AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1951 » pát 25. zář 2020, 11:55

tst: Co to máš konkrétně, Oracla? Co řešíš s muškou,něco ohledně toho,že máš rail na gasblocku v jiné úrovni než rail na těle zbraně?
Kdyžtak PM



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#1952 » úte 29. zář 2020, 20:08

Ja nicmene doposud nepochopil, resp. krome nutne vymeny celych prednich miridel puvodnich vc mechanismu odberu plynu (coz se jevi jako jedine reseni) , nenalezl postup, jak napr. UTG miridla na pusku namontovat. Nevim jestli se chapeme dobre, ale mam tento model: https://www.gryfshop.cz/puska-samonabij ... -56mm-16-/. Nebo daji (je to smysluplne) na zbran v kombinaci s orig. A1 muskou, dat jen zadni miridla?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#1953 » úte 29. zář 2020, 20:35

No jistě, kup si jenom hledí, standardní výška. Mám to na MP15 stejně, A1 a (sklopný) hledí.



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#1954 » úte 29. zář 2020, 21:56

A urcite to sedi vyskove s tou A1 muskou ? (nez to objednam). Nemohu nikde dohledat kompatibilitu a vim, ze u DPSM se resi nestandartní (nizka) vyska. Dekuji!

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#1955 » úte 29. zář 2020, 23:45

Mám A2, pardon, ale pokud jde o výšku mušky na středem hlavně tak to by mělo být stejný tj. cca 2.6". Měl jsem tam původně MBUS a teď mám Troy, obojí standard výška pro flattop.

Jak píše zarozak, neřeší se ten problém u té varianty kdy jsou přední mířidla na gas block railu, který je níž než na upperu?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1956 » stř 30. zář 2020, 04:53

Pokud to máš přesně v té odkazované konfiguraci - tedy moucha součástí gasblocku, tak by ti mělo stačit přeměřit její výšku od osy hlavně (výška mouchy od hlavně +1/2průměru hlavně u mouchy) a hned budeš vědět na čem jsi. I když tedy nechápu proč je puška z poloviny osazena mířidly a z druhé ne, čekal bych že bude mít obě, nebo nic.



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#1957 » stř 30. zář 2020, 07:16

Mám dotaz. Odkud jsou prosím zcivilněné M16A1 na našem trhu? Včera jsem na jednu koukal a ono to asi nebude nic od amerických OS, že ano? Jejich služební zbraně by měly mít označení "US army/ navy/etc. property" apod. nebo se pletu? Jen mě to zajímá, tu pušku nemám a ani nechci, ale na Garandovi i 1911 jsem to právě kdysi viděl.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#1958 » stř 30. zář 2020, 07:48

Napis dotaz do CB, kteří to dovezli. :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1959 » stř 30. zář 2020, 11:03

Střelec: Tuším,že naprostá většina jich je malaysie nebo něco takového,nejsou to pušky americké armády. Nicméně už vůbec netuším jestli je to výrobek Colta v americe a je to jen kontakt pro cizí armádu nebo se to celé licenčně smolí v jejich zemi v nějaké místní pobočce Colta. Protože značení na těch flintách je klasika hříbě od Colta atd.



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#1960 » stř 30. zář 2020, 11:25

Já měl pušku v ruce ze ZS, prostě mě zaujalo, že tam chybí ta vlastnická značka. Byly vůbec nekde ve světě vyráběny licenční M16 pod patronací Coltu?

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#1961 » stř 30. zář 2020, 15:28

V Kanade.



Ota85
Příspěvky: 29

Příspěvek#1962 » sob 3. říj 2020, 22:17

Nováčkovský dotaz.
Je možné mít pro jeden lower různé druhy uppery (délka hlavně, ráže...) ?
Třeba i na víc zbrojních průkazů.

Příklad:

Zbraň 1: lower 1 a upper 1
Zbraň 2: lower 1 a upper 2

Logicky bych bral, že bude možné mít víc kombinací na víc zbrojních průkazů. Můj pocit ale nic neznamená...

Díky za info.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1963 » ned 4. říj 2020, 06:23

Teoreticky.. Ale.. Jiná ráže = obvykle potřeba jiného bufferu a pruziny a pokud se ta ráže nedá nabíjet do klasického magu tak i vložka do šachty. Celý je to víc oser než praktický.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#1964 » ned 4. říj 2020, 06:39

Ota: Svého času jsem koukal po brokovnici UTAS 12, u které výrobce uvádí, že je upper zaměnitelný s .308 win a na youtube jsou videa, kde to borci opravdu nahodí a střílí. Jak dlouho by to vydrželo nevím a ani si nepamatuji, co všechno (pokud něco) museli měnit (ostatně ono rozchodit tu UTAS 12 byl leckdy problém sám o sobě), ale pokud jde dát .308 upper na brokový lower, myslím, že minimálně u stejné ráže to nebude problém - naopak považuji zaměnitelnost kompatibilních upperů za jednu z předností tohoto systému...



Forester
Příspěvky: 12

Příspěvek#1965 » pon 5. říj 2020, 13:40

tst píše:Ja nicmene doposud nepochopil, resp. krome nutne vymeny celych prednich miridel puvodnich vc mechanismu odberu plynu (coz se jevi jako jedine reseni) , nenalezl postup, jak napr. UTG miridla na pusku namontovat. Nevim jestli se chapeme dobre, ale mam tento model: https://www.gryfshop.cz/puska-samonabij ... -56mm-16-/. Nebo daji (je to smysluplne) na zbran v kombinaci s orig. A1 muskou, dat jen zadni miridla?


Dají. Buhmaster to dokonce udělal v edici Magpul MOE. Mám ji čerstvě doma a kouká se přes to fajn. Jen teda až budeš dávat kolimátor, tak v tom tu mušku uvidíš, ale pod red dotem (rika se tomu 1/3 co wittnes prej). Kdybys měl sklopný předek, tak máš obraz v kolimátoru úplně čistej. Ale před případnou výměnou za zubatej gasblock si ještě řekni: Fakt tam chci to standard předpažbí? Nenapadne mě za rok, že tu hlaveň schovám celou v plovoucím předpažbí s M-LOK systémem? Pak bych počkal, koupil zatím jen to hledí a až se rozhoupu pro plovoucí předpažbí, tak tam rovnou prdnu low profile gas block a dokoupím sklopnou mušku, kterou dám přímo na rail. Já si říkal, že M-LOK, zubatý předpažbí nebo KeyMod nebudu potřebovat, ale ještě nemám do pušky ani jeden náboj a už vím, že minimálně jedno okýnko M-LOKu v Magpul předpažbí využiju na poutko na jednobodový řemen.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů