Puška na LongRange

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně
Uživatelský avatar
SimonW
Příspěvky: 105

Příspěvek#61 » úte 19. úno 2019, 18:52

1. Jakou disciplínu budeš střílet? Speciál. služební nebo standart. Podle toho si pak vybereš pušku v patřične ráži a sklo.
2. Nutnost je určitě si přebijet.
3 A začít klidně můžeš s čímkoliv. . Později stejně budeš měnit.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#62 » úte 19. úno 2019, 21:37

Dle mého názoru začínat s CZ je cesta jak si LR zprotivit a záhy s tím seknout. Pokud něco v Brodu převratného nevymyslí tak tudy cesta nevede.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#63 » stř 20. úno 2019, 05:41

Jirik.fx: Chápu, že to bude znít jako rouhání nebo PR, ale já mám s produkty ČZ zatím bezchybné zkušenosti (ne tak s prodavači, ale to je jiná kapitola). Ano, jak jsem psal, ta pažba je opravdu blbě vymyšlená, ale střílení to neovlivňuje a jestli, tak spíš pozitivně. Dále bych chtěl dodat, že ne každý, kdo kupuje dlouhou pušku hned myslí na soutěže a sbírání medailí. Já se třeba chci prostě cvičit ve střelbě a vím, že pokud bych se měl soutěžně věnovat každé zbrani, kterou vlastním (a aby to zároveň bylo alespoň na horní čtvrtinu starovního pole), tak nemůžu ani chodit do práce :D

Tím neříkám, že se nikdy žádné soutěže nezúčastním - ono je dobré čas od času si zjistit, jak moc odtržené od reality to "sebevzdělávání" je, nicméně soutěže taky nejsou vždy přesnou simulací reálného použití (resp. ano, ale mnohdy poněkud jednostranné, jako soutěže typu IPSC, kde vysypete tři zásobníky za minutu se spousou běhání vs. třeba benchrest). Tím se nechci dotknout soutěží a ni soutěžících, smekám před jejich dovedností, jen jsem potřeboval dva extrémy, kde se střelba už stala opravdu sportem (třeba v bojových sportech je to také nádherně vidět), se speciálně upravenými zbraněmi a doplňky, konstruovanými tak, aby vyhovovaly pravidlům, v "reálu" takřka nepoužitelnými (i přes existenci různých divizí). Co naopak použitelné je, jsou dovednosti těch lidí, to dodávám, možná zbytečně, aby bylo jasné, že proti nim nic nemám...

Co chci ale s několika OT odbočkami říci je to, že s ČZ 557 se mi LR rozhodně nezprotivila. Ano, nebudu sbírat medaile, ale s tím jsem do toho ani nešel (vždyť zatím ani nepřebíjím; bavilo by mě to, ano, ale není čas.). Jasně jsem viděl, že mezery jsou ve mě, držení těla, oku, spouštění atd a budu rád, pokud někdy budu moci hanit pušku, ale obávám se, že to ještě dlouhou dobu nehrozí, mám-li k sobě zůstat upřímným...



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#64 » stř 20. úno 2019, 07:59

Možná jsem to nenapsal moc výstižně. Nemám vůbec nic proti CZUB. Mám od nich dvě zbraně, Shadow Orange, kterého považuji za moji nejlepší pistoli a CZ 557 range se kterým střílím závody s mech. mířidly a docela často vyhrávám. Když jsem zmiňoval LR tak jsem taky nemyslel pouze soutěže, ale střílení trochu dál pro radost a ta by mi právě trochu u téhle pušky chyběla a nemyslím si, že by někoho někam posunula, spíš naopak, protože nebude vědět co je špatně, jestli puška, náboj nebo střelec. Pokud nepřebíjíš, tak nejvíce limitujícím faktorem asi bude náboj. Ta puška ti nic nepřinese, blbá pažba, nic moc hlaveň a pokud se nepletu nemá ani extra spoušť. Asi se z ní dá vytunit slušná puška, ale za tu cenu to nestojí. No a když jsi psal o té specializaci: tak ta puška se nehodí ani na BR ani na taktiku. No a na něco mezi tím použiji raději dobrou loveckou flintu.
Taky si myslím, že blbá pažba střílení ovlivňuje a to podstatně.
Pušky se kterými se střílí taktická odstřelovačka (např. SAKO TRG) jsou dle mého v reálu použitelné velmi dobře, nijak se od těch v reálu používaných neliší, naopak si myslím, že tahle CZ, tvářící se jako sportovní speciál, se v reálu nehodí na nic.

Uživatelský avatar
SimonW
Příspěvky: 105

Příspěvek#65 » čtv 21. úno 2019, 17:43

Všem je jasné že jít na závody LR s kovanou hlavní je z nouce cnost. Jako první bych tu hlaveň z CZUB prodal nějakému myslivci a nahodil hlaveň Kuna. Já to tak udělal u první kulovnice na LR.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#66 » čtv 21. úno 2019, 17:54

A doplnil bych, že ještě v .308. Já bych to prodal nějakému myslivci celé a koupil něco, co si na LR jen nehraje. Začne to hlavní, bude to pokračovat tou nesmyslnou pažbou, možná spoušťák a cena je úplně jinde.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#67 » čtv 21. úno 2019, 20:19

Bohužel já jsem si to prošel od těch levných co si hráli na LR a já se je snažil vytunit. Nejlevněji mě nakonec vyšel Dolphin v 6,5x47 do kterého jsem nemusel vrazit už ani korunu. Nejlevněji myšleno ve vztahu k tomu co ta flinta dovede.
Nicméně zase mi to nedalo a už zase zkouším vytunit pušku která mě stojí se všemi úpravami víc než Dolphin z krabice a ani nemá potenciál Dolphina dotáhnout. Zkrátka ráže .308 má pro mě neodolatelnou přitažlivost, mám pro ni slabost.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#68 » čtv 21. úno 2019, 21:46

Co Remington 700?



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#69 » pát 22. úno 2019, 18:19

SimonW píše:1. Jakou disciplínu budeš střílet? Speciál. služební nebo standart. Podle toho si pak vybereš pušku v patřične ráži a sklo.

Existuje něco jako standardizovaná definice těch kategorií? Propozice letošního Czech sniper cupu určují kategorii Standard jako všechny služební ráže používané ozbrojenými složkami, všechno ostatní je pak Open. Letošní Záhorie má v kategorii Standard pevný výčet ráží, některé z nich v CSC spadají do Openu...

Které ozbrojené složky jsou směrodatné pro služební kategorii – CZ, NATO? Co kdyby někdo chtěl střílet 6.5CM, protože je na terčovou střelbu objektivně lepší, než ekvivalent .308W? V Záhorie by měl smůlu a na CSC by byl letos v Openu? Přesune se 6.5CM do služební kategorie až ji USSOCOM vytáhne ze střelnic do pole?



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#70 » pon 1. dub 2019, 17:15

Zdravím,mám prosbu zda někdo nemáte tušení kde koupit Howu 1500 weatherby Vanguard :?: Nějak se ta nabídka ztenčila.... :( zatím díky

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#71 » pon 1. dub 2019, 18:40

Howy vozi pan Mikulášek z Brnohunt...



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#72 » úte 2. dub 2019, 11:36

Ok děkuji , kouknu na to ;)



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#73 » úte 2. dub 2019, 14:18

Super / velký výběr, jen ještě spekulují jakou ráži a délku hlavně. 6,5x55sw nebo 308w,223rem nepřichází v úvahu ,protože kupodivu dělají póuze 1/12 stoupání a to 69 grainu hpbt a těžší neútočí...

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#74 » úte 2. dub 2019, 16:38

Ber 6.5, lepší balistika.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#75 » úte 2. dub 2019, 17:22

Vyzkoušel jsem všechny obvyklé ráže, momentálně chystám pušku v ráži 6xc. Kdybych si měl vybrat jen jednu, určitě by to byla 6,5x47 Lapua nebo 6,5 Creedmoor. Hlaveň alespoň 26". Twist 1:8". Nejlépe se mi hledala navážka, nejlépe mi reagovala na vítr, jsou ještě dobře vidět zásahy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti