Kimber K6s

Krátké vícehlavňové zbraně


Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#1 » ned 22. črc 2018, 09:34

Novinka od renomované pistolářské firmy, v ráži .357 Mag. 2" revolver pro denní nošení.
Najde se tady někdo, kdo do toho půjde a sdělí svoje zkušenosti ?
Vypadá dobře, cena ovšem taky (cca 35,-tisíc)



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#2 » úte 31. črc 2018, 09:29

Zdar,

mam pul roku tu DC verzi... 2palec, celocernej s tritiovejma miridlama (ve tme sviti)...
Co k tomu rict, kvalitni moderni provedeni, neni co vytknout. 6 ran na takovoudle velikost je super.
Vadi mi dve veci a to je me nevyhovujici grip (a zadna moznost customizace), a kdyz uz se s tim tak sr..i, ze nejni plne nastavitelny hledi (jen horizontalne). Je celkem tezkej, takze 38 special absolutne bez problemu, magnumy se daj, ale vosobne si myslim, ze na tyhle krysy sou magnumy zbytecnej vopruz - a na noseni pouzivat Black Mamby 38 spec. Nosit se da v universalnich vnitrnich pouzdrech pro revolvery (Dasta)
Vnejsi pouzdro existuje, ale tezce se shani a stoji pres 2k...
Kdyby byl zajem, tak revolver prodam za 28k, pokud si pro to kupujici prijede do Marianek :)



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#3 » sob 11. srp 2018, 15:21

Co takhle nějaká výměna?



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#4 » pon 17. zář 2018, 15:55

V pátek jsem si koupil verzi s laserem (LG). Zatím jsem z něj nevystřelil, tak jen první dojmy - zpracování super. Pažba na mojí ruku nevyhovující (a pravděpodobně na jakoukoliv ruku). Za ty peníze bych čekal nějaký pevný kufřík a ne látkový "penál". Až si zastřílím, sdělím více.



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#5 » stř 19. zář 2018, 10:10

Jojo, ten ma este horsi grip nez ta DC verze :) U toho lasergripu sem tu ruku vubec nemoh poskladat, abych mackal to tlacitko :) Asi je to delany pro zensky :)
Jediny, co by mohlo jit nak normalne chytit bude asi ten drevenej grip u 3palcovy verze - ale ten tam zrovna nemeli, kdyz sem tam byl, takze sem nemel moznost to testnout...



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#6 » stř 19. zář 2018, 20:31

Tak naštěstí tlačítko na lasergrip mi potíže nedělalo, ale prostě to v ruce sedí jako by to mělo každou chvíli vypadnout :) Dlaně se to dotýká hlavně v prostředku oblouku, takže neočekávám žádný komfort při střelbě, zejm. magnumama. Ironií je, že ze všech modelů K6s mi LG seděl nejhůře, ale ten laser jsem prostě chtěl. Jo a ten DC mi seděl nejlíp :mrgreen:



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#7 » čtv 20. zář 2018, 14:41

Jojo me taky, jeden z duvodu, proc sem nakonec ten DC koupil... Blby je, ze jen pri vosahavani v prodejne clovek stejne poradne neodhadne, jak to nakonec pri ty strelbe bude vypadat... pak to nakonec skonci v trezoru, protoze kdyz to v ty ruce poradne nesedi, tak to nema smysl nosit...



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#8 » čtv 20. zář 2018, 15:59

To mě zajímá. Je ta střelba s tím nakonec fakt tak hrozná? Jsem nováček a moc toho nastříleno nemám. Nerad bych zjistil, že jsem vyhodil 35 k. I když jsem věděl, že mi nesedí, vzal jsem ho, protože nevím o jiném malém obranném revolveru, který by měl lepší parametry a výhody. Nemám v plánu vypálit měsíčně 500 nábojů, ale když už to nosit, tak něco se s tím naučit a potrénovat považuji za povinnost. Jinak se to bezvadně nosí schované a tasení jde přímo parádně (vnitřní pouzdro, umístění na 2).



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#9 » čtv 20. zář 2018, 18:38

tak kazdej clovek to ma trochu jinak... na videech z toho strili 300 kilovy vopice s hnatama jak kola vod traktoru a este to drzi vobouruc - a bez problemu :) ja mam podle me malou ruku a stejne mi vsechny zbrane prijdou nemotorny, krome tvaru a velikosti gripu je to hlavne kuli vzdalenosti spouste od gripu - melo by se to PREJ mackat briskem ukazovaku, me to vetsinou prirozene vychazi na prostredek druhyho clanku prstu :)
jediny, co se celkem da, je spoust u chiappy rhino - tam totiz premejsleli a udelali ji celkem sirokou, takze se na to prst pekne polozi a zaroven to i pocitove snizi odpor spouste a macka se to lip... ale i u ty chiappy sem si nechal vymenit grip a dal si tam ten drevenej, protoze ten malej byl proste malej :) (to sem nastesti podchytil este na prodejne) a tadle kombinace uz mi celkem ergonomicky sedi...
ten Kimber bude v pohode, az zacnou prodavat custom gripy, konstrukcne je podle me idealni na noseni - rikam, podle me by ten drevenej grip, co ma Kimber u tripalce nemusel bejt spatnej, nevim proc ty gripy neprodavaj....urcite bych ho pak testnul
jinak nesouhlasim s tim, ze to je vo treninku - podle me, pokud ti to nepadne dobre a prirozene do ruky, tak je urcita moznost, ze s tim v naky krizovy situaci moc nepredvedes, protoze budes strhavat a nebo ti to po prvni rane z ty ruky vypadne :)
ja to, da se rict kuli tomu, prestal nosit, a raci nosim radove horsi S&W 351PD, kde sem teda taky musel zmenil ten originalni malej drevenej grip na nejobycejnejsi platovej lasergrip, a kterej se mi ted drzi rekneme "lip" :) (ale zas me tam vadi jiny veci :))
Jojo, je to boj - ale aspon ma clovek na co nadavat a za co utracet prachy :)



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#10 » stř 10. říj 2018, 09:06

Tak už jsem si z toho vystřelil. Zkoušel jsem .38 i .357, oboje SaB. 357 už trochu bolí a není to nic příjemného, ale zvládnout se to dá. 38 úplně v pohodě.
Zbraň je na dva palce překvapivě přesná (alespoň v rukou mého švagra). Co mě dostalo je fakt, že nejlepších výsledků jsem dosáhl při rychlé DAO střelbě s laserem, což je ale situace potenciálně nejpodobnější obranné situaci, takže spokojenost (jen bych nevěřil, že když si v klidu namáčknu a dlouho čumím přes mířidla, že bude soustřel horší). Investici do laseru tedy zpětně považuji za výhodnou (nemluvě o psychologickém efektu, který může mít červená kulička tancující po ksichtu útočníka).
Zaznamenal jsem ale i zajímavý problém: občas jsem po výstřelu nemohl zmáčknout spoušť, byla jakoby zamrzlá a musel jsem dát prst úplně pryč, počkat 1 - 2 sekundy a pak to zase šlo. Vzhledem k tomu, že při sušení se mi to nikdy nestalo, soudím, že by to mohl být důsledek nedostatečného uvolnění prstu po "šoku" z rány a tím pádem k nějakému "rozhození" spušťového mechanismu. Ale možná plácám kraviny, jsem začátečník, budu rád když se k tomu někdo vyjádří.
Hezký den všem.



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#11 » čtv 11. říj 2018, 08:21

Che, jako bych videl sam sebe pred rokem (mam zbrojak neco pres rok)
Taky sem nad tim spekuloval a tak te muzu predpripravit na to, co si asi za par mesicu taky uvedomis... :)
Casem zjistis, ze ten laser zas moc velka vyhra neni - je dobry ho mit, kor, pokud je zaintegrovanej primo do zbrane - ale neni dobry se na nej nak extra spolihat...
zkus si s tim laserem zajit na venkovni strelnici - na dva metry uz ten laser za svetla neuvidis :(
nebo se projit po lese, mirit na stromy a zjistis, jak dlouho trva, nez tu tecku najdes (pokud ji vubec najdes) nebo testnout, jak je slozity tu tecku urdzet na pohyblivym cili...
Takze co sem na tim tak dumal, na co ten laser je v realny situaci vlastne dobrej: Je dobrej do tmy, kdy nevidis na miridla (treba v noci na home defence) a za druhy, kdybys chtel nekoho snipnout na vetsi vzdalenost (na kerou tu tecku uvidis - a pokud mas ten laser pekne poladenej). Akorad je problem, ze s doubleaction spousti se stejne netrefis :(
Co se tyce toho zasekavani, jak pises - taky se mi deje - a u vsech revolveru, nejenom u toho Kimbera. Presnej duvod taky nevim, mam na to urcitej nazor, ale nebudu tu o tom psat, protoze by to byla tapeta na celou stranku :) Jenom reknu, ze podle me je spoust nejvetsi problem revolveru v porovnani s pistoli a jesi nekdy na pistole prejdu, tak to bude hlavne kvuli spousti...
Jo, este se mi taky vobcas stava - hlavne kdyz strilis necim vostrejsim, ze se to cely sekne a spoust vubec nejde zmacknout - musis vyklopit a zaklopit bubinek, aby se to rozhejbalo - taky u vsech revolveru



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#12 » čtv 11. říj 2018, 09:24

Neměl jsi slabou baterku? Na venkovní střelnici jsem viděl laser na 12,5 metru, pravda, ne nějak silně, ale viděl. Jeho použití předpokládám hlavně za šera či v noci (nebo např. v situaci kdy budu povalen na zem, apod.), revolver disponuje slušnými mířidly. Obranná střelba je do max., 5-7 metrů, takže zatím si laser pochvaluji.
Horší je to s tou spouští. To co píšeš mi šokuje a nechápu, jak to, že po mnohaměsíčním prolézání různých fór jsem na to nenarazil ani z klávesnice revolverových odpůrců. Fakt je, že s přibývající zkušeností zasekávání spouště ustává (nejhorší to bylo u vůbec prvního válce, to jsem myslel, že je rozbitej), takže si fakt myslím, že by to mohlo bejt technikou spouštění. Při rychlé střelbě to neudělal nikdy.
Jinak opakuji, že nejlepších výsledků jsem dosáhl při rychlé DAO střelbě s laserem :-)



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#13 » čtv 11. říj 2018, 12:54

Tak mas asi dobry voci a/nebo lepsi laser (je pravda, ze ja mam jen nejobycejnejsi shit a moje voci uz taky nejsou to, co bejvaly) :)
A nebo si byl ve stinu. Ale na primym slunci, aspon v mym pripade, nevidim nic....
Jinak proti laseru nic nemam, jen rikam, ze bys mel trenit i bez nej :)

Jojo, ja sem castecne taky predpokladal, ze ten revolver bude bezproblemovejsi nez pistole a docela me realna situace slusne receno "prekvapila"...
Takova perlicka - uplne prvni revolver (Taurus) sem musel po 20 ranach reklamovat a protoze byl neopravitelnej (asi 6 ruznejch zavad), a musel bejt znicen. Takze ty my idealy padly celkem rychle :)) Teda ne, ze by me to nak odradilo, postupne sem si sehnal vsechny revolvery, kery sem si pri delani zbrojaku vyselektoval jako ze by mohly bejt dobry na noseni :) Samozrejme nejsem spokojenej s zadnym - holt sem NAROCNEJSI uzivatel :))

Ta spoust se vetsinou blokne, prave kdyz mackas rychle a nevypustis ji uplne az do konce. Taky se ta spoust trosku meni s postupem casu, takze kdyz bude super hned po koupi, tak to neznamena, ze to bude stejny po 500ti ranach, a naopak... Treba u Chiappy Rhino mam pocit, ze se pekne rozhejbala a je super, no a treba u 9mm Alfy mam presne opacnej pocit :((( U toho Kimberu nak nedokazu rict, pride mi to plus mimus porad stejny

Jojo, je to mor :))



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#14 » pát 12. říj 2018, 15:48

Ty problémy se spouští, co popisujete, nejsou nic normálního. Musí jít o závadu - buď při manipulaci nebo o technický problém. Něco podobného jsem zažil s Chiapppou, ale bylo to tím, že byl povolený šroubek, co zajišťuje konzoli válce v rámu a válec nebyl plně fixován. Blokování válce, které se může projevit při spouštění, taky může mít důvod v povolené ose válce. Taky by mohl být problém ve správném zaklapnutí válce do rámu, ale asi ne u Chiappy (nebo Coltu). Tam se válec uvolňuje páčkou (tlačítkem s opačným chodem), kterou asi nevědomky člověk nezmáčkne (na rozdíl od tlačítka SW, Alfy nebo Taurusu). Mám snad 12 revolverů a měl jsem jich už desítky a pokud byl problém (asi 3x), vždy šlo o technickou závadu banálního charakteru, které jsem si nevšiml. Hold nejsem zrovna technický typ :oops: .



Texan
Příspěvky: 83

Příspěvek#15 » pát 12. říj 2018, 21:45

Tak to rád slyším. Dneska jsem ho zase provětral a šlo to hladce. Myslím, že asi půjde o to, aby se prst po stisknutí spouště vrátil zpátky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů