CZ 600

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně
Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#106 » ned 17. zář 2023, 15:44

tomas fuk píše:Jen tak aby rec nestala. Tohle je uplne ten samy system, jako CZ 600. Jediny rozdil je ten, ze jsou v pazbe diry na dotazeni sroubu hlavne, aby se system pri vymene hlavne nemusel vytahovat z pazby. A dalsi rozdil je cena. Tohle bude stat u nas cca 200.000,- Kc a vic.
PS: Ty diry do pazby si muze kazdy sam doma dodelat, pokud dotycny ma aku vrtacku, vrtaky a neni uplny lempl.
https://www.youtube.com/watch?v=pTnILNw ... tingSports

Věř že rozdíl je velký, co se týče CZUB produkty jsem přestal prodávat díky velkým reklamacím, víc říkat raci nebudu, jelikož to nemá asi cenu.



tomas fuk
Příspěvky: 836

Příspěvek#107 » ned 17. zář 2023, 16:18

Vubec zadny. Je to uplne stejny system upevneni hlavne v pouzdre zaveru. O tom je celou dobu rec.



stip
Příspěvky: 295

Příspěvek#108 » úte 19. zář 2023, 14:55

Jak se k té modulární konstrukci v Brodu s odstupem času postavili? Udělali tam nějaký upgrade k větší blbovzdornosti? Vidím, že zařadili vedle .223 i .300 AAC tak by mi zrovna tahle kombinace dávala smysl.



tomas fuk
Příspěvky: 836

Příspěvek#109 » úte 19. zář 2023, 17:55

Neni treba zadneho blbuvzdornejsiho reseni. Uplne stejny system pouziva nekolik jinych vehlasnych vyrobcu zbrani. Namatkou treba Rosler u modelu Titan. Pak Hardy, na ktery jsem tu dal odkaz. U Hardyho je rozdil jen v tom, ze kdyz chces vymenit hlaven, tak pres otvory v pazbe povolis 3 srouby, vytahnes hlaven, das druhou hlaven a zase pres otvory v pazbe dotahnes 3 srouby. U CZ 600 musis zelezo vypazbit, aby si mohl povolit 3 srouby, vytahnout hlaven, dat druhou hlaven, dotahnout 3 srouby a zelezo zapazbit. Ale pokud neni clovek uplne poleno a ma doma akuvrtacku, zakladni sadu vrtaku, tak si udela tri diry do pazby a muze menit hlavne tak, jako u Hardyho.



stip
Příspěvky: 295

Příspěvek#110 » úte 19. zář 2023, 19:43

No dobře, ale kde teda koupím náhradní hlaveň do systému CZ600, když tomu modulárnímu systému nic neschází? Jsem to nenašel, ani na stránkách výrobce.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#111 » stř 20. zář 2023, 13:39

To, že je systém potenciálně modulární přece neznamená, že ti ten lauf prodají... Maximálně ti ho vymění v jejich servisu...
Jinak srry za offtopic, ale mám pocit, že tahle fičura byla určena primárně pro USA.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#112 » stř 20. zář 2023, 13:55

S touhle funkcí jsem to kupoval. Bylo tvrzeno, že hlavně budou do půl roku (kupoval jsem to hned na počátku). A že při výměně zůstává zachován nástřel.
Pušku jsem po zrušení funkce vrátil. Hlavně bude měnit jen autorizovaný servis. To mi stačilo.
Spolu s tím že ani ten můj kus nebyl správně utažen.

A to se mi přitom ta ošklivá Alpha pořád líbí a dobře drží.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#113 » čtv 2. lis 2023, 11:28

Obrázek
Česká zbrojovka představuje nový model CZ 600 AMERICAN
Nová opakovací kulovnice klasického amerického stylu CZ 600 AMERICAN je vybavená pažbou z tureckého ořechu s motivem lilie na úchopových plochách. Díky nabídce ráží od 223 Rem. až po 300 Win. Mag. je tento model připraven vyhovět potřebám širokého spektra lovců a sportovních střelců. Propagační tváří modelu AMERICAN je Matthew D. Emmons, který patří k nejlepším sportovním střelcům.

Kulovnice CZ 600 AMERICAN je vybavena tenkostěnnou, za studena kovanou hlavní bez mechanických mířidel, která je v závislosti na ráži dlouhá 18 až 24 palců (457–610 mm). Jednoodporová spoušť se vyznačuje hladkým chodem a možností snadného uživatelského nastavení výše odporu. Jednoduše uzamykatelný zásobník na pět nábojů umožňuje rychlý přechod ze zásobníkového ústrojí na schránkové a naopak.

Stránky výrobce:
https://cz600.czub.cz/cs/cz-600-america ... 00American



tomas fuk
Příspěvky: 836

Příspěvek#114 » stř 24. led 2024, 17:54


Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#115 » stř 24. led 2024, 18:35

CZ 600 MDT GREY
Doporučená maloobchodní cena od:
57 490 Kč
Obrázek

CZ 600 MDT DEEP BRONZE
Doporučená maloobchodní cena od:
68 990 Kč
Obrázek

Výrobce garantuje přesnost sub-0,75 MOA
(pětiranová nástřelka match grade továrním střelivem na 100 m)
https://www.armyweb.cz/clanek/ceska-zbr ... cz-600-mdt



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#116 » stř 24. led 2024, 19:21

Už jsem na ně taky koukal. No. Jsem asi už starý a nějak to nechápu. Range pažba mi pořád přijde lepší, tedy s výjimkou nastavitelné polohy pažbičky u MDT DB. Pochopitelně nastavitelná lícnice a ramenní opěrka dobré jsou. Spojená lišta pro optiku taky. Ale jinak... Američani to budou kupovat rádi.



tomas fuk
Příspěvky: 836

Příspěvek#117 » stř 24. led 2024, 19:43

Ja jsem chtel koupit CZ 600 Range. Ale jak jsem uvidel pouzdro zaveru ala Remington 700, tak jsem nakup okamzite zamitnul. Mel jsem CZ 750 a presel jsem na CZ 557 Varmint prave kvuli tomu, ze ma monoblokove pouzdro zaveru s vyfrezovanym vyhoznim oknem. Nove CZ 600 MDT maji monoblokove pouzdro zaveru s vyfrezovanym vyhoznim oknem. Takze do ni pujdu.
Jinak pazba Range neni moc vydarena po strance ergonomie. Je moc dlouha a moc nizka. Licnice ma velmi malou drahu. Navic botka je pevna. Pri pouziti stavitelne botky by se uz takhle moc dlouha pazba jeste vic prodlouzila.

Uživatelský avatar
STALKER
Příspěvky: 80

Příspěvek#118 » sob 27. led 2024, 09:22

Je škoda že CZ 600 MDT nemá vyměnitelnou weaver lištu .



tomas fuk
Příspěvky: 836

Příspěvek#119 » sob 27. led 2024, 09:31

Nevim proc? Takhle jak to je monoblok je to naprosto perfektni. Vymenitelna weaver lista je jen dalsi moznost problemu, ze se muze povolit, nebo nemusi byt souosa. Jestli kvuli zmene sklonu, tak to je nepodstatna vec. Sklon vyresi montaz. Ja pouzivam treba montazni krouzky Burris XTR Signature, na kterych si muzu upravovat sklon od 0 az 40 MOA.

Uživatelský avatar
STALKER
Příspěvky: 80

Příspěvek#120 » sob 27. led 2024, 10:04

U pušky za 70 bych chtěl mít možnost vyměnit waver . Uzamykání v hlavni je taky cool dokud nezačneš řešit že nechceš zbrojováckou hlaven :) . Jinak vypadá dobře .

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti