžadují či upřednostňují. Proto taky jsou na revolvery od Alfy mnohdy několikaměsíční čekačky.
Divil by ses kolik lidí má revolver jen na "obranu" a vystřílí pár set za celou dobu co jej vlastní a tam opět Holek smysl dává. Je potřeba si připustit, že poměrně velká část střelců je neaktivních a bouchne si pár ran jednou měsíčně..Osobně jich znám jen ze svého okolí poměrně dost.
PS: Holek je testován na 5000 ran které musí přestát beze změn a plně funkční..



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#57 » pát 26. čer 2020, 19:47

Střelec píše:Dnes už stejně neznám člověka, co by volil na nošení revolver před pistolí.


Já se hrdě hlásím. Nosím svou Alfu para 3" v nerezu, a vůbec nemám pocit, že bych měl malou palebnou sílu, nebo že by mě ta zbraň nějak znevýhodňovala. Ba naopak. Z psychologického hlediska budí už od pohledu mnohem větší respekt nerezový revolver, než pistole.
Ale nikomu nevnucuji svůj názor, ani nehodlám rozpoutat diskuzi pistole vs. revolver. ;)



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#58 » pát 26. čer 2020, 19:55

Kdyby to někoho zajímalo tak 2,4 a 6" palců mají skladem na 3" je čekací doba 3 až 4 měsíce a nerez je za příplatek 3100,- u toho třípalcovýho.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#59 » pát 26. čer 2020, 20:53

Kam dodává Alfa své modely pro služební použití? Popravdě slyším prvně, je to docela zajímavá informace. Popř. které modely jsou někde oficiálně zavedeny?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#60 » pát 26. čer 2020, 21:21

Pamatuju si zakázku revolverů pro indoneskou policii ( vybavuji si že o tom psali článek a byly to revolvery s reflexními oranžovým strenkami) a na vlastní oči jsem viděl Alfu v holstru nějaké pořádkové složky v Bangkoku (nevím zda mestska či státní) když jsem byl v Thajsku..
Na stránkách ministerstva vnitra jsou i výroční zprávy o exportu vojmatu kde je alfa několikrát zmíněná.
Krom toho jdou i na export do USA a Kanady pro civily..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů