karabina New Frontier Armory AR-9 9 mm Luger

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#106 » čtv 1. zář 2022, 08:49

Ne, špatně jsi mkě pochopil. Ne levné zbrani bude vše levné a postupnou výměnou drobných součástí se dostaneš cenou na drahý model. Jen ta kvalita prostě nebude. Hlaveň, tělo, závěr atd, to vše zůstane původní, měně kvalitní. Když si kupuješ dražší zbraň dostaneš i kvalitěnjší materiály, co víc vydrží, vše má vyšší životnost. Kvalitnější povrchová úprava a lepší slícování. I ta hlaveň bude lepší. Dražší výrobek není jen naleštěná bída.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#107 » čtv 1. zář 2022, 08:56

jaké kvalitnějsí materiály máš na mysli ?
NFA je komplet ze 7075t6, což není pravidlem ani u násobně dražších karabin
nitridovaný lauf, kalený závěr, co bys ještě chtěl ?
slícování ? tak si ty drahý a kvalitní flinty zkoukni po roce či dvou :-)
povrchovku ? nekoukej zvenčí ale kolik toho sežral závěr, po snad 50k mám netknutý elox uvnitř
Letec 12 píše:...I ta hlaveň bude lepší. ....
kolik jsi jich změřil ? Pro mne jsou srovnatelný jen Vosátkovy Lothary
podstaný rozdíl vidím jen v tom, že nitridovaný NFA rupne, když pošleš druhou do ucpanýho laufu, jinej lauf se "jen" vyduje

Tvá matematika funguje ale jen pro pistole Norinco, tam není na čem stavět,
tady ano a rozdíl dražší v.s levnější je konstanta o kterou je jen vyšší celkový účet



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#108 » čtv 1. zář 2022, 10:17

Dobrá, když to nejde jednoduše, zkusím to složitě. Jelikož mi původní spoušť po úpravách a pár tisících ran začíná občas kulometit, potřebuju novou. Takže nejde ani tak o tuning, jako o výměnu a spolehlivé zprovoznění. Takže dotaz zní - poradí někdo konkrétní spoušť, která bude pasovat, fungovat a to vše s minimem dalších úprav/výměn jiných dílů? Ideální by byly osobní zkušenosti. Kdybych tomu natolik rozuměl, nežádám o radu. Nejdřív se dozvím, že je to téměř plně kompatibilní s AR, potom, že nová spoušť si nemusí rozumět s pojistkou a může kulometit...tak nevím. Doufal jsem koupit novou spoušť, namontovat a hotovo. Pokud to tak není, potřeboval bych nějakou konkrétní pomoc. Děkuji.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#109 » čtv 1. zář 2022, 10:31

Tomak píše:....... potom, že nová spoušť si nemusí rozumět s pojistkou a může kulometit....

ke spoušťákúm hiperfire je seznam pojistek s nimiž "nekamarádí"
kdyby jsi informaci že hodláš milspec spoušt nahradit stejnou od jinýho výrobce sdělil hned, ...

btw koukal bych po příčině kulometění,
potažmo po burze, kdo nabízí vykuchaný milspec ze slušný flinty, múže to být klidně do litru
pokud ho ještě najdu, klidně věnuju svůj

P.S. pojistka u AR slouží m.j. jako doraz spouště,
pokud její aretace negarantuje opakovatelně stejnou a PEVNOU pozici odjištění, pak se mění delka propadu
a potažmo hloubka zachycení kladiva přerušovačem,....... (proto přesně obrobený pojistky stojí násobek ceny odlitků)
pomůže Ti nebo někomu jinýmu, když každej blbě položenej dotaz takhle rozepíšu ?
asi moc ne, jde o info jež mají smysl, pokud zapadnou do kontextu znalostí.
Prostě by se v tom neměl hrabat každej, kdo má doma šroubovák,
pokud tomu nehodlá věnovat tolik energie aby tu funkci 100% pochopil včetně souvislostí



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#110 » čtv 1. zář 2022, 12:22

Já to částečně chápu a rád bych to chápal úplně, proto se ptám :idea: než začnu cokoli kupovat nebo dělat. Takže když pořídím spoušť a k ní pojistku stejného výrobce, bude to fungovat? Nemám problém koupit dražší spoušť, jde mi hlavně o tu spolehlivou funkčnost.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#111 » čtv 1. zář 2022, 14:10

hiperfire je asi jediný, kdo uvádí jaké pojistky NE, což neznamená, že neexistuje nějaká, co netestovali
100% kompatibilitu ti nezajistí nikdo nikdy, ty kvéry vyrábí kdo má do ... díru , díly k nim taky
i proto by to měl sesazovat někdo , kdo nejede v režimu pokus omyl
já mám ověřenou kombinaci s pojistkou STS Noveske, zatím to hiperfire řady reflex - eclipse "kamarádilo" vždy



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#112 » stř 28. zář 2022, 11:29

Kolegové, dotaz už jednou padl, ale zeptám se znovu, protože mi realita nepřijde OK: fakt vám šlapou komolé kužely v NFAčku? Mně se opakovaně kousne o hranu komory :/ Fabrické SB 150gr subsonic. Pořídil jsem tlumič a jsem trochu divokej z toho, že mi v tom subsonicy necyklují (nepodávají) spolehlivě. Je tam origo buffer pružina a prodloužený těžký buffer (https://www.brownells.cz/AR-15-FM-9-HEA ... -100024850).

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#113 » stř 28. zář 2022, 18:27

S tím nemá pružina ani buffer co společnýho, hledáš problem na špatným konci



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#114 » stř 28. zář 2022, 22:49

To jsem uvedl pro referenci, ale tuším, že to má co dělat s tím náběhem do komory.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#115 » čtv 29. zář 2022, 09:18

tušíš správně, proto různí výrobci kasirují nemalý peníz za rampované hlavně.
co si tak přebíjet subsoniky s ogivální FMJ ?



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#116 » čtv 29. zář 2022, 09:57

Bohužel přebíjení není pro mě téma, ale díky za tip :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#117 » čtv 29. zář 2022, 12:46

pak se zkus poptat u puškaře, jestli Ti ji tam dokáže navařit
tsf.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



j.j.
Příspěvky: 16

Příspěvek#118 » ned 2. říj 2022, 06:49

Nemáte prosím někdo představu, kde vzít náhradní šroubky do upperu, viz foto? Nějak se jeden vytratil, všiml jsem si až při čištění. Výrobce náhradní sadu nabízí, avšak lze sehnat u nás? :) https://www.newfrontierarmory.com/produ ... re-screws/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#119 » ned 2. říj 2022, 18:37

Zkus to u Ondry Duška

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#120 » ned 9. říj 2022, 13:56

Tahle hračka mě baví stále víc. Opráším Tomakův dotaz na spoušták, který nebyl zodpovězen. Jit cestou tunění pružin nebo dávat kazetovku, potom jakou ? Některé tuningové pokusy kolegů skončily "kulometěním" když si půjčím tento výstižný komentář, tak metodu pokus/omyl raději ne. Současně bych nerad dával za kazenu 1/3 ceny zbraně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jarda.Jezek a 10 hostů