IWI Zion 15

Samonabíjecí pušky


bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#1 » čtv 1. zář 2022, 21:04

Ahoj,
máte někdo zkušenosti s tímhle ARkem? Jakmile mi přistane v datovce nákupko, plánuji jeho pořízení.
Dle recenzí a ohlasů od uživatelů (tedy převážně z USA) je to super kup co do poměru cena/kvalita.
Včera jsem pořídil od stejné značky pistoli Masada, protože mi skvěle padla do ruky a Zion se mi také dost zamlouvá.
Předem děkuji za Vaše informace a zkušenosti.
M.



chajda
Příspěvky: 10

Příspěvek#2 » stř 7. zář 2022, 21:00

Zdarec, já si Zion pořídil. Vybíral jsem již před létem AR už nějakou dobu, chtěl jsem prve 16" ale klesl jsem k té 12,5". Líbí se mi minimální možná délka hlavně s mid-length plynovým systémem. Pažbení skvělé, sklon rukojeti a její zdrsnění, pažba taky skvělá. Co se týče nutné investice do mířidel, ještě bylo nutný vyměnit lučík spouště (stačí plastový magpul) ten původní nehezky tlačil na prostředník. Potom už je to individuální, já si pořídil levnou oboustrannou pojistku, krytky m-loku - na místo kde to držím, záložní mířidla taky, a jiný tlumič plamene (antreg z druhé ruky). Byl jsem s ní na střelnici, zatím nastřeleno hrubě na +-30m ale stovka sypaček SB 69gr a žádný zádrhel. No a z hmotnosti 2861g to vylezlo na 3401g :D (s popruhem a bez zásobníku).



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#3 » čtv 8. zář 2022, 05:16

Super, díky za info. S malým upgrade (oboustranná pojistka, krytky, mířidla a podobné vychytávky) se počítá. ;-) Důležité pro mne je, aby ten základ byl dobrý a spolehlivý.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#4 » sob 22. říj 2022, 18:07

Jak dlouho se čeká? 12.5" mě taky docela zaujala. Má sice nějaký netypický profil hlavně, ale jinak vypadá dobře. A jestli váží 2,86 tak to je slušný, výrobce uvádí 2,95.

@chajda náhodou nepoužíváš tlumič? diky.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#5 » stř 7. pro 2022, 17:59

morho píše:Jak dlouho se čeká? 12.5" mě taky docela zaujala.

Já čekám už od konce září. Pušky měly být do konce listopadu,ale pořád čekám. Nějak váznou dodávky... :-(
Tak doufám, že to stihnou do Vánoc, abych pod tím stromkem taky něco měl... :-D



Killbucek
Příspěvky: 24

Příspěvek#6 » stř 7. pro 2022, 23:50

Taky čekám od září. Údajně zpozdena dodávka z Izraele.. Prý Vánoce jsou s otazníkem... Tak se necháme překvapit.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#7 » čtv 8. pro 2022, 21:18

Killbucek píše:Taky čekám od září. Údajně zpozdena dodávka z Izraele...

Někde jsem četl, že Zion už se vyrábí komplet v USA, ne?



Killbucek
Příspěvky: 24

Příspěvek#8 » čtv 8. pro 2022, 21:58

No popravdě mě to taky zarazilo, když mi to prodejce napsal, protože jsem měl také za to, že je z USA, ale nijak jsem mu to nerozporoval.. :roll:



Cocman
Příspěvky: 17

Příspěvek#9 » sob 10. pro 2022, 20:01

Vyrabi se v USA. Tedy aspon ta moje tam byla vyrobena.



Kvark
Příspěvky: 15

Příspěvek#10 » pon 12. pro 2022, 19:09

Ahoj já se dnes ptal na dostupnost a z defendie mi odpověděli, že v lednu nebo únoru.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#11 » úte 13. pro 2022, 12:23

Ahoj, bohužel potvrzuji. Dnes jsem se ptal dovozce a opravdu letos Ziony nebudou. Měly být v listopadu, ale ještě nejsou ani na cestě a příští týden už prý mají dovolenou. Takže opravdu nejdříve leden, ale reálně ani ten leden ne... Jako, IWI dělá super zbraně za málo peněz, ale jejich dostupnost u nás je, možná právě proto hodně špatná. :-(



Kvark
Příspěvky: 15

Příspěvek#12 » úte 13. pro 2022, 12:48

Já si dnes udělal objednávku a počkám do února když nebudou tak budu řešit jinou variantu.



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#13 » úte 13. pro 2022, 18:05

Budes cekat na tuhle, nebude. Objednas jinou, budes cekat, nebude. Mezitim se vsechno zdrazi.
Alespon tak uz "mam" treti flintu v poradi za letosek :-)



Killbucek
Příspěvky: 24

Příspěvek#14 » stř 14. pro 2022, 13:07

Tak já se taky přeptal, na váš popud, jak to vypadá u mého dodavatele.

Dobrý den,

Ziony (i když je na nich Made in USA) jsou z Izraele, dovozce mi ještě v pondělí tvrdil že by se to mohlo do konce příštího týdne i se zkušebnou stihnout.

Dokud to tu ale nemám v ruce tak nemohu potvrdit.

Nicméně je možné že někde tvrdí až po Novém roce protože mezi svátky mají zavřeno.

Pokud mi to dovozce dodá těsně před vánoci tak mezi svátky funguji v běžném režimu….

Jakmile budu vědět více tak se ozvu


Jinak mi dnes přišly dárky, které jsem myslel, že už budu mít na co namontovat.. :roll: Magpul Rail cover type 2, magpul Hand stop kit, Fab miridla a 3 magpul zásobníky. Tak snad se dočkám a nebudu to muset příští rok prodávat.. :lol:



Killbucek
Příspěvky: 24

Příspěvek#15 » pon 19. pro 2022, 11:23

Tak aktualni info, které jsem dostal před chvílí do mailu.

Dobrý den,

Poslední info je že tento týden přiletí ale……

Zkušebna se nestihne mezi svátky nefunguje.

Takže 1-2 týden v lednu


Předpokládám, že to bude podobné u všech dodavatelů. ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti