karabina New Frontier Armory AR-9 9 mm Luger

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#76 » stř 11. srp 2021, 12:15

je to prostě dynamika, čili to fučí bordel do kveru, potažmo i do spoušťáku a skulinami ven,
jak moc ? no to záleží na střelivu, hmotnosti bufferu, vratný pružině,..



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#77 » stř 11. srp 2021, 13:39

Všechny díly krom pistolový pažbičky jsou původní. Včetně bufferu a pružin. Takže pokud rozumím dobře, je to normální. Nebo víceméně normální. To mi stačí. Určitě mi nejebne z toho, že mám trochu špinavý ruce. Šlo mi jen o to, jestli je to vlastnost, nebo nějaká chyba někde. Takže dík :thumbup:
Zkusím tovární střelivo ještě, možná zjistím, že do pcc musím trochu přisypat nebo víc škrtit.



Jacobson
Příspěvky: 90

Příspěvek#78 » stř 11. srp 2021, 14:41

Doporučím vyměnit pružinu i buffer. Dávají do toho stejný jako do 223 rem. Chce to pružinu pro 308 a těžší buffer. Zlepší se tím i chování při střelbě.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#79 » stř 11. srp 2021, 17:02

Jacobson píše:........Dávají do toho stejný jako do 223 rem.....

Myšleno v NFA, ja tam mam cca 150g těžký



Jacobson
Příspěvky: 90

Příspěvek#80 » stř 11. srp 2021, 17:20

Pro 9mm se používají tak od 5,5 do cca 8oz. Což je cca 156g- 227g. Všechno ve spojení s tvrdší pružinou pro 308-čky. Zkusil bych tak 6-7oz. Sám používám hydraulický, který má myslím 6oz a spokojenost.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#81 » stř 11. srp 2021, 17:45

Jacobson píše:..... Všechno ve spojení s tvrdší pružinou pro 308-čky.....

Zdaleka ne ale to neni podstatné,
každopádně továrně dodavana karabinova 223 pružina je spodni hrana spolehlivého podavani i ve stavu nové



Jacobson
Příspěvky: 90

Příspěvek#82 » stř 11. srp 2021, 18:05

4mike, můžeš to "zdaleka ne" rozvést? Když jsem hledal nejlepší volbu pro střeva, četl jsem různá fóra ze států a jako nejlepší volba my vyšla právě ta kombinace pružiny 308 a hydrauliky. Nechtěl jsem zkoušet různý kombinace, to by dost lezlo do peněz, tak jsem šel tak nějak na jistotu a nelituju. Fakt se z toho střílí moc pěkně a ještě jsem neměl závadu. Vzpomínám si, že obecně doporučovali pružinu pro 308-čky a ty buffery 6-8oz. Někdo psal i o 10oz, ale už si moc nepamatuju komentář. Jestli už máš vyzkoušené různé kombinace pružin a bufferů, rád bych si pročetl zkušenosti :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#83 » stř 11. srp 2021, 18:51

Vystup tuneni neni 100% přenositelný, odzkousel jsem kdeco smysluplnyho s ruznou delkou chodu a ruznym tlumenim, s 308 brkem jsme se nekamaradili, mozna s tovarnim strelivem bych zmenil nazor ale o něm ani neuvažuji

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#84 » čtv 12. srp 2021, 09:16

jinými (Maxovými) slovy totéž ale obšírněji:

EVERY GUN, AMMO TYPE, BARREL, MUZZLE DEVICE, SHOOTER'S STANCE, SHOOTER'S GRIP, ETC drastically affects how the gun will perform with different buffer systems. I'd recommend testing out different spring and travel length with your own setup and measure your times shooting small groups at distance.

I just use something translatable to hit factor scoring. The easiest one for me is 25 yard bill drills. With this setup I can easily keep a group inside less than half the A zone area under 2 seconds from stock on belt. With the heavier 308 rifle spring dot movement seemed a little more inconsistent and my group opened up.

I don't really care how the gun feels in recoil. Only dot return. And I do care if the dot returns fast or slow. Which is why I added the extra (wave) spring to block travel and reduce cycle time. Since the cycle time is reduced too, I can shoot this gun WAYYYYY faster more consistently than my rifle. I think it has something to do with the trigger resetting quicker than it would on a .223 but I'm not sure that's just a guess.



Jacobson
Příspěvky: 90

Příspěvek#85 » čtv 12. srp 2021, 09:56

Ok, díky :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#86 » čtv 12. srp 2021, 12:50

a cynicky přiznávám, že cca půlka tuningu je dobrej patron 8-)



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#87 » čtv 12. srp 2021, 12:55

Má tedy cenu zkoušet v NFA buffer s pružinou z DD M4A1 kde je karabinový systém nebo z Rugeru 556 MPR kde je rifle? Určitě nechci kupovat mraky bufferů a pružin, abych pak zjistil, že mi zbraň nefunguje s mým stávajícím střelivem, kterýho mám přebito celkem dost. V DD je buffer H, což nevím kolik váží, ale není problém to zjistit. Nutně to tunit nemusím, chování zbraně je pro mě v pohodě, jen jsem řešil to čouzení.



Jacobson
Příspěvky: 90

Příspěvek#88 » čtv 12. srp 2021, 14:03

Jestli jde jen o couzeni, tak bych se na to vyprdnul. Kor když jste psal, že u menšího počtu ran jste si ani ničeho nevsimnul, to až u 200-300 ran, takže to zas tak hrozný nebude.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#89 » čtv 12. srp 2021, 16:10

Tomak píše:......nebo z Rugeru 556 MPR kde je rifle?.....

Puškový buffer je do karabinový buffer tube příliš dlouhý, stejně jako pušková pružina ve stlačeném stavu pro karabinovy buffer (řeč je o cca 45 zavitech 2mm drátu)
Takže puškový brko 223 klidně ale zajisti si délkou bufferu, že ji nebudeš stláčet pod 110mm jinak bude raz-dva v kopru,
Nebo to cely provozuj v a5 trubce.
Prostě do ar9 buffery s pruzinami pro m4 nejsou optimální řešení



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#90 » pát 13. srp 2021, 13:33

Jelikož nejsem nijak velký ladič a tunič, pravděpodobně to nechám být. Původně jsem myslel zkusit přehodit na zkoušku buffer a pružinu z toho DD, ale zapletly se do toho ještě délky pružin atd. a tady už jsem úplně mimo. Nerad bych něco posral. Nerozumím tomu natolik, abych se sám do něčeho pouštěl... :(
Případně, musí se s těžším bufferem nutně měnit i pružina?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů