AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#2626 » stř 1. čer 2022, 08:56

Adaptér, co člověk to jiný názor. Někdo u toho oceňuje že má v ruce " dospělou" pušku, jiný říká že by si raději připlatit za S&W MP 15-22 a že dost lidí je následně dává pryč. Na druhou stranu poptávka zákazníků je vyšší než nabídka prodejců. Na přesnost to bude mít vliv každopádně, už jen proto že malorážky mají twist hlavně 1:16. A pušku to fest zasviní. Takže váhám jakou cestou se vydat. V místě bydliště mám možnost malorážku střílet, s 223. si musim udělat výlet jinam



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#2627 » stř 1. čer 2022, 16:47

Už jsem tom psal. Mám adaptér a za mě super, ale není to na mířenku, spíše trénink pohybu se zbraní , přechod krátká dlouhá atd. Špiní to hodně, pokud někdo chce zachovat přesnost hlavně musí se před strelbou 223 pořádně vyčistit.
Pokud chci vysloveně funny gun je celá 22 lepší.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2628 » stř 1. čer 2022, 17:40

Přesně co jsem chtěl vědět. Díky



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#2629 » pon 6. čer 2022, 05:25

Nemáte někdo změřenou rychlost nábojů SB 223rem 69gr FMJ z 16 až 18 palcové hlavně?? Děkuji.



MartyCZe
Příspěvky: 35

Příspěvek#2630 » pon 20. čer 2022, 21:06

Zdravím,
neobjednával si někdo od ProArms ARko od Radical Firearms? Údajně by měly být už u majitelů a zajímají mě prvotní dojmy, je to za cenu víc než příznivý



j.j.
Příspěvky: 16

Příspěvek#2631 » úte 21. čer 2022, 08:27

MartyCZe píše:Zdravím,
neobjednával si někdo od ProArms ARko od Radical Firearms? Údajně by měly být už u majitelů a zajímají mě prvotní dojmy, je to za cenu víc než příznivý

Ahoj, já jsem si jí rezervoval 17.3. a ještě mi nepsali, že je k vyzvednutí. A už mi zase propadlo nákupko :)



sirda
Příspěvky: 9

Příspěvek#2632 » stř 7. zář 2022, 23:07

Hádám že do konce měsíce si tu Radical koupim... Někdo se musi obětovat a otestovat.



j.j.
Příspěvky: 16

Příspěvek#2633 » čtv 8. zář 2022, 10:30

Už jí mám doma přímo z Proarms a jenom nemám teda 15" předpažbí, ale jenom 12". Proč jsem se nepídil. Za ty prachy se mi zpracování zamlouvá. Vůle menší než na NFA s kterým můžu porovnávat. Spoušť u mě bodová tvrdá. BCG hezky udělaný. Plasty nemám potřebu měnit. Mě se ta flinta líbí. Bohužel ještě jsem se nedostal na střelnici a už mě svrbí prst.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#2634 » čtv 8. zář 2022, 10:57

Nevypadá špatně. Má dotaz. Jakou vůli má ta pažka, sedí pevně.



j.j.
Příspěvky: 16

Příspěvek#2635 » čtv 8. zář 2022, 19:39

Vůli má, však dle mě zanedbatelnou, zase srovnávám hlavně s NFA, kde je pažba B5. Jde bezproblémů nastavit a po zacvaknutí drží. Není to však pevná pažba, takže se nepatrně hned při kroucení. Pocitově radical menší než NFA. Jsem měl aspoň důvod je vyndat z trezoru pro porovnání :)



MartyCZe
Příspěvky: 35

Příspěvek#2636 » čtv 8. zář 2022, 20:45

Pušku mám doma od července.
Pár stovek ran jsem už prohnal.
Pažba je sice super v tom že sedí (skoro) napevno, ale vytáhnout jde tak ztuha že si na to nemůžu zvyknout, o střeleckým komfortu nemluvě.
Já mám teda to co inzerovali, předpažbí 15 palců, mě bylo řečeno že taky záleží na tom v jaký ráži si to objednáš.
Mezi předpažbím a upperem je milimetr mezírka, nicméně vakl to nemá :-)
Vaří se to... nevim jestli je to tim gasblockem, ale stačí při klidný střelbě poslat zásobník do papíru a hulí se z toho tak že si musím jít pro rukavice. Z kosy půjčený od kolegy na tohle fakt zvykly nejsem :-D
Přepínač mi nějak podezřele rychle chytá lišku.
Povrchovka odpovídá cenový relaci :-D
I při dynamický střelbě bez závad :-)
Přesnost odpovídá tomu jaký mám zkušenosti (skoro nulový) s dlouhýma. Nicméně na 50 metrů není problém trefit co chci s rozumnym rozptylem.
Plasty byly nakonzervovany/ošetřeny nějakým hnusem co šel blbě dolů.
Ta supertvrdá spoušť mi absolutně nevyhovuje.
Spousta lidi mí řekne že to je asi normální, ale whanever, je to první ARko, navíc za pár šupů. I kdybych ho měl zlomit vejpůl tak mě to tolik tankovat nebude.
20220908_212155.jpg

(Neřešte jak to hraje stínama a barvama, je to foceny shitkou)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



sirda
Příspěvky: 9

Příspěvek#2637 » pát 9. zář 2022, 09:22

...v porovnání s jinou lowend AR topí více?



MartyCZe
Příspěvky: 35

Příspěvek#2638 » pát 9. zář 2022, 11:41

Oproti rugeru co má můj kolega se to začne vařit opravdu rychleji. A teď nemluvím o situaci kdy prostě magdumpnu zásobník, ale o situaci kdy sedím ve stagi na mířenku a co pár vteřin to výstřel.



j.j.
Příspěvky: 16

Příspěvek#2639 » pát 9. zář 2022, 14:45

Jenom pro zajímavost, co jsi z toho už střílel za zobání?



MartyCZe
Příspěvky: 35

Příspěvek#2640 » ned 11. zář 2022, 16:19

střílím z toho S&B 69grs
zkusmo jsem poslal do papíru i stovku PMC 55grs a vařilo se to skoro identicky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host