CZ 600

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně
Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#46 » úte 3. kvě 2022, 09:52

... "Česká zbrojovka (CZ) zjistila potenciální bezpečnostní riziko ... " to je dost fádní konstatování, když chudákovi to urazilo část obličeje. Oficiální verze viz nahoře, neoficiální, že bylo vystřeleno s nedovřeným závěrem ...



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#47 » stř 4. kvě 2022, 12:19

na https://cz600recall.com/ jsou ostřejší:

Kód: Vybrat vše

CZ-USA has recently learned of a potential safety issue with the CZ 600 bolt-action rifles.  CZ-USA is voluntarily initiating a recall of these rifles to protect the safety of its customers because of the potential for a catastrophic failure if the barrel is not installed correctly.

To prevent the possibility of death or serious personal injury, you should immediately stop using your CZ 600 rifle and not load or fire it until it has been returned to CZ-USA to be inspected and modified.

CZ 600 rifles were designed to allow the users to replace the barrels themselves to change the caliber.  CZ-USA has learned that if the barrel is improperly installed, it is possible that the rifle could still be fired, but potentially result in a catastrophic failure.  CZ-USA will correct this issue by permanently installing the barrels in CZ 600 rifles.  As a result, the barrels on CZ 600 rifles will no longer be interchangeable.  CZ-USA understands that this solution may not be acceptable to some of our customers, in which case we will issue a full refund upon presentation of a valid receipt for the purchase of your rifle.


A nabízejí vrácení peněz...

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#48 » stř 4. kvě 2022, 12:50

Nechci trolit, ale obdivuji seběvedomí marketingu firmy. Bren 1 průšvih, Bren 2 průšvih. CZ600 mega průšvih ... V situaci, kdy jsou primárním cílem firmy army tendery ve státech, tohle opravdu není dobrá vizitka. Státy nejsou CZ a Dalík tady už nepomůže hi,hi. Víc to komentovat nebudu, tak admini nestartujte pls :-)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#49 » stř 4. kvě 2022, 13:00

Jen pro rychlost čtení překlad:
DŮLEŽITÉ BEZPEČNOSTNÍ OZNÁMENÍ TÝKAJÍCÍ SE PUŠEK CZ 600 BOLT-ACTION
CZ-USA se nedávno dozvěděla o možném bezpečnostním problému se závěrovými puškami CZ 600. CZ-USA dobrovolně iniciuje stažení těchto pušek z důvodu ochrany bezpečnosti svých zákazníků z důvodu možného katastrofálního selhání v případě nesprávné instalace hlavně.

Abyste předešli možnosti smrti nebo vážného zranění, měli byste svou pušku CZ 600 okamžitě přestat používat a nenabíjet ani střílet, dokud nebude vrácena do CZ-USA ke kontrole a úpravě.

Pušky CZ 600 byly navrženy tak, aby uživatelům umožňovaly výměnu hlavně za účelem změny ráže. CZ-USA zjistila, že pokud je hlaveň nesprávně nainstalovaná, je možné, že z pušky bude stále možné střílet, ale může to mít za následek katastrofální selhání. CZ-USA napraví tento problém trvalou instalací hlavně do pušek CZ 600. V důsledku toho již nebudou zaměnitelné hlavně u pušek CZ 600 . CZ-USA chápe, že toto řešení nemusí být pro některé naše zákazníky přijatelné, v takovém případě vám po předložení platného dokladu o koupi vaší pušky vrátíme peníze v plné výši.

ZKONTROLUJTE SVÉ SÉRIOVÉ ČÍSLO

Pokud vlastníte pušku CZ 600, CZ-USA vás vyzývá, abyste kliknutím na tlačítko níže určili, zda se jí toto stažení týká:

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#50 » stř 4. kvě 2022, 13:09

2 DesertEagle: Ale ale! Sebevědomé mají i právníky. Těch průšvihů je "něurékom": vz 52, vz 70, vz 82, Lada(y) se při předváděcích střelbách rozpadávaly, vz 75, policejní kompakt. Tendr na pistole pro Celníky rozbili. Megaprůšvihem bych nazýval Bren1 = 3.500.000.000,-Kč z kapes daňových polatníků firmě se sídlem (tenkrát) na Kajmanech, a po třech letech vyhodit a znovu přezbrojit. Kdo nás na to má? :-) Asi my všichni.

Napomínám se za OT! :-/



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#51 » stř 4. kvě 2022, 14:11

Tak to samé je v ČR.. možnost odstoupení od smlouvy a vrácení celé částky..

Takže jak se rozhodnout, zkusit z nich vyrazit slevu a nechat zalepit, nebo vrátit a pořídit si kozlici nebo M18 feldjagt...

Jako zbraň se mi 600 líbí.. proto ji mám ale...



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#52 » stř 4. kvě 2022, 16:14

No tak chtěl jsem, ale po tomhle si jí nekoupím. To si raději nechám svojí starou cz550, udělám si na ní bedding a nic nového kupovat nebudu, protože o takovýhle pokrok nestojím.

... nakonec jako konstruktéra mě nechtěli a tady vidíte výsledek :)



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#53 » stř 4. kvě 2022, 17:46

Ale predstava, ze jsem udelal zabeh hlavne, poridil montaz, optiku nastrelil, vychytaval laboraci a td. A ted bud bude flinta, ktera prijde o jednu deklarovanou (a placenou) vlastnost, nebo mi vrati jen kupni cenu .... nic moc, jeste ze jsem to nekoupil....



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#54 » čtv 5. kvě 2022, 08:18

Blbý je, že je problém u všech pušek řady 600, to je průser. Na druhou stranu je ale fakt, že se to nevyhýbá nikomu, tohle je třeba dnes velmi dobře hodnocená Sig Sauer Cross: https://www.sigsauer.com/crossrecall



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#55 » čtv 5. kvě 2022, 12:17

skagerak píše:Ale predstava, ze jsem udelal zabeh hlavne, poridil montaz, optiku nastrelil, vychytaval laboraci a td. A ted bud bude flinta, ktera prijde o jednu deklarovanou (a placenou) vlastnost, nebo mi vrati jen kupni cenu .... nic moc, jeste ze jsem to nekoupil....


Nemusis nic resit. Proste zbran nikam neposilej, zkontroluj si pozici hlavne, udelej kontrolni znacky a funguj.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#56 » čtv 5. kvě 2022, 12:28

Bál jsem se, že to bude závažnější problém, než jen tři uvolněné šroubky. Sice je chyba, že puška umožňuje vystřelit i když není hlaveň správně zajištěna a že pojistka na to nezareaguje, ale utáhnout správně tři šrouby a zajistit je není nic složitého.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#57 » čtv 5. kvě 2022, 15:41

Spis je nepochopitelne, ze nekdo navrhne konstrukci, kdy jde s hlavni otacet a jedine, co drzi jeji rotacni pozici po povoleni 3 sroubu je odpruzeny element v dulku hlavne.
Kdyby tam nedelaly jelita, tak by se pri povolene hlavni nejhorsim stalo, ze by neslo zaver zamknout.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#58 » čtv 5. kvě 2022, 15:56

V case 1:09 je videt, ze aretace proti pootoceni hlavne je delana formou frezovane plochy na horni strane komory. Zadny dulek a odpruzeny element.
https://www.youtube.com/watch?v=n6T7NL0gtnw
Problem u toho prusvihu byl, ze strelec zasunutim zaveru s nabojem vysunul hlaven ven z pouzdra zaveru,sklopil paku dolu, jenze zaver by mimo komoru, respektive tesne za ni.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#59 » čtv 5. kvě 2022, 16:40

Tak jsem nasel jeste jedno video, kde je videt, jak to usazeni hlavne ve spravne pozici doopravdy je.
https://www.youtube.com/watch?v=Q4jIaHXjw5o&t=268s



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#60 » čtv 5. kvě 2022, 18:34

Presne tak jsem to myslel, kdyz je povolena hlaven a par mm povyjede, je vymalovano...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti