Výběr pušky v ráži 7,62x39

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#46 » čtv 18. črc 2019, 23:34

Chlapi, prosím nedělejte z toho "flamewar" vlákno 58/AK/Bren vs AR (to platí i o 5.56 vs 7.62) a omezte se tu na pušky v ráži dané vláknem :(



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#47 » pát 19. črc 2019, 00:37

Jo jo pardon já jen žasnu že Asghaad píše že 300m je skoro 500m... Začínám pochybovat že jsi na tyhle vzdálenosti někdy střílel.. 300m a 500m to je sakra rozdíl!!! A mířidla u dá 58 na 800m je krásná věc a možná i cíl fotbalové brány občas lízneš...



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#48 » pát 19. črc 2019, 00:40

Pardon mělo být SA 58 našeptàvač slov byl rychlejší... A fakt jsme pryč od tématu ..

OT smazano.. Zpět k tematu. McFly



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#49 » pát 19. črc 2019, 09:12

Ono je to těžké. Já osobně, jelikož mám SKS, jsem ji chtěl úplně prvně taky se vší rozhodností vyměnit za něco moderního ve stejné ráži, ale díky podobným diskusím se mi to rozleželo v hlavě a začal jsem pořádně uvažovat, co vlastně chci. Nebudu tu pitvat u čeho nakonec skončím, jde jen o princip. Ve finále je to sice mé rozhodnutí, ale některé komentáře mě i díky vlastní sebereflexi přiměly uvažovat nad tím, co mne prvně nenapadlo. I sám autor vlákna v pilotním příspěvku nejprve kategoricky vyloučil vz58, aby pak o pár postů dál přiznal, že ho v určité modifikaci zaujal.
Asi každý, kdo si nedělal zbroják jen do trezoru, jednou pozná ten palčivý pocit potřeby dalšího kvéru pro radost :D Každý má svůj "wishlist" (kvéry na které jednou budu mít a chci si je koupit) a "dreamlist"(kvéry co si chci koupit, ale nikdy na ně pravděpodobně mít nebudu). Pokud ale člověk není super vatař, tak by si u kvéru kolem 50k měl být sakra jistý, že ho opravdu chce a co mu přinese. I za cenu změny ráže.

Abych se vyhnul OT, tak pokud bych měl volit z té trojky na začátku, tak by to byl Bren 2. Pokud máš ve své blízkosti navíc někoho známého a ochotného z ozbrojených složek se zbrojákem, tak můžeš ještě ušetřit. A případný další prodej nebude tolik bolet.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#50 » pát 19. črc 2019, 11:28

Mě kapku zaráží,že si nelze u Brenu 2 v civilní (sportovní) verzi zvolit ,,tloušťku, hlavně /stačila by možnost heavy barrelu a délky,dovedu si představit výběr alespoň ze tří délek.. Nepružnost výrobce mě nepřestává zarážet...Už jen proto bych zůstal u ,,Kosy,,pokud bych chtěl zůstat u 7,62x39. Ale kde jsou ty časy ,když Maďarské 7,62x39 koštovaly v Bearece 3kč ...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#51 » pát 19. črc 2019, 11:56

Přestože Bren2 není zrovna láce, asi bych kromě Sa58 zůstal volbou u něho, obzvlášť pokud na to chci dát optiku, což u 58 je složitější. A - mimochodem - nevěřím, že by CZUB použila na Bren 2 jiné., šitovější materiály než na vojenskou verzi. A musí snad výrobce počítat, že zbraň by měla vydržet i korozivní střelivo (co by tak asi dělali za války???) Tedy nevěřím, že by mi koroze zbraň sežrala ...



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#52 » pát 19. črc 2019, 12:04

A musí snad výrobce počítat, že zbraň by měla vydržet i korozivní střelivo (co by tak asi dělali za války???)
to jako myslíš že by v případě války výrobci střeliva přešli na rtuťové zápalky?! :lol: člověče ty to máš s tím střelivem nějaké celé pomotané. :roll: :lol:

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#53 » pát 19. črc 2019, 12:14

Za války je zbraň spotřebák nulové hodnoty. Nechápu proč v očích některých to že je stavěná do války znamena, že vydrží vše. Krom toho nechceš tvrdit, že do novejch kveru armády cpou pul stoleti stary náboje? To bys je jinak nemohl kupovat Ty bo by se nevyřazovaly.:) A za mě prostě do moderní pušky za 50k nepatří náboje v hodnotě šrotu.. Je to jak lejt do moderniho dieslovyho auta bionaftu do traktoru...
Za mě je Bren 2 slusny pokrok od 1 ale pořád to do sportovní pušky má dost daleko. Na druhou stranu proč když ji člověk chce, měla by mu nákup schvalovat komunita na fóru. Pokud chci něco na sport kterej myslím vážně tak o tohle vlakno nejspíš nezavadím ani omylem. Pokud pro zabavu a amatérské srandamače tak si koupím to co mi udělá radost bez ohledu na druhé..



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#54 » pát 19. črc 2019, 12:19

Ne, ale využívalo by se cokoliv, co by ještě našli ve skladech od dob totáče, ve skladech prodejen střeliva apod. Nemám to pomotané. Byls na vojně? Tam jsem poznal, že se v krizi využívá všechno. V roce 1986 byla cvičná mobiliozace, při které se využívaly i všechny dostupné civilní zdroje pro armádu (vojáci oproti podpisu odebírali civilní nákladní Tatrovky i další náklaďáky, některé materiály aj.) Byl to hrozný bordel, měl jsem službu v systému PVOS a poslouchal to na všech možných kanálech rádiového spojení... A tchán osobně musel jako automechanik předávat Tatrovky Pozemních staveb.
Takže opravdu to nemám pomotané. Nikdo by přece neriskoval, že vojclům zreznou zbraně od zabaveného střeliva nebo starých zásob. Tedy předpokládám, že výrobce MUSÍ počítat s krizovými alternativami. Teda pokud se civilní BREN2 opravdu neliší i použitým materiálem na rozdíl od vojenské verze.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#55 » pát 19. črc 2019, 12:33

Ano na vojně jsem byl. Ale pořád ti nerozumím. Počítám že brenu 2 v 7,62x39 pro který by se dalo použít zrekvírované střelivo bude v oběhu a ve skladech CZUB maximálně jednotky stovek jestli vůbec. To je tak marginální množství že je každému jistě úplně fuk jestli zreznou nebo ne.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#56 » pát 19. črc 2019, 12:47

No, tedy když se máme bavit o výběru pušky v 7,62x39, samonabíjecí, tak co třeba SKS a nebo se posunout k 7,62x54 a koupit Dragunova?
A v 7,62x39 se dá do desítky koupit AK47, nebo jugoslávská Zastava (pořád je dělají v Kragujevaci v Srbsku).
A pokud chce něco s klikou, tak i v CZUB se dá koupit karabina CZ527...



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#57 » pát 19. črc 2019, 13:01

Nebo polské klony AK .. Beryl atd.

Jen si myslím, že je potřeba si rozmyslet, na co to bude, čím se bude střílet, na co, jakým způsobem a na jak daleko.
Něco jiného bude na ozdobu, něco jiného na statickou střelbu vleže na střelnici a něco jiného na vykopávání dveří při simulaci akce.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#58 » pát 19. črc 2019, 13:19

2 Indian
Podle toho, co psal v úvodu, je SKS pravý opak toho co chce. Jediná smyluplná montáž na optiku je u něj ta boční pevná, nebo boční sundávací aretovaná.
Beryla v 5,56 jsem měl nedávno v prackách, ale nestřílel jsem z něj. Dokážu si ho nicméně představit v trezoru. Je to moc pěkná flinta. V 7,62 bude asi taky ok. Ale good luck při shánění.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#59 » pát 19. črc 2019, 16:58

...pokud by teda nechtěl SKS v takovéto podobě :D ....

Obrázek



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#60 » pát 19. črc 2019, 19:57

Problém Beryla je v jedné zásadní věci. Není v ČR k dostání od doby, co je přetal Rudolf dovážet. Beryly v 7,62 snad nedovážel nikdy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů