AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#3121 » úte 10. led 2023, 15:46

edit:double



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#3122 » úte 10. led 2023, 16:13

Tady máš klasiku v moderním hávu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#3123 » úte 10. led 2023, 16:53

to Nimha - pokud ročně vystřílíš do 1000 kusů munice za stolem na střelnici, tak tě nebude nikdy nic limitovat a můžeš si v klidu koupit old school AR-15.
Pokud bys ale mohl trénovat dynamiku, hýbat se na střelnici, tak samozřejmě moderní koncepce zbraní ti více dovolí co se týče ergonomie zbraně a jejího vylepšování ;)

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#3124 » úte 10. led 2023, 17:41

Tohle bych bral jen kdybych neplánoval kupovat optiku-kolimátor. Navíc i to držení je horší.

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#3125 » úte 10. led 2023, 21:20

Dynamiku a pohyb bych trenovat chtel, i kdyz nejake vetsi pocty naboju jak 1000 / rok asi hned tak nevystrilim. Na zbrani by zrejme byl kolimator a pevna miridla (at uz origo nebo doinstalovane).



tata7474
Příspěvky: 8

Příspěvek#3126 » úte 10. led 2023, 22:11

nimha píše:Jeste to "soucasna AR-15 inspirovana vzhdem M16" vyjadrim obrazkem:

8515-r1.jpg


(zde konkretne Ruger AR-556 MOE, 16,1'').

Proste tenhle old-school vzhed zeru (nemuzu za to :-) ). Co beru jako nevýhodu, i kdyz nevim jak moc v praxi velkou, je ze muska je celkem daleko od usti hlavne, tj. vzdalenost muska - hledi je celkem kratka.


Nechcem byt neprijemny, ale toto nie je M16 look ... toto je "vzhled M4" ...

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#3127 » úte 10. led 2023, 22:58

Měl bych malý dotaz, možná jsem jen špatně hledal. Mám Perun 15 a když jsem osadil záložní mířidla, magnifer a kolimator, tak mi kolimator vychází přes spoj upperu a předpažbí. Chtěl jsem se zeptat, jestli může být takto namontován, jestli ho to nemůže poškodit, to že je na dvou součástkách kde může asi být rozdílné namáhání.



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#3128 » stř 11. led 2023, 01:33

Sklopené hledí miřidel schováš na konec railu pod magnifer a na samotný kolimator zůstane hafo místa?!

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#3129 » stř 11. led 2023, 05:25

To už samozřejmě mám :-) ale i tak to nevychází.



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#3130 » stř 11. led 2023, 06:30

Nějak takto a stejně se nevejde?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#3131 » stř 11. led 2023, 07:24

Večer udělám foto, ale nejde, je tam HOLOSUN COMBO HS510C+HM3X a sklopná Magpul Mbus Gen2. Nevychází to o jednu pozici na railu mířidla jsou slícovaná s pákou.



Zden gun
Příspěvky: 3

Příspěvek#3132 » stř 11. led 2023, 09:37

To Nimha. Já jsem po tom Rugeru MOE taktéž pokukoval, ne kvůli vzhledu ale spíše jen kvůli ceně. Ale pak jsem ho nevzal a to z několika důvodů. V tom prvním se v podstatě shodneme. S tou áčkovou muškou to má krátkou vzdálenost mířidel (na taktiku je to nejspíše jedno, ale chtěl jsem pušku na mířenku, takže i já jsem jel podle logiky, že by měla muška být co nejvíc vpředu, nakonec jsem ale šel do flinty primárně určené pro montáž optiky). Druhý důvod jsem objevil při pročítání fór (českých a amerických) k této konkrétní zbrani a dočetl jsem se, že prstenec držící předpažbí (rugerův patent) občas praská, zejména, když se dotáhne tzv. "chlapskou silou". A do třetice, šel jsem si tu pušku osahat a zjistil, že to předpažbí je pro mě nepřirozené na držení (tlusté, divný tvar, klouzavý materiál), prostě se mi to špatně drželo, je ale fakt, že mám docela malou ruku a k držení zbraně vpředu podhmatem nebo zkrátka tím "kosa-céčkovým" úchopem potřebuji mít to předpažbí co nejtenčí, jinak nemám pocit pevného držení. Na téhle zbrani je to předpažbí pro malou ruku prostě objemné, takže já osobně úchop vpředu řeším přídavnými rukojeťmi. Tím ale MOE rozhodně nezatracuji, někomu s pořádnými prackami může sedět naopak perfektně.



Pavelg17
Příspěvky: 77

Příspěvek#3133 » stř 11. led 2023, 18:44

nimha píše:Když už jsme u těch Rugerů, tohle https://www.armed.cz/puska-ruger-ar-556-moe-223-rem je takový klasický design původní AR-15, že? (jen ten ikonické klasické madlo na nošení (ponosová rukojeť) s integrovaným hledím nemá). Není pak na škodu, že muška není až na konci hlavně? Laicky bych řekl, že čím delší vzdálenost hledí – muška, tím lépe, ne?

Ptám se jako laik, když tam vidím v nabídce hned vedle ještě tuhle https://www.armed.cz/samonabijeci-puska ... 5/-223-rem ta nemá už žádná mířidla, čili je na instalaci lepších otevřených nebo jen optiky. Tam by se ale muška dávala blíže ke konci hlavně, čili modernější přístup, ne?

Musím se přiznat, že ten klasický design a lá M16, co měli amíci ve Vietnamu, se mi docela líbí.

puska-sam-taurus-model-t4-classic-raze-223-rem-5-56mm-hl-14-5-cerna.jpg

Podoba s mým Číňanem je veliká

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#3134 » stř 11. led 2023, 19:32

mijunior píše:Nějak takto a stejně se nevejde?


Tak tady je ten snímek. Už jsem to i tak podobně viděl, jen s tím nemám zkušenosti když je to takto osazené, jestli to nebude dělat neplechu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



BananaJoe
Příspěvky: 41

Příspěvek#3135 » stř 11. led 2023, 19:55

A nebylo by lepší dát ty zadní mířidla (jakožto záložní) před kolim a celý to kombo kolim/magnifier posunout dozadu tak, abys nemusel pří každý demontáži předpažbí sundala kolimátor potažmo ho znovu nastřelovat?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů