AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Horacio
Příspěvky: 70

Příspěvek#2041 » stř 4. lis 2020, 18:19

Díky za radu, něco na tom bude



mause
Příspěvky: 97

Příspěvek#2042 » pát 13. lis 2020, 14:14

Ahoj, lidi jsem čerstvý majitel perunka s 12,5 hlavní. Jsem úplná lama a přál bych si z toho poskládat něco takového. Existuje způsob jak a kde koupit součásti. Předpažbí a mířidla a nejlépe aby to sedlo. Omlouvám se za hloupý dotaz, ale zbraně jsem si nikdy neupravoval takže je to pro mě španělská ves.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#2043 » pát 13. lis 2020, 14:30

najjednoduchsie je predat peruna a kupit zbran, ktora uz v takej zostave ide z fabriky, hlavne ked "klasicka" m4 je 14.5"



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#2044 » pát 13. lis 2020, 15:36

Přesně hlaveň nanatáhneš jinak by to šlo všechny díly jsou zaměnitelné ale proč ? Bude to stát spoustu času a peněz a je jednoduší koupit to rovnou v této specifikaci.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#2045 » pát 13. lis 2020, 16:18

Není to vůči Perunovi náhodou krok zpět? Měnit free float předpažbí s M-Lockem za pevně uchycené předpažbí bez jakékoliv možnosti na to něco dát?
Tyhle mířidla jsou podle mě už taky překonaný. Raději bych tam dal sklopná mířidla. Až na to budeš chtít dát kolimátor, tak ti mířidla pořád zůstanou jako záložní.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2046 » pát 13. lis 2020, 17:29

mause píše:Ahoj, lidi jsem čerstvý majitel perunka s 12,5 hlavní. Jsem úplná lama a přál bych si z toho poskládat něco takového. Existuje způsob jak a kde koupit součásti. Předpažbí a mířidla a nejlépe aby to sedlo. Omlouvám se za hloupý dotaz, ale zbraně jsem si nikdy neupravoval takže je to pro mě španělská ves.


Preboha a preco?! Preco chciet zakladnu AR so starym delta predpazbim urobit z Perunu? To si si rovno mohol kupit nejaku zakladnu ARku bez cakania na Perun a mal by si to rovno.

Nechapem. Niezeby bol Perun zazrak ale preco komplet menit hlaven a predpazbie na staru A2 verziu AR-15/M4?



Střelec
Příspěvky: 1672

Příspěvek#2047 » pát 13. lis 2020, 17:39

Proč? Beztak proto, že se mu to líbí a chce to, tak ho nechte.



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#2048 » pát 13. lis 2020, 17:53

Ale jo podle gusta každého soudruha jenom jsem chtěl říct že to není nejlepší cesta



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#2049 » pát 13. lis 2020, 18:11

Venom: domnivam se, ze by se Ti prave v tomto okamziku hodila prekladova tabulka: https://neviditelnypes.lidovky.cz/zabav ... zabava_wag

A Tobě by se hodilo připomenout že za OT jsou tresty...



Střelec
Příspěvky: 1672

Příspěvek#2050 » sob 14. lis 2020, 15:02

mause: Z uvedených rad tedy plyne, že je to krok zpět a lidi, kteří si koupí zbraň v této konfiguraci, se budou většinou snažit modifikovat vzhled do modernější formy - takže nejjednodušší je si asi dát poptávku, že uvedené díly odkoupíš a on se třeba někdo ozve.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#2051 » sob 14. lis 2020, 18:11

A nebo Perun prodat koupit Norinco, to je kopie M-4. Podle mě nejjednodušší a nejlevnější cesta, pokud chci vzhledem M-4, jediný tuning bych pak viděl na M-4 quad rail a ušetřené peníze za nesmyslný tuning dát do kvalitní optiky...



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#2052 » sob 14. lis 2020, 19:16

nechcel som to priamo pisat, ale jo. Pokial chce klasicky vyzor M4, presne tak, jak je na prilozenom obrazku (vratane spravnej dlzky a profillu hlavne), tak norinco je najjednoduchsia a lacna cesta. Sam som s Norincom siel opacnym smerom, takze som mausovi cez pm ponukol vacsinu dielov co mi z neho ostalo, ale bez reakcie.



mause
Příspěvky: 97

Příspěvek#2053 » ned 15. lis 2020, 12:05

OK. děkuji Vám za reakce. a vysvětlení že je to blbost. No nic budu střílet... a třeba časem zjistím co chci.

P.S. a norinco to není...



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#2054 » ned 15. lis 2020, 13:47

mause: uzij si perunka a soustred se na manipulaci a techniky - to je daleko dulezitejsi nez druhy zbrani - zbrane sou a budou se dal vyvijet ...



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#2055 » ned 29. lis 2020, 15:37

Zdravím,
pár stránek zpátky jsem zde postnul momentální build moji AR15. Jsem, prozatím, velmi spokojen, puškou od DPMS počínaje, Strike Eaglem konče. Jediná věc momentálně - ohledně které jste ostatně radili a já neuposlech - tímto se omlouvám za vlastní blbost, ale holt dokud si to člověk neosahá a vychazí ze svého "laického" pohledu, je FF předpažbí. Mám tam momentálně od IMI defense toto: https://www.imidefense.com/product/alum ... freefloat/ . Co se samotného předpažbí, jeho kvality zpracování, ... týče, jsem také spokojen a klidně bych šel znova do obdobného od stejného výrobce. Nicméně (jak jsem již uvedl/pochybil výše) bych si pro manipulaci a držení zbraně představoval delší na jedné straně, na druhé je poměrně těžké (resp. standardně v této cenové kategorii). Na wildgame mají to samé co já akorát 12 palcové za solidní cenu,tak přemýšlím jestli nejít do toho, ale vzhledem právě k hmotnosti zvažuji o jiných možných alternativách. Po dnešní rešerši na webu jsem ale, krom UTG co se podobné cenové hladiny a celkově charakteristiky týče, nenašel na českých shopech nic moc. UTG "znám" jen z recenzí, mnohdy velmi smíšených - např. povolování šroubů a další dost negativně komentované vlastnosti - toto se mi nikdy u mého FF nestalo a vše drží a sedí jak má a stihl jsem toho vystřílet hodně do nouzového stavu, až to peněženku bolelo :D Jinak ale od nich nic nemám, tak nemohu obj. posoudit. Nemá někdo doporučení/tip co pořídit, ev. jestli něco objednat ze zahraničí? Ikdyž aji na zahraničních v rámci Evropy je ten výběr "nic moc". Netuším jak je to s dovozem z USA a s tím souvisejícími cly atd. Moc děkuji za jakýkoliv koment!

edit/pozn. to co mám má 310 g, 12 palcové zmiňované 510 g, jsem začátečník a všiml jsem si, že zde hrají v diskusích opravdu roli i desítky g. Mám za to, že zde nejde o skutečnost, že bych zbraň "neudržel" :D, ale spíše nevím v praxi jak moc velký vliv to má na "komfort" a manipulaci se zbraní, míření...Ani právě v souvislosti, kdy mnohem dražší kousky jsou samozřejmě lehčí, ale opět - nevím jak moc velký to má dopad vzhledem k výše zmiňovanému. Ještě poslední věc: pochopil jsem (teda aspoň si to myslím), že u vyšších kategoriích je prakticky vždy pravidlem M Lok - já momentálně nevidím potenciál využítí co se toho týče, ale stejně jak jsem neviděl potenciál delšího FF a mýlil jsem se, tak se rád nechám z dalšího vyvést.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů