CZ 600

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně
Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#31 » sob 23. dub 2022, 11:50

Nemáte prosím info o co se jedná, respektive co je to riziko?



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#32 » ned 24. dub 2022, 08:20

Klasika :lol: Proč čekat na oficiální vyjádření, když můžu mít dřív jednapanípovídala info od random PánaPřízraků z anonym fóra, že?! :) :roll:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#33 » ned 24. dub 2022, 11:30

Proč by se neměl ptát, často jsou tu postřehy od obchodníků, někdy i výrobců. Jedná se asi o dost velký průšvih, když musel výrobce svým zákazníkům nařídit, aby pušky řady CZ600 přestali okamžitě používat, neboť je ohroženo jejich zdraví. Taková "maličkost" se zřejmě mezi odbornou veřejností už provalila a je šance, že někdo zasvěcený tu blíž osvětlí oč jde. Můžou to být problémy s pojistkou, nebo nekvalitním materiálem, kdy dochází k praskání hlavní. Doufám, že brzo uvidíme.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#34 » ned 24. dub 2022, 13:23

Letec12: Narazil jsem na informaci, že se může uvolnit hlaveň z pouzdra závěru. Celkem průser.



Monnkey
Příspěvky: 43

Příspěvek#35 » ned 24. dub 2022, 14:36

Údajně je to maličkost, která je opravena v řádu minut a obchodníci ví jak na to.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#36 » ned 24. dub 2022, 15:21

RayX píše:Klasika :lol: Proč čekat na oficiální vyjádření, když můžu mít dřív jednapanípovídala info od random PánaPřízraků z anonym fóra, že?! :) :roll:

Normální otázka, ve svém oboru taky získávám informace dříve než jsou oficiální, a pokud to není v rozporu s něčím, klidně "předběžně" kolegy informuji.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#37 » ned 24. dub 2022, 15:30

Myslím, že jako vysvětlení toho, co jsem myslel, dost výmluvně (shodou okolností) stačí ty dvě nezávisle totožné a erudované odpovědi nad tebou :roll: .......

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#38 » ned 24. dub 2022, 17:55

Včera jsem byl na prezentaci a z CZ600 se tam střílelo jak o život. :-) Podle vyjádření zástupce zbrojovky který tam byl je hlaveň v pouzdru zajištěna šroubkem (šroubky) a ten se v tom jednom případě povolil a hlaveň se uvolnila. Zbraně stahují na servis, vyndají systém z pažby a přetáhnou spoje. Tohle je (nebo v sobotu byla) oficiální informace. Nevím jak ten spoj vypadá, rozebraný jsem to neměl. Zbraní na palpostu bylo snad 10 a fungovaly všechny.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#39 » ned 24. dub 2022, 18:01

Detail spoje pouzdro zaveru a hlaven je videt na tomle videu. Osobne bych to videl na problem u modelu s Duralovym pouzdrem zaveru.
https://www.youtube.com/watch?v=n6T7NL0gtnw



ludek26
Příspěvky: 64

Příspěvek#40 » ned 24. dub 2022, 18:38

sided - ty zbraně se před prezentací kontrolovaly.
Zbrojovka vydá kontrolní postup a pušky se budou svolávat na kontrolu.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#41 » ned 24. dub 2022, 20:39

Mám doma cz600 alpha v .308. Ještě jsem z ní nestřílel, čekám na optiku, ale při rozborce na čištění po koupi rozhodně nebyly šrouby objímky hlavně dotažené rovnoměrně.
Takže pokud to někdo prot kompletaci odbyl, jak se to mohlo střelbou uvolnit.
Další možnost je že si někdo zkoušel výměnu hlavně a nedotáhl to správné.



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#42 » ned 24. dub 2022, 20:53

Tak řada 600 má výměnu hlavně prezantovanou jako něco co provádí uživatel, takže jestli svolávačka probíhá tak, že kontrolují dotažení šroubů, tak to řeší co?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#43 » úte 26. dub 2022, 06:48

ludek26 píše:sided - ty zbraně se před prezentací kontrolovaly.
Zbrojovka vydá kontrolní postup a pušky se budou svolávat na kontrolu.


Přesně tak, nezabíhal jsem moc do podrobností. Mluvilo se tam o tom dost ale konkrétních informací moc nebylo.



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#44 » úte 26. dub 2022, 09:12

Uživatel může provádět, ale musí utahovat na předepsaný moment a v určitém pořadí. A bohužel si nedělám iluze, o tom jak to spousta lidí pojme... Na co kupovat drahý momentový klíč, když mám doma torx správného rozměru a nejsem přece lama... Jasně šrouby u kola auta si taky dotáhneš bez momenťáku, pokud nejsi trubka, ale stejně tak se každý rok najde dost jedinců, kterým se pak pár šroubů po cestě ztratí :-)

Já osobně považuji za nebezpečné takovou možnost lidem poskytovat a ještě usnadňovat použitím "běžných" šroubů. To si pak výrobce zadělává na přesně takový typ problémů.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#45 » úte 3. kvě 2022, 05:43

Tak svolávačka běží...
Výsledek, utáhnou objímku hlavně a natvrdo zalepí. Výměna hlavně dále možná jen v servisním středisku.

Takže si můžu představu o výměně 308 za 6.5 PRC odpustit. Jsem zvědavý, čím mi ztrátu funkce vynahradí.
Bez zalepení bude ztráta záruky.

A to vše kvůli někomu kdo si nezkontroloval uložení hlavně a šlo mu to s nezamčeným závěrem do ksichtu.

Popravdě ta moje také nebyla dotažena rovnoměrně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů