AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1546 » pon 18. lis 2019, 13:20

Dtto ATC Gold za 400 €, tam asi zalozny riesit nebudem a pokladam to za zbytocne :D

Co riesim v prvom rade pri kupe AR-15 je kontrola BCG a ci je gas key zakrimpovany ako ma byt. Ako som spominal, uz som videl toto na zavode kedy sa nezaisteny gas key povolil.

Dalej, ak nie je gas block na koliku alebo klampovany, tak zarucene predvrtam priehlbiny do hlavne na sroby a zaistim cervenym loctite 263 (myslim). To je ostatne slabina vacsiny 3rd party gas blokov. Pohnuty gas block je pri slabom zaisteni otazka par ran a potom je z toho opakovacka.

Takze co ide zaistit Loctite, istim Loctite. Modrym bezne sroby, cervenym tam kde to musi drzat aj pri vysokej teplote a namahani. Dole to davat je o hubu ale zas je to na fest :D

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1547 » úte 19. lis 2019, 10:16

McFly píše:Nj, ale já mám spoušťák Hipertouch za 6 litrů.. ten záložní kupovat nebudu :D

ale náhradní pružinky určitě uneseš :-)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1548 » stř 27. lis 2019, 16:01

https://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/ ... eru-zbrani

Tomuto mám polopaticky rozumět jak?

Když mám legálně zakoupenou AR 15 z legálního obchodu se zbraněmi,která mi byla legálně po koupi přihlášena PČR, ale samozřejmě tak jako většina amerických AR 15 má číslo zbraně pouze na loweru a zkušebnu s vyznačením ráže na hlavni, tedy nikoliv číslo Z na upperu,nikoliv číslo Z na hlavni, nikoliv číslo Z na nosiči....Tak to znamená nějaké problémy při dalším prodloužení ZP nebo nějaké peripetie s odesíláním zbraně na zkušebnu k doznačení čísel na vlastní náklady+dlouhé čekání na zbraň nebo CO TEDY??

:roll:



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#1549 » čtv 28. lis 2019, 10:03

Teoretický dotaz - na označení hlavního dílů zbraně je nutná licence nebo si to může člověk označit sám?



Eliot
Příspěvky: 15

Příspěvek#1550 » čtv 28. lis 2019, 10:44

Praktický dotaz - pokud bych číslo nechal vygravírovat např. laserem v obdobném stylu jako je to děláno zkušebnou, přijde na to někdo? (např. jestli by někdo studoval, jak to bylo při importu zbraně do ČR)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#1551 » čtv 28. lis 2019, 10:51

Zkušebna gravíruje na zbraň nějaká výrobní čísla ?



Eliot
Příspěvky: 15

Příspěvek#1552 » čtv 28. lis 2019, 11:49

ehm, čísla asi ne, měl jsem na myslí stejným způsobem (vzhledově), jakým mi vygravírovali např. značku a nebo dodatečně ráži na hlaveň.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#1553 » čtv 28. lis 2019, 11:55

Je úplně jedno jak číslo vypadá, pokud odpovídá PZ a registraci v CRZ.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1554 » čtv 28. lis 2019, 12:54

Pokial viem, ak chybaju nejake evidencne cisla na hlavnych castiach zbrane, tak sa do preukazu zbrane pise „Bez cisla“.

Na DD mam takto len zaevidovany lower ako telo zbrane. Aj podla smernice EU sa maju evidovat len casti novonadobudnutych zbrani, ktore su dovezene zo zahranicia (tudiz ani nie pri zmene vlastnika).

Urcite by som nebehal teraz po skusobniach a nedaval si evidovat veci ako hlaven ci zavornik na AR-15 lebo sa zmenila legislativa – ta nemoze mat reverzny ucinok.

Pokial by to bol problem tak sa nebojte, oni si vas z PZ zavolaju a budu to po vas vyzadovat. Ale ak chcete platit skusobni tak nech sa paci :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1555 » čtv 28. lis 2019, 14:11

Teď samozřejmě to nehoří a jen blázen by lítal po zkušebnách,pokud nemusí. Ale hořet to bude při periodické kontrole zbraní při prodlužování ZP.
Úplně živě to vidím,problém jako vždy: "Ale pane tady nemáte čísla.....ano vím,ale posledně jste mi to bez problémů zaregistrovali.......ale podle nového vyjádření musí být čísla na všech hlavních částech,zbraň nám tady nechte nebo si zařiďte dočíslování zbraně...........ale jak to mám udělat a kdo mi to zaplatí.....to je vaše starost,nashle



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1556 » čtv 28. lis 2019, 17:45

No nevím když si představím kolik ARek, kos (jak to mají kalachy a různé další samonabíječky s čísly nevím) je mezi lidmi. Tak by všichni puškaři nedělali několik let nic jiného nežli mlátily čísla do zbraní. A to ani nemluvím o tom že se mi, při představě že mi do mojí opečovávané ARky někdo mlátí číslo, dělá fyzicky nevolno. ;)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1557 » čtv 28. lis 2019, 17:55

To je teď nějaký trend zadelat každé vlákno obecnýma dohadama co by kdyby? Upozorňuju, že OT už budu řešit rovnou pauzou protože se tu rozrůstá jak mor.



JeyJey80
Příspěvky: 11

Příspěvek#1558 » úte 14. led 2020, 23:10

Ahoj,
chtěl bych se zeptat jestli tu někdo nemá zkušenosti s následujícími zbraněmi. Pomaličku vybírám první AR-15, střelba se samozřejmě bude konat na tradičních 50m, spíše pro zábavu. Koukal jsem na nabídku a je celkem dost značek, do budoucna plánuju pořídit kolimátor (zatím mě nejvíce zaujal Holosun HS510C) nebo optiku, podle potřeby. Tzn. asi bude do startu lepší koupit free float, na který jen šupnu mířidla a časem nějaké ty doplňky.
Jedná se mi o zkušenosti s těmito zbraněmi:
http://www.gundrak.cz/Default.aspx?Page=1231 - tahle mě oslovila asi nejvíce, více méně má vše co bych ze startu chtěl, ale nevím jak je na tom hlaveň, a celkové zpracování, hledal jsem info a nenašel.
https://www.armed.cz/samonabijeci-puska ... 5-223-rem/ - potom jsem objevil Perun, která se mi taktéž líbí, až na pažbičku a pažbu a nevím jak na tom bude ta 12,5" hlaveň, dle videa na Tacticoolně, celkem slušná zbraň.
https://www.armed.cz/puska-samonabijeci ... -5-56/223/ - ptal jsem se v obchodě i na tyto Stagy, prý lepší zpracování jako Peruny, ale na živo jsem zatím neviděl.

Nebránil bych se asi ani pevným předním mířidlům, ale nedokážu posoudit jak na tom budou do budoucna s kolimátorem (překrývání) a přestavba na free float taky něco spolkne.
Kdyžtak klidně doplňte nápady a postřehy ohledně "levnějších" AR, můj limit na samotnou zbraň bude cca 25000,-.

Děkuji



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#1559 » stř 15. led 2020, 06:23

Zajímavé, máš tam 2x 16" hlaveň 1x 10,5/12,5" - chybí ti tam základní M4 hlaveň 14,5"
Stoupání vývrtu 1:7, 1:8 i 1:9 - závisí co chceš střílet, jestli nejlevnější střelivo většinou 55gr nebo 62g šel bych do něčeho se stoupáním 1:9

Přestavba na freefloat s gasblockem a předpažbím z číny u puškaře vyjde na cca 2.000,- Pokud máš momentový klíč a troufneš si tak na nějakých 900,- Kč za předpažbí a gasblock (mám to na norkovi).

Jelikož každý chválí to svoje tak koukni i na Norinco CQ-A1 - je trochu těžší holt Číňani dělají ze železa, není tak hezká nefunkční plochy jsou hrubě obrobeny, délka hlavně 14,5" vývrt 1:9. To máš 17.000,- Kč za flintu, 2.000,- za freefloat, 3.000,- za čínský variábl 700,- za čínskou montáž. A dobrý střelec s dobrým střelivem s tím nastřílí do 2MOA (já do 4MOA) na 100m sečteno 22.700,- Kč + přihoď dalších x-tisíc na lepší spoušť.

Ale dnes už bych asi vybral PERUN AR-15 10.5" v .300BLK



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1560 » stř 15. led 2020, 16:53

Šel bych do toho Peruna ve tvojí cenové relaci a ještě zbyde na doplněk/munici. Je to všechno na jedno brdo i ty různé délky laufu střílí +- furt stejně a na 50m to máš úplně jedno, rozdíly stejně poznáš až od 100m dál a i tam se to dá dost odladit nábojem.
Osobně ti mohu nabídnout pouze moji anabázi s flintou SW MP 15 Sport II, kteroužto dohledáš i zde na foru+výsledky na terčích v sekci přebíjení puškových. Aneb jak se dlouhou a trnitou cestou dostat z 1,5 MOA/100m s flintou z krabice s Holosunem HS 403G na 1MOA/100m s relativně zvládnutým přebitým nábojem a optikou :lol: :roll:

P.s: A to vše v tom nejlevnějším myslitelném duchu :!:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů