AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#571 » úte 19. zář 2017, 20:31

Jo, to jsem udělal. Nejdřív fénem, ale to nebylo nic moc. Tak jsem to pak vzal normálně hořákem, až se mi pak od flash hideru zapálil i hadr na čištění, jak to bylo horký, ale stejně jsem to neroztočil. :-/



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#572 » úte 19. zář 2017, 22:28

A nemáš úplně náhodou jednu z těch 14.5" z USA dovozu, co mají pinned & welded flash hider, že? Jen tak pro jistotu...

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#573 » stř 20. zář 2017, 07:04

Mám sice pušku z USA dovozu, ale má 16" hlaveň a pinu bych si snad všiml. :-) Drží to jak židovská víra, takže bych se podobné "zradě" ani nedivil. Napsal jsem výrobci, čím to upevňují, uvidíme jestli odpoví.



Beran
Příspěvky: 24

Příspěvek#574 » stř 20. zář 2017, 07:34

ještě je možnost že je tam opačnej závit ;-)
Tak jestli to neutahuješ...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#575 » stř 20. zář 2017, 07:37

abetaus píše:Dobrý den pánové, potřeboval bych radu, pořídil jsem si první ar15, acd m5. Vše dle mě funguje jak má, jen mám asi problém ohledně natahovací páky, jak je vidět na fotce(není moje, jen pro představu, nemohu nyní fotit) tak jak má jakoby po stranách odřenou páku od barvy, mám to více a i to jde do středu s tím, že vidím v upperu, jak se to tam od páky dře a trochu to i smrdí, jak se kovy odírají. Prakticky jsem to jen zatím doma párkrát natáhnul, zatím jsem nebyl střílet. Mohu Vás poprosit o radu, co s tím, popř. zda něco dělám špatně? Koupit jinou páku nebo je probém ve zbrani? Děkuji moc začátečníkovi :-)


Krom toho že fotka je MPX a ne AR15 tak odírání eloxu z páky je vcelku normální, střílej, neřeš.



AndyCZ
Příspěvky: 36

Příspěvek#576 » sob 7. říj 2017, 18:08

PAR MK3 - předem chci říct " ano jsem vůl, nedbal jsem varování zde na fóru" a Parku jsdem objednal.Nyní jsem se cca 2 měsíce od koupi konečně dostal k pokřtění. Byl jsem opravdu ohromen.Bohužel ne v pozitivním slova smyslu...Cca po 50 ranách zbraň začala střílet v dávce, nefungoval reset - Disconector nefunguje.K mému zděšení totiž v ploše na kladivu,kde dojde k zachycení disconectoru,došlo k vylomení malé plochy.Přesně neumím vyjádřit,jak se teď cítím :( Čekal jsem od této ne zrovna levné zbraně " více muziky " Ale možná jsem jen měl smůlu na zmetek.Každopádně teď tluču hlavou do stolu,že jsem si nepřiplatil a nekoupil cokoliv z US produkce ( BCM/Colt/DD ).Dokonce si troufám tvrdit,že spoušťové ústrojí neodejde po 50ti ranách ani u obyčejného Číňana ( a tam bych to popravdě i možná čekal )

Prakticky mne teď zajímají možnosti záruky...Je nějaká možnost jak žádat vrácení peněz? Nebo jen prostě spoléhat na opravu a čekat až se s prominutím vy*ere na tomto " skvostu" něco dalšího? Jsem opravdu znechucen a zklamán..Možná moje zkušenost odradí lidi,co zvažují ParMK3 jako možnost a ušetří si tyto chvilky :( :?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#577 » sob 7. říj 2017, 18:24

Dej do reklamace, pozaduj vrácení peněz, doufej (buď vrátí, nebo opraví nebo dají nový kus) a sám se s tím netrap. Stalo to několik desítek tisíc.

Lidi ze střelnice gunmastercz doporučují ar15 kupovat pokud možno české produkce. Kvůli dostupnosti záručním a pozáručním opravy. Zahraničních ar15 je to problém, který je ještě k tomu na dlouho,údajně.

Takže já bych si koupil buď Norinco CQ A1 za 18 kkc (nejlevnější ar15) , nebo V-AR za padesát (kvalitní a česká) . Cokoliv mezi tím považuji za neefektivne vynaložené peníze.



AndyCZ
Příspěvky: 36

Příspěvek#578 » sob 7. říj 2017, 18:44

No je to o to horší,že nad VARkou jsem taktéž dost dlouho váhal.To zamrzí :( Ne vždycky se holt člověk rozhodne správně..



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#579 » sob 7. říj 2017, 20:52

Asi sem šťastlivec mam se svojí PAR MK3 18" (zatim) odstříleno cca 140 sypaných SB a jedinej problém sem nezaznamenal

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#580 » sob 7. říj 2017, 22:40

Andy: nevadí, stalo se, máš to v záruce naštěstí. Reklamuj a netrap se s tím.
Může to být vada kusu. I v sériové výrobě jsou neshodné díly, automobilky by mohly vyprávět. Pokud si vzpomínám dobře, mezi PAR a VAR je rozdíl 15 kKč, což za zamyšlení určitě stojí. Udělal jsi všechno proto, aby jsi se rozhodl správně, ale ne tvojí vinou to nevyšlo. :-)



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#581 » ned 8. říj 2017, 08:17

Zásadní otázka zní: Je to SPARTAN nebo klasika s regulací plynu?



imperator_cz
Příspěvky: 48

Příspěvek#582 » ned 8. říj 2017, 08:44

AndyCZ píše:....K mému zděšení totiž v ploše na kladivu,kde dojde k zachycení disconectoru,došlo k vylomení malé plochy.....


Stalo se mi přesně to samé - 2x. Pokaždé reklamace a pokaždé výměna celého špoušťáku. Poslední ještě funkční jsem vymontoval a nahradil za jiný. Origo od proarmsu jsem si nechal jako náhradní díl.
Takže vítej v klubu :-)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#583 » ned 8. říj 2017, 09:22

Problem disconnectoru se da pomerne lehce vyresit, pokud teda skutecne ho kus nechybi. Stava se, ze pri resetu disconnector pusti udernik driv, nez je spoust pripravena ho zachytit, takze nasleduje zaver a ma dost energie odpalit zapalku. Staci ho trochu pribrousit



AndyCZ
Příspěvky: 36

Příspěvek#584 » ned 8. říj 2017, 10:13

KarlosP. píše:Zásadní otázka zní: Je to SPARTAN nebo klasika s regulací plynu?


Zdravím,jedná se o klasickou ParMK3 s regulací.Do pušky jsem kromě výměny pažby a QD endplate nezasahoval.Po 2M občasného domácího sušení jsem se dostal na střelnici a tam to bez problému vydrželo 50ran.
Edit: Střelivo bylo tovární SB 55gr.

imperator_cz píše:
AndyCZ píše:....K mému zděšení totiž v ploše na kladivu,kde dojde k zachycení disconectoru,došlo k vylomení malé plochy.....


Stalo se mi přesně to samé - 2x. Pokaždé reklamace a pokaždé výměna celého špoušťáku. Poslední ještě funkční jsem vymontoval a nahradil za jiný. Origo od proarmsu jsem si nechal jako náhradní díl.
Takže vítej v klubu :-)


Zdravím,děkuju za reakci.Mám jednu otázku. Jak složitá je případná výměna za kompletní trigger box ( např Gissele atp. )? Zvládne to člověk případně sám / je lepší to nechat celé puškaři ( potřeba laborace/nastavení )?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#585 » ned 8. říj 2017, 10:58

https://www.youtube.com/watch?v=F9WC9r3Tvuc tady mas videonavod, hrozne jednoduche :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: BerryJ a 13 hostů