Revolver Alfa proj - steel

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#151 » stř 12. kvě 2021, 11:39

To Peggy: bohužel nemáš pravdu. Nedalo mi to, našel jsem si tel. a volám výrobci. Nabití je šumák, ale naboje bez okraje nelze zachytit, respektive vyhodit, protože není za co, když nemají okraj. A to je odpověd na mého brouka. Pokud ještě někdo písne zkušnosti s alfou 9mm, tak předem díky.



coddy
Příspěvky: 28

Příspěvek#152 » stř 12. kvě 2021, 13:59

Střílet Lugery bez klipů je dost otrava, pokud je příliš zaškrcený zapadne hluboko a nemusí vystřelit a pokud ane zase nejde vyndat z válce. Rozdíly v délkách nábojnic od různých výrobců také udělají své. Já používám oboje klipy co Alfa nabízí ale bez nabíjecího přípravku to moc nejde. A s klipem to střílí i Browning.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#153 » čtv 13. kvě 2021, 07:08

DesertEagle píše:... ale naboje bez okraje nelze zachytit, respektive vyhodit, protože není za co, když nemají okraj. ...


Konkrétně u revolveru Alfa Steel je to evidentně tak. Pravděpodobně u většiny současných 9 mm revolverů. Ale slyšeli jste o multirážových revolverech, třeba Medusa, nebo revolverech pro 9mm L bez klipu?

Vycházel jsem z informace, že
... Každy prodejce totiž tvrdí něco jiného, například že použití není nutnosti ...

a pak bych čekal "univerzální" řešení.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#154 » čtv 13. kvě 2021, 09:06

Díky za rozšíření obzorů, Medusu jsem neznal, geniální řešení, bohužel po světě "pár kusů" za statisícové částky. Na fotech je pěkně vidět drápek přidržující bezokrajový náboj. Čtu, že Medusa je spojená s řadou patentů a je škoda, že v tom nikdo nepokračuje. Pro velké americké firmy by snad zakoupení patentů nebyl takový problém. Plovoucí uderník Alfa jistě vymýšlet nebude, ale uchyceni náboje podobným způsobem snad řešitelné je. Podobným krokem by nezajímavá produkce (pánove z Alfy prominte) dostala svěží vítr.
https://is.muni.cz/www/lvisingr/1450261 ... medusa.pdf



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#155 » čtv 13. kvě 2021, 10:39

Genialni reseni a dostanes generator nahodnych zasahu. Jak jinak popsat 5cm soustrel na 7,5m. Co taky cekat od laufu a valce, kterym ma projit strela prumeru 9,12mm(357mag), tak treba 9,03mm(380acp).
Jako postapo reseni imaginarniho problemu, proc ne. Cokoliv jinaciho nesmysl. Tady je odpoved, proc se tomu dal nikdo nevenuje.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#156 » čtv 13. kvě 2021, 10:53

Ono nešlo ani tak o tu multirážovost, jako o uchycení bezokrajového náboje. Medusu jsem uvedl jako extrémně známý případ (fakt POSTAPO). Ale to už je na jinou diskusi.

Příklad Korth:
korth.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#157 » čtv 13. kvě 2021, 10:59

Nahodou Medusa je krasnym prikladem pouziti odpruzeneho vytahovace a jeho nevyhod - lehce se poskodi, neda se rychle nabijet. Klipy jsou proste a bohuzel stale nej reseni.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#158 » čtv 13. kvě 2021, 12:31

O tom není sporu ;) O tomto důvodu pro klipy jsem psal už na začátku:
... neda se rychle nabijet. ...


Ale to už vážně nemá s Alfou nic společného.



voj..
Příspěvky: 14

Příspěvek#159 » čtv 13. kvě 2021, 16:56

Ještě ke klipum... v revolveru alfa 9para.
Přebití zbraně je podstatně rychlejší než se standardním "rychlonabíječem"(a o nabíjení/vybíjení po "jednom" ani nemluvím). 9para jsou kratší než 38 takže se zbraň ve stresu(např za pohybu) přebíjí komfortněji. Za cenu jednoho zásobníku do pistole pořídíš cca 8 klipů(jeden stojí necelou stovku). Když si jich pořídíš cca 30 - 40 pokreje ti to průměrnej tréning nebo závod. Samozřejmě jestli střílíš "terčovku" na pohodu a čas neřešíš - tyto výhody nic neznamenaj.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#160 » čtv 13. kvě 2021, 17:10

Ohledně klipů - kamarád si nechal vyřezat klipy laserem normálně ve firmě, která se tím zabývá a klip ho vyšel na pár korun. Ale musel dodat grafiku, pokud by to někdo v té firmě zkresloval, tak by to vyšlo na jiné peníze. Na druhou stranu otázka, jestli se tím někomu vyplatí zabývat, on má dost velkou spotřebu klipů (např. při přebití v trávě, kdy klip už nedohledá).



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#161 » pon 7. čer 2021, 13:03

Tak zrovna nakreslit ten klip je teda fakt totálně jednoduchý. Vždyť je to 2D a všechno je souměrné.
Kreslím občas něco pro sebe do tiskárny, ale tohle, pokud jen kopíruji hotový kus v ruce, hádám na max 5minut práce i s uvařením kafe :)



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#162 » úte 28. zář 2021, 10:01

Ahoj, koukal jsem na YouTube, že Alfa vyváží do USA revolvery s označením AL9.0. Nevíte někdo, jaké číselné označení tomu odpovídá u nás? Respektive nemáte někdo tabulku s číselným označením Alf? https://youtu.be/PlThPqWFeLQ



JURIN72
Příspěvky: 21

Příspěvek#163 » úte 28. zář 2021, 10:12

9mm Luger, máš to tam napsáno na hlavni.Tak si najdeš co prodávají u nás v této ráži.



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#164 » úte 28. zář 2021, 10:53

To právě na jejich stránkách s poslední aktualizací někdy v roce 2013 moc dohledat nejde, konkrétně varianta z recenze výše.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#165 » úte 28. zář 2021, 19:56

Flatterhaft píše:Ahoj, koukal jsem na YouTube, že Alfa vyváží do USA revolvery s označením AL9.0. Nevíte někdo, jaké číselné označení tomu odpovídá u nás? Respektive nemáte někdo tabulku s číselným označením Alf? https://youtu.be/PlThPqWFeLQ


Konkrétně varianta z té recenze se u nás prodává pod číselným označením "Revolver ALFA Para 9231 Classic ráže 9 mm Luger", verze s dlouhým válcem a délkou hlavně 3". A vyrábí se i v provedení STAINLESS.

Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů