AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


kokosak
Příspěvky: 26

Příspěvek#2986 » pon 5. pro 2022, 15:42

Osobně z hlediska váhy předpažbí vidím nezanedbatelné rozdíly. 15'' předpažbí BCM a má 244 g a takovej Lancer karbon má okolo 150 g .. jinak samozřejmě kdo tyto rozdíly opravdu pozná a ocení ? přiznám se, že já ne :-D

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#2987 » pon 5. pro 2022, 22:10

A taky záleží na tom, co si tam kdo dá za bižuterii. Kvalitní baterka + dálkový spínač + aku/baterie a máte na čumáku 250 - 300 g navíc. Přidat ještě mil-spec laser a máte tam dalších 200g , což celkem dělá půl kila na čumáku navíc a to už se pozná...

Když totálně nastrojím toho svého Antrega (tj. svítilna + laser + bipod + GIS prase + optika (Vortex Viper PST II) + montáže a raily + magpul řemen apod.) tak má cca 5,6 kg. A to tam ještě nemám záložní mířidla a kolim na 45° montáži...



Jan Krist
Příspěvky: 1

Příspěvek#2988 » úte 6. pro 2022, 06:33

Zdar, jsem míň než novic, nemám průkaz ani rok původně jsem chtěl střílet odpočinkově z RPR 6.5 CM nebo Tikka odstřel. 6.5CM , ale střelnice jsou tu krátký tak mi kamarád ze zahr. doporučil AR15 .223 s 18" nebo 20", dostanu se na střelnici tak 3-5 do roka, tak jsem jen tak zhruba myslel Ruger 18" cca 30tis a k tomu Vortex diamndbck 6-24x50 tactic a spíš řešit jakynaboj mi k tomu padne než super kvalitu na závody, stačí mi na 200-300m trefit terč nebo gong.

Díky za radu



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#2989 » úte 6. pro 2022, 09:17

Héfaistos píše:A taky záleží na tom, co si tam kdo dá za bižuterii. Kvalitní baterka + dálkový spínač + aku/baterie a máte na čumáku 250 - 300 g navíc. Přidat ještě mil-spec laser a máte tam dalších 200g , což celkem dělá půl kila na čumáku navíc a to už se pozná...

Když totálně nastrojím toho svého Antrega (tj. svítilna + laser + bipod + GIS prase + optika (Vortex Viper PST II) + montáže a raily + magpul řemen apod.) tak má cca 5,6 kg. A to tam ještě nemám záložní mířidla a kolim na 45° montáži...


No jo, ale to už zavání tím, že stavíš monstrum, kterým hodláš dělat od CQB po long range...to je přesně to, co se tu řešilo o pár příspěvků dříve.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#2990 » úte 6. pro 2022, 09:22

Jan Krist - Pokud byl Tvůj příspěvek dotaz a ne úvaha, tak ano, Rugerem MPR v 18" nic nezkazíš a ani Tě nezklame. Dělají ho i v 16".
Naposledy upravil(a) Tomak dne úte 6. pro 2022, 09:24, celkem upraveno 1 x.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#2991 » úte 6. pro 2022, 09:23

Jan Krist píše:Zdar, jsem míň než novic, nemám průkaz ani rok původně jsem chtěl střílet odpočinkově z RPR 6.5 CM nebo Tikka odstřel. 6.5CM , ale střelnice jsou tu krátký tak mi kamarád ze zahr. doporučil AR15 .223 s 18" nebo 20", dostanu se na střelnici tak 3-5 do roka, tak jsem jen tak zhruba myslel Ruger 18" cca 30tis a k tomu Vortex diamndbck 6-24x50 tactic a spíš řešit jakynaboj mi k tomu padne než super kvalitu na závody, stačí mi na 200-300m trefit terč nebo gong.

Díky za radu


Ahoj, na 200-300 při střelbě s ARkem je 24x malinko overkill. Ale ty Rugery (MPR, myslím?) by nemusela být špatná volba, pokud chceš něco budgetovýho, mají dobré hlavně a spoušť za ty peníze + délku plynu rifle...



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#2992 » úte 6. pro 2022, 09:34

Já teda navážu podobným dotazem ohledně delšího ARka cíleného na "v rámci možností samonabíječky" precizní střelbu. Prostě "SPR".

Rád bych se zeptal kolegů, zda někdo střídáte více upperů, nebo rovnou takovou možnost zavrhujete a máte každou pušku dedikovanou na daný účel?

Jde mi o to, že se dá koupit za dobrý peníz slušný upper s pěknou hlavní kolem 20k. (např. Aero 18") Nemívá BCG ani natahovací páku. Teoreticky to nevadí, mám už postavenou pušku jiné délky s kvalitní spouští a nábytkem a tak. Takže bych toto ušetřil a nemusel platit dvakrát. Co je ale problém, upper je vedený jako adaptér v CRZ, čili kdybych si to později rozmyslel a chtěl celou druhou pušku, byl by to voser navíc s puškařem a registracemi, atd.

Je to úplně zcestný, nebo to tak někdo děláte, že střídáte a je to v pohodě? Už jsem si párkrát musel prošlapat draze nějakou cestu, tak se tentokrát raději ptám :D



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#2993 » úte 6. pro 2022, 09:54

Myslím si, že Beran měl Varku s krátkou a dlouhou hlavní.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#2994 » úte 6. pro 2022, 10:27

Mám dva uppery. Dokupoval jsem kaťase na LOS. V mírové době mi to dávalo smysl. Teď už ne, ale využití původního dlouhého upperu mám tak sporadické, že to stále považuju za omluvitelný omyl.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#2995 » úte 6. pro 2022, 12:53

Grimpo, díky za info, ale nějak nevím, co si z toho odnést, jakou s tím máš zkušenost. Máš dva uppery, jeden krátkej, dlouhej, máš na tom různé optiky a máš s tím kam chodit (LOS vs 500m, apod.)? Doba válečná do toho vstupuje jak? Díky :)



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#2996 » úte 6. pro 2022, 14:13

Doba válečná do toho, myslím, vstupuje tak, že i přes to, že vlastníš dva uppery, máš pořád jen jednu použitelnou flintu :idea: A u toho LOSu je celkem jedno, jakou délkou to střílíš. Spíš je to otázka optiky, jakou budeš na tom delším upperu mít.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#2997 » úte 6. pro 2022, 14:30

grey.man píše:Já teda navážu podobným dotazem ohledně delšího ARka cíleného na "v rámci možností samonabíječky" precizní střelbu. Prostě "SPR".

Rád bych se zeptal kolegů, zda někdo střídáte více upperů, nebo rovnou takovou možnost zavrhujete a máte každou pušku dedikovanou na daný účel? ....

Mám to u Antrega. Na střelnici jdu s 1 kufrem a v něm je 16,5" se sklem na 200-300m a pak 12,5" s PrismScope 2x na vše do 150m.
Během sekundy prohodím upper a jedu, co potřebuji.
Ano, bohužel samotný upper je k ničemu bo nestřílí, ale já si vyřešil to, že netahám 2 kufry na střelnici. ;)

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#2998 » úte 6. pro 2022, 15:13

grey.man píše:
Héfaistos píše:A taky záleží na tom, co si tam kdo dá za bižuterii. Kvalitní baterka + dálkový spínač + aku/baterie a máte na čumáku 250 - 300 g navíc. Přidat ještě mil-spec laser a máte tam dalších 200g , což celkem dělá půl kila na čumáku navíc a to už se pozná...

Když totálně nastrojím toho svého Antrega (tj. svítilna + laser + bipod + GIS prase + optika (Vortex Viper PST II) + montáže a raily + magpul řemen apod.) tak má cca 5,6 kg. A to tam ještě nemám záložní mířidla a kolim na 45° montáži...


No jo, ale to už zavání tím, že stavíš monstrum, kterým hodláš dělat od CQB po long range...to je přesně to, co se tu řešilo o pár příspěvků dříve.


Tak jasně, uvedl jsem to jako extrémní případ, když se tam navěší vše. Většinu toho co tam mám je na QD (bipod, baterka, laser, apod.), takže když chci QCB, nahodím rychle jen baterku (mám jich několik, od monster s váhou 300 g až po miniaturní ultralight s cca 60g), když chci v klidu střílet LR, tak baterky (ani řemenu) většinou netřeba a nahodím tam jen bipod atd.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#2999 » úte 6. pro 2022, 15:57

grey.man: Kupoval jsem 18,5" primárně "na terčovku", plus větší sklo. Jenže jsem to dvakrát vytáhnul na LOS plus prohodil optiku za kolimátor a samozřejmě zjistil, že to prostě ne. Takže sem si objednal 12,5". No a nakonec to dopadlo tak že z 18,5" jsem vystřelil naposled vloni. Vlastně je to takhle možná lepší. Kdybych měl chov pabouků v komplet jedné zbrani, měl bych z toho špatný svědomí víc, než když se tak děje jen s polovinou kvéru. Navíc, když už chci profouknout obě trubky, 1,5 krochny je skladnější než 2 krochny. Někdo to rád Merkur. :)



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#3000 » úte 6. pro 2022, 15:59

PS: To s tou aktuální dobou jsem myslel přesně tak, jak napsal Tomak.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů