Délka hlavně u revolveru

Krátké vícehlavňové zbraně


Josef66
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » čtv 1. úno 2018, 12:27

Chtel bych se zeptat zkusenejsich strelcu, jesli je nejaky zasadni rozdil mezi delkou dvoupalcove a tripalcove hlavne u revolveru r. 38 Special? Je nejaky rozdil v presnosti pri strelbe? Je mi jasne, ze u kratkych hlavni nejakou extra presnost asi ocekavat nelze.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#2 » čtv 1. úno 2018, 12:32

V přesnosti rozdíl. není ale ve výkonu ano. Přesnost limituje hlavně délka záměrné.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#3 » čtv 1. úno 2018, 12:40


Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 889

Příspěvek#4 » sob 25. kvě 2024, 16:06

Trochu to oživím, protože to zrovna řeším. Zvažuji revolver v .44 Mag, nebo .357 Mag. Čtyřiačtyřicítka se dělá s hlavní 2,5", .357 by byl klasický čtyřpalec. Tahle tabulka mi v podstatě říká, že u .44 Mag téměř třetinu rychlosti střely ztratím jenom tím, že budu mít krátký lauf (ve srovnání s referenčním šestipalcem). Výkonově je to sice pořád nad .357, ale bojím se toho, že to bude uskákaný plamenomet...



Redsnake
Příspěvky: 345

Příspěvek#5 » sob 25. kvě 2024, 16:53

Je to samozrejme na kazdem co si vybere, ale .44 v 2,5” mne osobne nedava smysl. Jak sam pises, ztracis znacnou cast vykonu, bude to plamenomet a hlavne to bude kopat jako krava.

Tady zrejme vic nez kdy jindy plati aby sis to nekde pujcil na vyzkouseni, jestli o takovou zbran opravdu stojis.



Cody
Příspěvky: 15

Příspěvek#6 » sob 25. kvě 2024, 19:31

Mám LCR v .357 mag. To si vystřelíš dvakrát a pak už nikdy nechceš. Fakt to bolí. Tovární .38 celkem v pohodě, ale pořád to kope, wadcuttery jsou ideální, ale jen na kratší vzdálenosti. Vyměnil jsem původní krátkou gumovou pažbičku ze delší, taky gumovou. Úplně jinak se to drží a chová. A k té přesnosti: když je dobrý den, s vypláznutým jazykem se při střelbě .38 udržím na 25 metrů v černém. Ten revolver to umí, jen střelec se musí fakt hodně snažit. To mně přijde jako solidní přesnost na necelé dva palce laufu. A ještě k tomu kopání: mám taky poctivého rugera čtyřpalec v .357, ale i u něho jsem vyměnil krásné dřevěné střenky za gumové hogue, prostě mě ten zpětný ráz po více ranách bolel. S gumovými v pohodě. Ergo bych se výkonnějšího střeliva u krátkého laufu a tedy nižší hmotnosti bál, ale asi je to dost subjektivní. Lépe vyzkoušet.



MojeTikka
Příspěvky: 1653

Příspěvek#7 » sob 25. kvě 2024, 21:16

Mam .357 v 6palci s kompikem a dost lidi uz reklo, ze se jim z toho strili mnohem lip, nez z devitky pistole. Mne ten nazor docela prekvapil, protoze revolver ma jiny uchop, je to proste jina strelba, ale i kdyz jsem vzal na strelnici uplne laiky z pribuzenstva, taky pak radeji sahli po revolveru. Ta delka a kompik delaji svoje.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1161

Příspěvek#8 » sob 25. kvě 2024, 21:59

Kopanie je fakt subjektivne, ako hovori klasik 'co kdo snese' ... a rucky spominane predrecnikom o par prispevkov naspat su tiez dost faktor co sa tyka pohodlia pri strelbe. Kazdopadne v porovnani s dlhsou hlavnou budu 2.x palcove skutocne "uskakany plamenomet". Ci uz .44ka alebo .357cka - zavisi samozrejme od velkosti / vahy zbrane. Snubik na "L"kovom rame je nieco ineho nez na "J"ckovom.

Nepises naco to chces. Revolvery s kratkou hlavnou su urcene na nosenie ked nemozes mat dlhsiu. 4" je rozumny kompromis. Na presnost a vykon rozhodne 6" (pripadne viac).
A dlhsia zamerna skutocne robi divy - ja som s pribudajucim vekom slepy ako patron, teraz som si po rokoch zohnal konecne pre radost staru 6" 586ku- a nastrielal som s nou ako uz davno nie a to sa zoznamujeme :) .

Prezradis ktore zbrane su vo vybere?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 889

Příspěvek#9 » ned 26. kvě 2024, 09:42

Měl jsem SW 64 a vyměnil jsem gumové hodně jeté ručky za krásné dřevěné. A litoval, a to byla .38 Special. Na střelnici jsem si chtěl půjčit GP141, který inzerují a místo něho jsem dostal SP... Taky to bylo nepříjemné.
Ve výběru jsou budgetové Taurusy, do GP141 se mi moc nechce investovat, žádný v bazaru není a nový je za nesmyslnou raketu. Říkal jsem si, že když už i u nás běhají po lesích medvědi, je lepší být připraven.



Redsnake
Příspěvky: 345

Příspěvek#10 » ned 26. kvě 2024, 09:50

GPcek je plnej hunting bazar. Stokrat radsi bazarovy gp nez taurus, jednou mi to stacilo.
http://bazar.hunting-shop.cz/vypis.php? ... gp&x=0&y=0

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1161

Příspěvek#11 » ned 26. kvě 2024, 10:00

GPcko mozem rozhodne doporucit, napriek tomu ze proti SWckam je to proste ingot. Dtto SP - oba mam uz dost dlho a nejakych par tisic maju nalietane (prebijam, nedavam z toho take mnozstvo plnotocnych). Ale siel by som nezavisle od znacky / velkosti ramu do 4" a radsej vymyslal riesenie ako to nosit.

OT: ceny novych revolverov SW / Ruger su momentalne fakt nezmysel, ja uz zhanam len starsie veci od Germanov (eGun / Gunfinder).

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 889

Příspěvek#12 » ned 26. kvě 2024, 11:10

Redsnake píše:GPcek je plnej hunting bazar.

Já Taurus měl a fungoval. A hunting bazar je plný starých inzerátů, případně v lokalitách, kde se díky nákladům na cestu cena navyšuje. A takový nadšenec, abych si jen tak udělal 400 km výlet autem, to fakt nejsem.
Pojďme se vrátit k tématu a neřešme pičoviny, které s ním nesouvisí. Řešil jsem poměr délky hlavně s ohledem na pokles V0 s tím, že v případě výkonné ráže ztratím cca 300 m/s, což pokládám za hodně - ztrácím výkon a prach dohoří za ústím hlavně...



Redsnake
Příspěvky: 345

Příspěvek#13 » ned 26. kvě 2024, 14:11

Promin ze netusim kde bydlis.



ostrostrelec
Příspěvky: 20

Příspěvek#14 » ned 26. kvě 2024, 20:03

Říká se sice, že nová produkce Taurus je už OK, ale ty nové revolvery jsem viděl také rozstřelené (pravda, výkonnější ráže než .357).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti