Urceni revolveru

Krátké vícehlavňové zbraně


Popelnice
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » sob 20. led 2018, 18:19

Zdar
Mam tady tenhle detskej kanon :D cal 380
Zna nekdo vyrobce a typ ?
http://jdmanglan.rajce.idnes.cz/Revolver/#

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » sob 20. led 2018, 20:18

Imho Belgickej buldog. (kopie Britskyho)



Popelnice
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » sob 20. led 2018, 21:23

Predchozi majitel z toho palil prebity naboje kde byli broky misto kulky vzhledem ke stavu hlavne, je to “ bezpecny” resp pravdepodobnost roztrzeni je nizsi? Cerny prach samo



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#4 » pát 7. zář 2018, 11:03

Dobrý den, včera jsem koupil komisní revolver Taurus 357 magnum. Přísahal bych, že je to Taurus 689, ale na zbrani vůbec není typ vyznačen - jen ráže. Dokonce i do šediváku prodavač vyplnil "typ nezjištěn" . Zkušební značky jsou německé. Nevíte někdo, co by to mohlo být za sérii revolverů bez typového označení? Děkuji.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bernkop
Příspěvky: 20

Příspěvek#5 » pát 26. lis 2021, 14:30

Zdravím všechny nadšence a milovníky zbraní. Při rekonstrukci rodinného domu sem narazil na tohoto malého zabijáka ale vůbec netuším co je zač. Může mi někdo poradit o co se jedna, co se do toho laduje .... budu moc rad za každé info!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#6 » pát 26. lis 2021, 15:05

Tak tento zabiják je od Zdeňka Milera a dle použitých barev, kontur a celkových linek to nevypadá na původní sérii z roku 1957, ale něco později tak na průběh 70. léta. Pokud tedy předpokládáme toto časové období a zobrazení zrcátka, tak bych to viděl, že by to mohlo být jako tématické krmivo z dílu Krtek fotografem.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#7 » pát 26. lis 2021, 15:38

:lol:
No a to těžítko na tom bude variace na revolver Lefaucheux - jsou toho mraky, konkrétnější nebudu.
Jinak téma na určení tu už je - viewtopic.php?f=33&t=156



Bernkop
Příspěvky: 20

Příspěvek#8 » pát 26. lis 2021, 15:55

Klobouk dolu!! 1. Příspěvek mě dostal!!! :lol: a co se tyče toho 2. Dík fakt moc ale odpovědi typu to už se tu řešilo a odkaz na téma které musím 2 dny pročítat abych zjistil nějaké info které se mě ani netýká tak to fakt nee. Bez urážky ale raději nic nepsat než tohle. Dekuji.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#9 » pát 26. lis 2021, 16:08

Nápovědu od mikymoto máš, tak už stačí jen Google a mrknout na obrázky ne ?

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#10 » pát 26. lis 2021, 16:15

Jestli je to složité, zkus vyhledávat ten text v doporučeném tématu, příp. v celém fóru.
Není to těžké a pomůžeš si i příště.

Malá nápověda:
https://zbranekvalitne.cz/forum/search. ... sf=msgonly
https://zbranekvalitne.cz/hledat?q=Lefaucheux&e=vse



Bernkop
Příspěvky: 20

Příspěvek#11 » pát 26. lis 2021, 16:28

Pánové já to vážně nemyslím zle ale k čemu mi budou nějaké fotky na Google?? Proč každá diskuze končí úplně stejně?? Jedna odpověď která je k tématu a pak se to zvrhne a řeší se něco úplně jiného?? Uvítal bych někoho kdo tomu vážně rozumí a dokáže mi říct něco víc!!



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#12 » pát 26. lis 2021, 16:29

Bernkop píše:Dík fakt moc ale odpovědi typu to už se tu řešilo a odkaz na téma které musím 2 dny pročítat abych zjistil nějaké info které se mě ani netýká tak to fakt nee. Bez urážky ale raději nic nepsat než tohle. Dekuji.

Nepochopili jsme se - já Tě odkazoval na to, že dotaz je lepší položit ve vlákně, které bylo pro tyto účely založeno, než zakládat další vlákno k určení.
Jinak přístup: "já nic číst nebudu - kromě konkrétního určení nic nepište" Ti asi v komunikaci moc nepomůže.
Pokud na tom těžítku nejsou nějaké značky, tak určení bude dost problém, protože tyhle variace třískali dřív jak Baťa cvičky. Bez značení nějakýho známějšího puškaře to má hodnotu minimální.



Bernkop
Příspěvky: 20

Příspěvek#13 » pát 26. lis 2021, 16:49

Mikymoto promiň to sem se asi vážně špatně pochopili!! Nicméně další pro mě užitečná informace co se tyče množství. No a o cenu mi vůbec nejde fakt mě zajímá ta historie vím ze to babička nosila v kabelce tak sem chtěl zjistit víc. No a ta značka na poslední fotce neprozradi víc?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#14 » pát 26. lis 2021, 17:07

Ta fotka není úplně doostřená, takže můžu jen hádat, že je tam U s korunkou - což by měla být německá zkušební značka.
Strana 8 https://www.cuzzs.cz/file/12.pdf

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#15 » pát 26. lis 2021, 17:29

Vypadá to jako nějaký bulldog

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti