PDW 9mm Luger

Samonabíjecí pušky


Grimpo
Příspěvky: 303

Příspěvek#61 » úte 22. srp 2023, 16:54

Nějaká chvála nebo hana na ProArms PDW 9mm?



pch
Příspěvky: 35

Příspěvek#62 » čtv 31. srp 2023, 14:09

Pořídil jsem si Proarms PDW 9 v 8" verzi. Zatím vystříleno 166 ran, bez závady. Všechny náboje byly 8g, z nich 100 přebíjených a 20 JHP. Zásobník PMAG na 17 ran a GLock na 33. Spoušť byla pocitově lepší po vystřílení pár ran oproti sušení. Lower a upper mají mezi sebou trochu vůli, ale nic strašného. Po nastřelení kolimátoru byl soustřel s oporou na 15m v desítce, jinak jsem s ní už jen cinkal na plechy. S investici jsem spokojený. Určitě časem pořídím jinou pažbu a rukojeť, takže jejich kvalitu neřeším.



Grimpo
Příspěvky: 303

Příspěvek#63 » pon 25. zář 2023, 21:42

První (dva) dojmy s PAR PDW v 8". Vystříleno cca 300 během dvou návštěv. Použit Holosun 503.

Napoprvé problém s náboji, nevychytaná laborace + špatná střela. Nicméně - funkce pušky cca 150 ran bez problému. Originální spoušť - strašná, cca 4 kg. Dodávaný grip mi nevyhovuje, příliš subtilní, bude nahrazen Fab Defense AGR-43. Dodávaná pažba - na první pohled sympatická - přestože jsem menší, tak mi to bylo krátké. Budgetová natahovací páka taky nepohodlná.

Napodruhé - testovány jiné náboje, střely Alsa FMJ 115 a 124, prach Ba 9 1/2. Spoušťák (PAR nebo ?) nahrazen nevyužívaným z V-AR (samotný jazýček spouště nutno ubrousit o cca 1 mm). Nyní na spoušti luxusní cca 2,2 kg s hladkým chodem. Dodávaná natahovací páka nahrazena z V-AR. Dodávaná pažba nahrazena pažbou Fab Defense GLR-16. Kvůli lepšímu pocitu vůle upper-lower vymezena tím gumovým ondoněm. Výsledek - naprostá spokojenost. Na 15-17 metrů vstoje bez opory soustřely 5 ran cca do 6 cm opsané. Při dostatku času a větším soustředění věřím, že by to šlo i lépe. Ta hračka na to myslím má.

Chtěl jsem základ co nejlevnější a věděl jsem, že ho budu "tunit". Krom toho gripu jsem měl vše k dispozici, nemusel jsem dokupovat. Za sebe tedy v ten základ za 23k považuju za OK. Ještě ten Fab grip a budu úplně happy.



Grimpo
Příspěvky: 303

Příspěvek#64 » úte 26. zář 2023, 06:07

PS: Dva dodatky na které jsem zapomněl. 1. Pružina vypouštění šuplete nebezpečně měkká. Na stagi, při přesunu, v tom frmolu, prstem mimo spoušť vyhodit šuple very easy. Zvlášť s rukavicemi. Půjde tam tvrdší pero. 2. Mám rád ambi+angled pojistky, takže ta origo taky bude nahrazena. Tím asi zamýšlený tuning končí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů