Mosin

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#376 » stř 14. říj 2020, 20:00

Ještě ne, teď jsme dokončili očistu a namazání závěru, první očistu hlavně a zítra půjde puška ven z pažby. Kdyby to byly jenom šrouby, bylo by to super.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#377 » sob 17. říj 2020, 00:18

Před časem jsem chtěl koupit rumunský, Mosin od pana Jirušeho, cena 11 tis., cena se mě zdála vysoká.
Pan Jiruše nechtěl slevit, možná jsem udělal chybu, asi to byla trochu rarita.
Koupil jste ho někdo, myslím, že to bylo zajímavé, hodně jich po světě asi neběhá.
V nabídce už není, dodnes mně to leží v hlavě.
Pan Jiruše je velice schopný obchodník, mám od něho několik zbraní.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#378 » úte 20. říj 2020, 18:53

Tak, dnešní střílení s 2ma mosiny, jeden odvrtana hlavěň, druhy normalka. Nastřel cca stejný. Takže buď mam štěstí, nebo to odvrtání hlavně neni zas takový problém.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#379 » úte 20. říj 2020, 19:51

Odvŕtanie hlavne sa predsa robilo kvôli navráteniu presnosti pri vyšľahanom ústí hlavne - jednoducho sa korunka spravila o niečo hlbšie.
A keď to Váňa mechanik príliš nepo*ral, tak presnosť by mala byť späť. :P

(v závislosti od poškodenia ústia sa vŕtalo tuším až do hĺbky max. 45mm na puškách a cca 30mm pri karabínach - následne sa kontrolovala presnosť nástrelu ako pri normálnom preberaní z výroby)



Renegade
Příspěvky: 66

Příspěvek#380 » úte 20. říj 2020, 21:19

kk: Větší vypovídací hodnotu by mělo, pokud bys napsal, jaké konkrétní výsledky a za jakých podmínek jsi měl. Takhle ani nevíme, jestli byly obě srovnatelně dobré, nebo obě srovnatelně strašné...



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#381 » stř 21. říj 2020, 08:49

Obe strilene zaroven, stridane mezi sebou po 5 nabojich, ve stoje bez opory na 50m jsem se udrzel v kruhu 2 pistolaku. Naboje cina 70. rok. Ale to je asi nepodstatne, cekal bych horsi soustrel podle toho co se pise ikdyz sam vim, ze odvrtani se delalo z duvodu jak pise Igrlik. Jen jsem si chtel vyvratit nebo potvrdit co se pise po internetu, jak se nemaj brat odvrtane pusky protoze jsou totalne na ho*o proti neodvrtanym.

Jestli ma nekdo chut a citi se na lepsiho strelce klidne si to muze vyzkouset sam, staci se domluvit kdy se sejdem na strelnici. :twisted:



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#382 » stř 21. říj 2020, 13:41

Jak a čím čistíte Mosiny po střelbě korozivními vojenskými náboji? Předpokládám, že málokdo bude používat nové S&B...



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#383 » stř 21. říj 2020, 15:11

cistieval som ho rovnako, jak kosu a kalacha - preliat horucou vodou z rychlovarnej kanvice



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#384 » stř 21. říj 2020, 17:44

Ústí odvrtávali už ve výrobě/ne u všech/,není tak choulostivé na poškození,pak samozdřejmě upravovali ty poškozené.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#385 » ned 25. říj 2020, 19:48

ren píše:Jak a čím čistíte Mosiny po střelbě korozivními vojenskými náboji? Předpokládám, že málokdo bude používat nové S&B...

Boretech eliminator a kartacek. Dokud neni patch cisty, pak prolit konkorem.

Jinak strilim nove SB, muj mosin neodpaluje 1/3 kulometaku z ciny. A kdyz uz, tak presnost je na nic. Se SB to v sede s oporou mam na 100m cca 2 moa.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#386 » pon 26. říj 2020, 19:03

Já jsem, stejně jako ondrush, proléval kosu po střelbě vařící vodou. Asi totéž udělám i s Mosinem. Taky jsem si vzpomněl, že na vojně nám výkoňák dával na kosu emulzi. Nejdřív se kosa vzala emulzí, pak dosucha a pak nakonzervovat olejem. To by mohlo být dobré i na Mosina.



Renegade
Příspěvky: 66

Příspěvek#387 » pon 26. říj 2020, 19:47

lubomír píše:Ústí odvrtávali už ve výrobě/ne u všech/,není tak choulostivé na poškození,pak samozdřejmě upravovali ty poškozené.

Jaký je zdroj informace o odvrtávání ústí už při výrobě? Říká k tomu něco bližšího?



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#388 » úte 27. říj 2020, 00:06

ren píše:Jak a čím čistíte Mosiny po střelbě korozivními vojenskými náboji? Předpokládám, že málokdo bude používat nové S&B...


Stejně, jak to dělávali vojáci na frontě. Roztokem hydroxidu sodného nebo stačí i soda na praní či jedlá soda. Tím se zneutralizují zplodiny ze rtuťové zápalky, které působí na lauf korozivně. Po neutralizaci již čistím běžným způsobem.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#389 » úte 27. říj 2020, 20:08

Hneď po streľbe jak kosu tak Mosinku prestrieknem do hlavne poriadne WD-40. Následne doma najprv kus hadru na vyterák a pretlačiť silou a potom normálne čistenie, na záver Konkor na všetko...



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#390 » stř 28. říj 2020, 10:43

Kosa má v hlavni tvrdochrom. Ale mosinka ne. U ní je nutné tu žíravinu ze zápalky napřed zneutralizovat. A to dabljůdýforty nedokáže.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů