PERUN 15

Samonabíjecí pušky


zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#406 » pát 22. led 2021, 00:11

expres píše:Chapal jsem cekacku na zacatku pred testama.. Pochopil jsem ji v listopadu. Zadarilo se a je velky ohlas. Pred vanoci uz jsem se divil. Ted to absolutne nechapu... Jako byt na prodej, uz jsem ji vzal, ale psat se do poradniku na pul roka a vice.
Za sebe nechapu proc to nerozjedou..jen tim trati. Je to skoda.


Podle mě mají prostě problémy s dodávkou dílů. Buďto je problém s tím, co se řeší tady u nás(laufy) nebo s tím, co se řeší ze zahraničí (zbytek).....v montáži a zkušebnách to nebude. Stačí se podívat na zahraniční trh nebo Brownells, nekoupíte kloudného nic. Já už čekám jak kokot 3 měsíce na Zhukova, kterých byla dříve všude plná prdel,nikdo to nechtěl. Teď do toho ta korona, dění v USA. Prostě jim přišla špatná doba v nevhodný čas



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#407 » pát 22. led 2021, 09:37

Jo, mají někde zaseknutou nějakou zásilku z USA a ny tý to prej celý stojí.



xHonza
Příspěvky: 35

Příspěvek#408 » pon 25. led 2021, 19:27

Jo celnici jim tento tyden uvolni konecne zasilku dilu, takze dalsi davka flint bude na trhu snad doufejme co nevidet. Bohuzel nedostatek dilu na AR15 je diky panickym nakupum americanu a snizeni produkce vetsiny firem diky COVID 19 celosvetovy, takze Perunarms se trochu veze taky. Tak daleko aby si vyrabeli vsechny dily jeste asi docela dlouho nebudou (a v branzi low cost zbrani to ani nedava smysl). V kazdem pripade budme radi ze na trhu jsou, protoze mit tu v cechach mezi vyrobci konkurenci jen ve vyssi tride a v nizsi nechat vsechno Luvu, nebo dovozcum low cost srotu z ameriky a ciny s v podstate nulovym servisnim zazemim mi prijde pro konecneho uzivatele nezdrave.

Podobne je to s nedostatkem dilu ostatne v cyklistice, loni se vyprodaly i pet let stare neprodejne kusy a na letosni rok vetsina dealeru dostala potvrzeni objednavky tak na tretinu toho co by chteli objednat...



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#409 » pát 29. led 2021, 10:44

Breaking news z Perunu (FB Stránka): stovky pušek ve výrobě! Zbyde na všechny :D Jen to sem píšu, aby to tu zůstalo, 28.01.2021 píšou, 14.5" jdou v pondělí 1.2.2021 do výroby.



lukowicz
Příspěvky: 50

Příspěvek#410 » sob 30. led 2021, 17:32

Jojo, už mám potvrzený termín dodání 10,5 za 10dní. To jsem si myslel že ji budu mít za půl roku.:) PS: poradíte nějaký základní vercajk na údržbu/čištění/rozebírání ? Třeba Real Avid ? ať to mám i na pistole.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#411 » sob 6. úno 2021, 13:06

Oslovili už někoho z Vás, co máte předobjednanou 14,5 verzi? Mě napsali, že zálohu budou požadovat, až budou +- na měsíc znát termín dodání, což už by asi měli (viz příspěvek na FB), ale zatím mi nic nenapsali. Tak nevím, jestli je mám zase rušit od práce a dopisovat si (přičemž mi určitě napíšou, že dají včas vědět), nebo se prostě uklidnit...

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#412 » sob 6. úno 2021, 15:20

Jak jsem psal, 10.11 přišel email se zálohou s datem dodání na přelom roku. Zaplatil jsem a zatím čekám.
Do pořadníku jsem byl přidán 8.6. 2020.

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#413 » sob 6. úno 2021, 22:18

erteple : zatím nic, ale 14,5" jsem objednával až těsně před koncem roku ....



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#414 » ned 7. úno 2021, 20:25

Já mám zálohu zaplacenou z konce listopadu, a v mailu poslední odpověď, že vzhledem k
"ke zdržení při schválení vzorku do výroby, očekáváme proto 14,5" cca na konci března.
Bohužel, jedná se o důsledek zavádění nového výrobku."



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#415 » pon 8. úno 2021, 04:47

erteple píše:Oslovili už někoho z Vás, co máte předobjednanou 14,5 verzi? Mě napsali, že zálohu budou požadovat, až budou +- na měsíc znát termín dodání, což už by asi měli (viz příspěvek na FB), ale zatím mi nic nenapsali. Tak nevím, jestli je mám zase rušit od práce a dopisovat si (přičemž mi určitě napíšou, že dají včas vědět), nebo se prostě uklidnit...


Uklidni se......třeba nebudeš litovat v podobě opět nějaké "lepší" inovace( předpažbí,doplňky atd. )Každá nová serie je něčím originální. Tady víc než jinde platí, kdo si počká..... :lol:



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#416 » pon 8. úno 2021, 08:35

To vypadá, že si zaplatíme za možnost jim pomoct dotestovat produkt a dokončit tak vývoj :D Zatím potvrzuju, že mě nikdo nekontaktoval ohledně doplacení 14.5ky



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#417 » pon 8. úno 2021, 11:13

Pomůžeme testovat, to ano. Já si myslím, že každý pak doma budeme mít unikátní pušku, kterou nikdo neodflákl, věnoval jí péči, nevyjela z linky s tisícem dalších. Bude plně funkční a bude dělat radost i po tisích výstřelů.



kolemjdoucí
Příspěvky: 814

Příspěvek#418 » pon 8. úno 2021, 11:26

Unikátní výrobek, to je přesně to, co nikdo nechce. To je totiž zdroj potenciálních průserů.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#419 » pon 8. úno 2021, 12:24

krtek2k píše:Pomůžeme testovat, to ano. Já si myslím, že každý pak doma budeme mít unikátní pušku, kterou nikdo neodflákl, věnoval jí péči, nevyjela z linky s tisícem dalších. Bude plně funkční a bude dělat radost i po tisích výstřelů.

A to vše v balení za poloviční cenu, no není to pohádka??? Zavoláme Toma... Ahoj, ahoj, ahoj... :D



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#420 » pon 8. úno 2021, 13:09

Přesně, tisíce kusů znamená odladěný proces s nízkou variabilitou. Čím více do toho zasahuje kreativita pracovníka, tím hůř :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů