Antreg karabina 9 mm Luger

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#1 » pát 30. zář 2022, 14:49

Obrázek
Antreg chystá, zřejmě v příštím roce, představit novou karabinu ráže 9mm Luger. Tohle nové vlákno by mělo popisovat vše co oněm bude postupně zveřejněno. Předchozí útržky informací byly ve vlákně viewtopic.php?f=22&t=12136 kde působily nepřehledně. Takže směle do toho.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2 » pát 30. zář 2022, 15:50

Sokar (dosd jediný zdroj informací) ve svém posledním příspěvku napsal:
Jinak karabina se sice řeší, ale doposud není tlumič na trhu a to už má zpoždění pomalu dva roky (bude v říjnu). Následně do konce roku musí být nějaká finální verze devítky. Jaký tam bude systém netuším, já byl za verzi ala sig, ale testovalo se tam i dynamika a bržděný + jeden nějakej úplně novej systém co nikde není. Jak to nakonec bude nevím, tohle se nepustí ven, dokud to nebude finální verze a případně i patentovaná....



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pát 30. zář 2022, 18:17

Vydržte vydržte, hned jak bude více info hned dám i fotky atd. Sám na to čekám, protože je o ni zájem a to ani neexistuje pořádně.Letos prostě musí být funkční kus ready. Více info dodám jak bude. 8-)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#4 » pát 30. zář 2022, 18:47

Líbí se mi, že je zájem o něco, co vlastně neexistuje



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#5 » pát 30. zář 2022, 19:17

Jsem zvědavý z čeho to bude baštit, vím že na zásobnících do Glocka není nic špatného a zbraň není modelka ale když vezmu v potaz co nabízí SPC9 tak varianta s těmi od Glocka vypadá nejhůř. A teď do mě. :D

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#6 » pát 30. zář 2022, 20:53

Psalo se o Glock zásobnících, karabina má bejt pro MI/LE, a nebylo to zatím zpochybněno 8-) takže v tom je asi jasno.



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#7 » pát 30. zář 2022, 23:37

Porad neco, kdo to ma furt kupovat:))
Snad to k nerozeznani od AR-15, at se dobre trenuje

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#8 » sob 1. říj 2022, 09:10

Ovládání bude asi podobné, ale vnitřnosti na 100% odlišné (i do stávajících AR-9). Taky se kdysi mluvilo o sklopce. To byl podle mě dobrý nápad, když navíc CZUB má nejpozději na jaře představit nový model pro armádu v ráži 9mm Luger s ovládáním AR, ale se sklopkou. Karabin s dynamikou je na trhu poměrně dost. Antreg chce ale zřejmě jít svou vlastní cestou a rád by představil spolehlivou moderní konstrukci s polouzamčeným/uzamčeným závěrem, která by obstála i v náročných vojenských podmínkách a nestála víc než puška v .223.

Jen taková úvaha:
Původně se uvažovalo, že by měla mít hmotnost do 2kg. Tuším, že se mluvilo dokonce o 1,8kg u nejkratší hlavně. Mě z toho vychází něco podobného MP7. Kompaktní výkonné, ale to by muselo mít zásobník v rukojeti. Jde to, ale už tam není ovládání kompatibilní s AR. Vše ostatní, jako krátký Stribog, APC9, MPX i ty nemenší AR-9 začínají až někde na 2,3kg. Je mi jasné, že podobu MP7 to mít nebude, tak jsem docela zvědav s čím přijdou v příštím roce (snad).



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#9 » sob 1. říj 2022, 10:46

Ja bych tedy radeji sel i na 2.5kg, ale at to neni nikde osizene, je tam material. Nejsem priznivec ultralehkych koz. Osobne nemam na EVO, protoze to neni na AR platforme. Bylo by zajimave dat sem anketu, co kdo preferuje:)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#10 » sob 1. říj 2022, 15:59

Tak AR má velkou nevýhodu v pevné pažbě, proto uvádím jako ideál ergonomii BT, ovládání skoro AR, až na natahování, ale sklopná pažba. Navíc co do praktičnosti doufám že nový A bude na Glock zásobník, neřeším vzhled ale praktičnost...



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#11 » sob 1. říj 2022, 16:01

Tak AR má velkou nevýhodu v pevné pažbě, proto uvádím jako ideál ergonomii BT, ovládání skoro AR, až na natahování, ale sklopná pažba. Navíc co do praktičnosti doufám že nový A bude na Glock zásobník, neřeším vzhled ale praktičnost...



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#12 » sob 1. říj 2022, 18:51

Když vidím některé sklopky tak na mě působí jako sranda pažby plně kompromisů. Raději upřednostním komfort a ergonomii před skladností. Pod kabátem to nosit nebudu.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#13 » sob 1. říj 2022, 19:49

Presne tak, taky te posedlosti sklopkou nerozumim. Pevna pazba mi naprosto vyhovuje a pokud by bylo nekdy fakt potreba (jakoze doufam, ze nebude), tak pod kabat se mi ta moje se 7 hlavni vejde.

Kazdopadne na tuhle Antregovinu se tesim a rad ji porovnam s tou novou V-ARkou. Snad bude taky na Glock zasobniky

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#14 » sob 1. říj 2022, 20:16

Sklopka je dobrá kvůli přepravě. Třeba v batohu, nebo menší nenápadné tašce pro ntb přes rameno.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#15 » sob 1. říj 2022, 21:42

Sklopka, nebo teleskop. Doufám ve formát jako BT APC9 nebo Stribog SP9A3G.
Něco jako MP7 v 9mm by ale byla velká paráda :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Erix, Rum-cajs a 14 hostů