PERUN 15

Samonabíjecí pušky


Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#76 » pon 26. srp 2019, 11:02

Hele, chlapi, kéž by tam vydržela ta cenovka okolo dvacítky. Asi by z toho mohli mít bestseller. Ladičů na AR bázi je tady spousta a určitě by uvítali něco levnějšího, na co potom navěší doplňky za další love. Určo by to bylo levnější než mít za základ kvér za 45000,- .

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#77 » pon 26. srp 2019, 11:22

Ale za tu cenu muž máš píst a to je zas jiné kafe.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#78 » pon 26. srp 2019, 11:25

Njn. Taky pravda, ale řadě lidí by to usnadnilo začátek, než k té pístovce dojdou...



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#79 » pon 26. srp 2019, 11:51

Ale na druhou stranu je tu spousta lidi co pist vubec nechce... souhlasim s tim ze jako zaklad je to za tyhle prachy velmi fajn.



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#80 » pon 26. srp 2019, 13:41

Jestli budete mit nekdo Peruna v okoli Prahy, nabizim ke srovnani VAR, at clovek vidi, zda a kde tam je pripadny rozdil ceny. Jasny, cast penez jde za pistem, ale povrchovka, slicovani, zaver, spoust atd jsou veci, kde by se mel projevit cenovy rozdil. Pokud ne, tak proc priplacet...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#81 » pon 26. srp 2019, 14:14

Nechci tu rozpoutat flame, ale srovnávat relativně premiovou pístovku s budget DI je jako srovnávat jabka s hruškama... Už jen kvůli konstrukci píst vs DI. Pístovka se chová vždy odlišně, sám mám V-AR a MSR 15 Recon a ty pušky se prostě srovnávat nedají. Co se cenovky týče tak V-AR komplet CNC obráběná s LW hlavněmi osazená kompíkem, mířidly, plně oboustranným ovládáním a oboustrannou natahovací pákou prostě nebude stát 20k. Naproti tomu PERUN kde: jsou díly kované, hotové předpažbí v východu (nic proti němu), absence mířidel, mil-spec natahovací pákou a obyč. flashiderem, se díky absenci dovozových cel a poplatků kolem se při dobrém výběru dílů a subdodavatelů s dobrým poměrem cena/kvalita umístí jako slušná a funkční budget puška pro hobíka za málo peněz a tam i základním modelem pod 20k cílí..



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#82 » pon 26. srp 2019, 14:38

Lidi nehaňte to,vypadá to docela dobře za tu cenu. Předpažbí je sice vector optics z alíka za 24 doláčů(mám ho taky),ale opravdu je to docela dobře a poctivě udělané na okuk i omak a za ty prachy není co řešit,když Midwest apod. co udělá naprosto stejnou službu stojí desetinásobek a víc.
Satanáš: Mohl bys prosímtě poslat foto,jak lícuje rail na předpažbí s railem na upperu? Mám ho sice taky,ale ještě jsem nenamontoval,nechce se mi kvůli tomu rozebírat fční flintu,mám to spíš do foroty.

Dovolím si tvrdit,že kdyby to někdo chtěl poskládat coby běžný smrtelník-ne firma,tak se do té ceny vejde jen s odřenýma ušima,nehledě na neskutečný oser s papírováním.
Teď už je jen otázka jak to bude šlapkat a jak to bude dírkovat na 100+++m

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#83 » pon 26. srp 2019, 14:45

Kolik lidí z toho bude kdy střílet na víc než 50m :)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#84 » pon 26. srp 2019, 14:52

Rozhodně jí nehaním, jen říkám, že je zcestné a neférové srovnání s V-AR nebo jinou premiovější puškou.
Naopak i na hobby sport bude rozhodně vhodnější DI Perun než V-AR píst.. I když to tady někteří slyšet nechtějí.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 295

Příspěvek#85 » pon 26. srp 2019, 15:56

Je to prostě základ za slušný prachy. A vzhledem k neprebernemu množství doplňků si ji může každý upravit postupně k obrazu svému. Je jasné, že Varky jsou kvalitou jinde a tím pádem i cenou, ale třeba já tu "kvalitu" prostě "neustrilim". Mám CMMG s pár znackovymi i noname doplňky a prostě mi to na těch pár závodů a občasné střílení na střelnici stačí. A takovým lidem je to myslím urceno. Každopádně to hodnotím jako dobrý počin, jelikož tu něco takového prostě chybělo. Teď ještě, ať to začnou dělat jako PCC v 9mm :-) S tim je to tu totiž taky celkem traga...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#86 » pon 26. srp 2019, 16:00

Pokud bude mít někdo Perun z Východních Čech, nabízím srovnání stejné cenové kategorie s Dmps Oracle v továrním stavu . :-)



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#87 » pon 26. srp 2019, 17:34

Ja tim nechtel nic vyvolavat. Jen jsem chtel videt obe pusky vedle sebe a videt, zda vidim fakt takovy cenovy rozdil. Kdyz jsem videl Ruger co byl v akci za 20K, tak oproti VAR zpracovani bylo do oci. Rozhodne nechci srovnavat reseni pist vs plyn;-)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#88 » úte 27. srp 2019, 09:30

Osobne vnimam piestove AR ako slepy koncept (cim nepopieram ze sama VAR je pekna, i ked draha v porovnani s nemenej pekne urobenymi ARkami).

Preto Perun za danu cenu, v rozumnej kvalite moze byt skutocne pre kopu ludi „ta puska“ – solidny zaklad na prestavbu a upravy. Strielat IPSC s piestovkou je ehm… de to, ale necakajte zazraky.

Nehovoriac o tom, ze kope ludi to na domace zuvanie a zabavne buchanie na strelnici bude stacit.

Len sa musi ukazat, ze to po 2000 ranach nebude rozsypane a nebude treba do toho naliat X penazi aby to fungovalo dalej.



Haluziak
Příspěvky: 277

Příspěvek#89 » úte 27. srp 2019, 09:37

Machead slepým bych ten koncept nenazval. Má to přesně daný účel - flinta pro vojáka. Jestli Perun vydrží takové svinstvo jako Norek a povolí tlumítka, tak si jednoho, ideálne 10" pořídím v .300BLK - takove košťátko :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#90 » úte 27. srp 2019, 09:48

Souhlasím hlavně s názorem, že je třeba ověřit, že se ten kvér nerozsype po 2000 ranách. To by bylo odhadem u spousty lidí do 6 měsíců po parádě (u někoho "až" za rok)...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti