náhrada za tikka t3a1

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#16 » úte 28. zář 2021, 12:52

xbran píše:a nezapomen ze to budes muset krmit necim kvalitnim aby to litalo a to sou taky dasi penize a dost ... pokud chces trenovat strelbu tak se vyprdni na velky raze a jak rikal kolemjdouci - malorazka je reseni - ruger precision rimfire atp.

a na kolik metrů má malorážka dostřel?



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#17 » úte 28. zář 2021, 14:46

Já myslím, že Abeceda ty požadavky trochu nadsadil, aby měl fóra do budoucna.
Na to, aby se naučil mířit a spouštět úplně stačí 50 metrů. Výběr střelnic bude větší a může si koupit levnější vybavení.
Když ho to nepřestane bavit a bude chtít postoupit na další level, už bude mít představu, co bude potřebovat.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#18 » úte 28. zář 2021, 15:31

ještě bych přihodil jednu možnost, něco v 223. neb stejně střelnice u nás je par 300m pak nějaké 500m a to další se snad ani nepočítá.. Střílet s nábojem 308win do 50m mi přijde jako vyhozený peníze. Aspoň těch 100m. Tak či tak, máš zásadní problém v ceně náboju a ne ceně zbraně. Stejný jak zbroják. Lidi špekulují nad skupinou na víc, ale v střeleckém životě je to ta poslední položka. Stejně jako zbraň když nekoupíš za 50k a vejš. A i to když koupíš rovnou hotovou přesnou s pažbou, viz ta Tika taky se vyplatí rovnou takovej set... Vše to však zabíjí dojíždění (čas), cena střeliva. Vem si že plácnout 40 ran za trénink je "nic"...tzn. náboj 56kč x 40ran = 2240kč. Tak že se ti zdá drahá zbraň za 18k... To je prosím 8x návštěva střelnice, tak ve frekvenci aby si vůbec měl šanci se držet 1x týdně. Tak že za 2 měsíce chození na střílení máš kvér prostřílenej... I když někde seženeš levnější náboje, nebudeš teda chodit 1x týdně ale třeba po 14 dnech tak je to 4-5 měsícu.. Nepočítáme do toho pozorovák, nějakou tu brzdu/tlumič, kufr, čištění poctivé, atd.

nevím nevím zda má cenu tak tlačit na pilu a raděj si nepořídit něco za víc třeba za půl roka, pač to stejně prostřílíš.. teda v případě že budeš mít na provoz

a ta 223. je cenově zajímáv a balistika do 500m si myslím u nás dost využitelná pro střelnice.. Ale nevím kde jak k čemu máš přístup, proč chceš mermomoci starou 308win atd.

ještě přihodím že s optikou kolem 25-30k máš za slunečna vidět zásahy na 300m, ale beru to jako hranu. S levnější zkušenosti nemám a lepší odhaduji nebudou :lol:
Naposledy upravil(a) expres dne úte 28. zář 2021, 15:44, celkem upraveno 1 x.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#19 » úte 28. zář 2021, 15:43

Sody píše:Já myslím, že Abeceda ty požadavky trochu nadsadil, aby měl fóra do budoucna.
Na to, aby se naučil mířit a spouštět úplně stačí 50 metrů. Výběr střelnic bude větší a může si koupit levnější vybavení.
Když ho to nepřestane bavit a bude chtít postoupit na další level, už bude mít představu, co bude potřebovat.

Já jsem v jendom kurzu střílel na 100m, tam to byla pohoda, na dvě stě trochu horší a na tři sta to šlo hůř... ale taky sem měl jenom 60 nábojů... střílet umím... kdybych měl střílet ze 100m tak se unudím k smrti...

měl bych to hlavně na sebeobranu (možná se ti to zdá uhozený nosit sebou ostřelovačku, ale je to tak) takže počítám že vystřelím parkrát za život... když nebudu počíttat střelnici...

Ale cenu nábojů a pronájem střelnice... s tim sem nepočítal... to je fakt...



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#20 » úte 28. zář 2021, 15:53

aha, tak to mění trochu zadání..

jako jsem amatér na delší vzdálenosti, ale nedokážu si představit se bránit 6,5creed s optikou.. jo něco nehybného, silně pomalého, ale třeba 300m v běhu a kličkující, sry to de mimo mě.. :D

právě že náboje sou drahý + čas ježdění na střelnici se kodrcat na 300m je vejlet na půl den... Třeba to máš jinak, ale do kalkulace bych si spočítal kolik za náboj a jak často. Možná ti pak přijde 18k za zbraň úsměvná :D
Víc neporadím, měj se a na bazaru pozor, zvlášť když chceš něco přesného a nestačí ti že to líta dopředu.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#21 » úte 28. zář 2021, 16:01

expres píše:...jsem amatér na delší vzdálenosti, ale nedokážu si představit se bránit 6,5creed s optikou.. jo něco nehybného, silně pomalého, ale třeba 300m v běhu a kličkující, sry to de mimo mě.. :D

Já také změním zadání... počítám s povinným očkováním proti covidu a já se hodlám bránit... možná budu muset i utect do lesa a tam se mi ta sniperka bude hodit... ale to je zatím jenom taková představa...

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#22 » úte 28. zář 2021, 16:05

Střílel si na kurzu 60 nábojů a umíš střílet? A kde ses to naučil, když si zapomněl na takovou nepodstatnou pokožku, jako je cena střeliva a střelnice? Jo a na sebeobranu?
Prosím tě, přestaň tu dělat vlny a vrať se k Call of Duty a na fóra postapo prepperů.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#23 » úte 28. zář 2021, 16:10

abeceda píše:měl bych to hlavně na sebeobranu


Myslím, že zde je jakákoliv další diskuze naprosto zbytečná :lol:



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#24 » úte 28. zář 2021, 16:16

Střelec píše:
abeceda píše:měl bych to hlavně na sebeobranu


Myslím, že zde je jakákoliv další diskuze naprosto zbytečná :lol:


na sportovní střelbu to nemám a na lov srnců taky ne.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#25 » úte 28. zář 2021, 22:04

abeceda píše:na sebeobranu (možná se ti to zdá uhozený nosit sebou ostřelovačku)

Souhlas, zdá se to kompletně uhozený.

abeceda píše:počítám s povinným očkováním proti covidu a já se hodlám bránit... možná budu muset i utect do lesa a tam se mi ta sniperka bude hodit... ale to je zatím jenom taková představa...

A pokud tohle není nějaký zvláštní pokus o humor, tak doporučuju pečlivě zvážit konzultaci u psychologa.
Tady je seznam pro první krok, snad vyberu dobře:
Linka první psychické pomoci (Cesta z krize): 116 123 (nonstop), ZDARMA (krizová pomoc pro dospělé).

Myslím to vážně a bez urážky: někdy je lépe to zkonzultovat...
A možná si sám uvědomuješ, že tahle představa není mainstreamová - spíš velmi okrajová, kontroverzní, až extrémní.
Možná by bylo dobře se nad tím zamyslet a poradit se.

A vážně to neříkám proto, abych Tě nějak shodil.



abeceda
Příspěvky: 89

Příspěvek#26 » úte 28. zář 2021, 22:47

jasně že to byl vtip :-)

ale pušku si vybírám... asi mi nezbyde nic jinýho než našetřit an něco pořádnýho... ale já střílet nebudu každej měsíc spíš za půlrok... tak taky do toho nechci tolik vrazit...



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#27 » stř 29. zář 2021, 06:52

Řídíš? Potkáváš se (třeba okolo Dušiček) na silnici s řidičema, co jezdí "jednou za půlrok"? Jaký máš pocit z jejich jízdy? Přenes si to na svoje střílení.
Jak už Ti to bylo doporučeno, limitujjí Tě finance, zvaž malorážku (téma malá odstřelovačka zde na fóru), nauč se opravdu střílet. S menšími náklady na zbraň, střelivo, větším výběrem střelnic... A na sebeobranu bych si mmch. 10/22 s tlumičem taky uměl představit

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů