AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#2086 » úte 15. pro 2020, 09:05

No zřejmě je to kvůli zjednodušení vlastní výroby. "Obal" stejný u plynovky i pístovky, střeva jiná. Proč ne, přijde mi to celkem logické.

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2087 » pát 18. pro 2020, 10:27

No je to jednoduchy, vyrabí nejdřív to na co mají největší odbyt, a trh s mil-spec DI plynovkami je neskutecne presycenej. Ozbrojeny slozky chteji prevazne píst a moznost vymeny predpazbi je fakt nezajima kor kdyz je to puvodní poctivy a funkcni. Takze bud delas maloseriovku pro sport a seberes si vyrobni kapacity, nebo si jedndouse upravis to co uz prodavas ve velkym na DI. Osobne chapu.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#2088 » sob 19. pro 2020, 11:43

No, co jsem se bavil se panem Vosátkou, jde hlavne o to, aby se mu necpaly do servisu pušky, které jsou poskládané z různých více či méně milspec kusů, které spolu nehrají - a on by měl horší jméno, protože by pak někdo mohl říkat, že "Vosátkovi to nestřílí".
Tak šel cestou vlastních rozměrů. Ale pokud vím, spouště by měly jít jakékoli v mil-spec rozměrech. Určitě i další díly, ale nechci vařit z vody...



alpi76
Příspěvky: 144

Příspěvek#2089 » úte 29. pro 2020, 16:09

Machead píše:BCG ti predaju kedykolvek na dialku aj z Brownells. Nosic zavornika.

Samotny zavornik nikde. Pokial viem, je to povazovane za hlavnu cast zbrane, byt zbrane z USA maju cislo jedine na loweri (a skusobna cislo inde ani nedava, ja mam evidovany len lower na celu pusku).

Mozem sa mylit, za skusku nic nedas ale mam na 99 % istotu, ze Ti ho nepredaju len tak. Ako som povedal, s nosicom zavornika problem nie je.


Závorník do AR-15 lze normalně koupit. Dnes mi jeden dorazil - prodejce v ČR.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#2090 » úte 29. pro 2020, 16:59

Zdravim - co prosim pouzivate na osetreni zavitu hlavne napr. pri vymene nebo cisteni ustoveho zarizeni? Dekuji a preju vse nej ve 2021 vsem! (i McFlyovi! :) )



AndyCZ
Příspěvky: 36

Příspěvek#2091 » pon 4. led 2021, 20:42

Ahoj,jelikož uvažuju delší dobu o pořízení kraťase,měl bych dotaz..V kontextu změny legislativy mi padla do oka ráže 300 blackout..Pro tuto aplikaci osobně preferuju píst ( nechce se mi řešit gas blowback a laborovat gas block/ buffer spring/buffer) ...

Jelikož Antreg touhle cestou asi nepůjde,tak mi zbývá PAR/VAR. Parku mám v 223 a po jistých úpravách šlape :D :D Nicméně jsem někde četl,že s 300blackout nefunguje spolehlivě a subsonicky nepřebíjí. Nevím,jestli je to údaj s použitím/bez tlumiče
O VARce v téhle ráži pak nevím zhola nic. Máte někdo nejlépe osobní zkušenost? Nejlépe na krátké hlavni?

Díky moc a hezký den

Uživatelský avatar
AT.50
Příspěvky: 50

Příspěvek#2092 » pon 4. led 2021, 21:30

Zdar, mám V-AR v .300 AAC a funguje perfektně i se subsonickou municí.



Neptun
Příspěvky: 64

Příspěvek#2093 » úte 5. led 2021, 15:51

Já jen jak se tu pořád zmiňuje, že AR-15 je takové LEGO, tak zde je důkaz: https://www.youtube.com/watch?v=Z4KQZ0LJwuY :lol:



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#2094 » úte 5. led 2021, 16:08

Lego WAR series pro deti od 10 let. No proc ne:)) a pokud to bude i mil-spec, tak nemaji zbrojari co zrat:-D
Ted by se jeste mohli pustit do hlavne. Sestaveni a vymena by byla mozna i za zhorsenych podminek...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2095 » úte 5. led 2021, 18:41

AndyCZ píše:Ahoj,jelikož uvažuju delší dobu o pořízení kraťase,měl bych dotaz..V kontextu změny legislativy mi padla do oka ráže 300 blackout..Pro tuto aplikaci osobně preferuju píst ( nechce se mi řešit gas blowback a laborovat gas block/ buffer spring/buffer) ...

Jelikož Antreg touhle cestou asi nepůjde,tak mi zbývá PAR/VAR. Parku mám v 223 a po jistých úpravách šlape :D :D Nicméně jsem někde četl,že s 300blackout nefunguje spolehlivě a subsonicky nepřebíjí. Nevím,jestli je to údaj s použitím/bez tlumiče
O VARce v téhle ráži pak nevím zhola nic. Máte někdo nejlépe osobní zkušenost? Nejlépe na krátké hlavni?

Díky moc a hezký den


Osobní zkušenost s Var nemám,nicméně s krátkou hlavní ano a píst zde bude jistě velkým přínosem,protože nebude potřebovat tolik tlaku a přemýšlení o délce systému. U této ráže má krátká hlaveň svoje specifika a dlouhá taky a dalo by se říct, že obě jsou spíš nežádoucí extrémy, ale třeba subsonic má taky svoje specifika a co má kladného krátká hlaveň to má kladného i ta dlouhá a naopak, je to velmi obsáhlé téma na možná i přesrok zapáleného studia na zahraničních forech, což určitě vřele doporučuju a obzvlášť před koupí flinty v této ráži. Takže tak nějak v hooooodně hrubé kostce: 300blk byla spočítána primárně na lauf o délce 9" kde dosahuje svých nejlepších vlastností s obrovským přihlédnutím na malou délku a skladnost celé zbraně......samozřejmě že s délkou laufu ještě narůstá i výkon obzvlášť v supersonických laboracích, ale i neskladnost, což pro někoho, kdo si hodlá pořídit tuto ráži může znamenat dost. Dlouhé laufy jsou nesmysl už jen z principu této ráže. Takže bych se osobně hejbal někde kolem 8,5"-10,5" míň by mohlo při subsoniku znamenat nespálený prach a víc nemožnost to udržet pod zvukem při požadované spolehlivosti ;)

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#2096 » úte 5. led 2021, 19:15

Před nějakou dobou jsem se zajímal o PAR upper 10.5" v 300blk. Napsali mi, že subsoniky nepřebíjí bez tlumiče. Ale v oficiálních materiálech myslím uvádí jen podporu supersoniků, asi pro jistotu.
Souhlasím se zarozakem, že když 300blk tak opravdu kraťas, aby i s tlumičem to bylo krátký. V katalogu V-AR jsou ve standardních konfiguracích uvedený u 300blk hlavně 12.5" a víc. Tak nevím jestli (by) se to p. Vosátkovi podařilo rozchodit s hlavní 8-9"...



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#2097 » úte 5. led 2021, 19:41

Ja myslim, ze jo...izerovi taky udelal v podstate zbran na prani - kratasa v .308Win, pokud se nepletu...



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#2098 » úte 5. led 2021, 20:16

Nepletes;-) Chtel jsem 12.5". Domluva byla, ze se na to vrhneme, vyzkousime, odladime a ted uz jde i normalne objednat;-)



AndyCZ
Příspěvky: 36

Příspěvek#2099 » stř 6. led 2021, 01:19

Díky moc za odpovědi. Ohledně VAR - v konfigurátoru na webu (nevím,jak aktuálním) lze 10.5 palcovou hlaveň u 300AAC normálně zvolit ,takže nevím...Zkusím se zeptat přímo u p.Vosátky



getsome
Příspěvky: 615

Příspěvek#2100 » stř 6. led 2021, 08:12

Délka hlavně AR versus 300 BLK https://www.youtube.com/watch?v=4VNl7QXykUY

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů