AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#2581 » pon 25. dub 2022, 05:18

Posune, vyskove urcite, otazka je jak moc posunete kolimator a na jakou vzdalenost mate nastreleno. Na 20 m se to moc nehne.



ondrush
Příspěvky: 287

Příspěvek#2582 » pon 25. dub 2022, 08:37

ci sa skutocne posune nedokaze nikto odpovedat. obecne pocitaj s tym, ze kazda manipulacia s optikou ti pohne s nastrelom a ten je potrebne vzdy po takej manipulacii overit. vynimkou je rychloupinacia montaz (tzn upinaci moment je vzdy rovnaky) uchytena vzdy na rovnakom mieste rovnakym sposobom (napriklad tym, ze na vzdy rovnakom slote je to posunute najviac dopredu). Aj v takomto pripade je ale vhodne si navrat zamernej najskor niekolkokrat overit, kym tomu zacnes verit.



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#2583 » pon 25. dub 2022, 09:43

Do 25m neregistruji nejake extra zmeny kdyz do dam o kamen. Od 50m uz to neni na presnost "oko v hlave" a od 100m je pak posun sakra znat. Ale tak reseni je jednoduche - staci posunout kolimos, vystrelit a pripadne klik/dva dorovnat ;) na druhou stranu vetsi zmenu nez posunita skla o kamen ma pouziti jineho streliva



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2584 » pon 25. dub 2022, 10:15

Nastrelene to mam na 50 metru ale tym ze sem zacal pouzivat zbran uz ve finalnom setupe tj vysunuta uplne pazba, tak mi prislo vzhledem na to ze nepouzivam zatim magnifiier ze ten kolim mam zbytecne daleko od oka.
Tak sem si rikal (i na doporuceni) ze bolo by rozumne si to posunut co nejbliz k oku. Takze to islo o polovicu delky kolimatora do zadu az k natahovacej pake tak aby bolo videt to hezke Acko na konci railu (to sem zakryvat nechtel) :roll: (5 "kamenu")

Rychlo upinacu montaz to ma a docela tuho nastavenu, takze teoreticky stranove se to neposunulo ale vyskove jo?
Jestli tomu spravne chapu?

Overit nastrel si budu moci az cez vikend.



ondrush
Příspěvky: 287

Příspěvek#2585 » pon 25. dub 2022, 13:59

teoreticky sa to posune vo vsetkych smeroch, prakticky pri obrannom strielani ve stoje nepozorovatelne.

ostatne veci, ako uplne vysunuta pazba a kolim co nejbliz k oku zas povazujem za kraviny, ale AR15 sa to netyka, tak ked o tom budes chcet polemizovat, som si isty, ze dokazes zase zabit nejaku dalsiu temu a bavit sa da inde.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2586 » pon 25. dub 2022, 17:12

Ondrush proc to povazujes za kravinu? Inak aby si mne spatne nepochopil to nemam nalepene na oku. Ale proste je to bliz temer u natahovaci paky.
Tak jen mne to zajima kedze si to uz napsal. Dik



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#2587 » pon 25. dub 2022, 20:58

Eagg píše:Ondrush proc to povazujes za kravinu? Inak aby si mne spatne nepochopil to nemam nalepene na oku. Ale proste je to bliz temer u natahovaci paky.
Tak jen mne to zajima kedze si to uz napsal. Dik

Zkuste si vygooglit pojmy jako Length Of Pull a Field Of View oba mají spojitost z pozicí pažby a kolimatoru na pušce, ale nakonec je to jen na vás zda vám to takto vyhovuje.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2588 » úte 26. dub 2022, 00:06

I rychloupínací montáž po sundání a znovunandání lehce pohne POI, tak samo boční montáže na SVD/AK atd. Prostě jakékoliv sundání a nandání optiky pohne s POI. Nicméně není to nic dramatického, že by se člověk pak nenašel na terči, dokliknout se ale musí vždy



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2589 » úte 26. dub 2022, 01:47

mijunior to s tym nema nic spolocne.
1. pazbu si prisposobujem mojej vyske. tj ak som vysoky nemuzu mit pazbu z dlhodobeho hlediska stahnutu do poloviny nebo min. je to pak hodne neprijemne pri dlhodobejsom pouzivani. Nastavovani pazby je jenom o tom najit si co najvatsi pohodli vzhledem k proporcim tela strelce.
2. umisteni kolimatora neni zadna veda. kdyz nepouzivam nic pred kolimatorem (nejaky zvacsovac, magniffier) tak neni duvod aby bol kolimator zarovno so zasobnikovou sachtou. Proste si ho posunu bliz k sobe a tym padem vidim cez samotne sklo kolimatora vic prostoru okolo cile a zamerny obrazec je tym padem mensi v celkovem pohledu cez sklo kolimatora.

To o cem pises ty je pozice pazby vuci nejakemu puskohledu kde je dulezite zalicit tak aby sem mnel krasny pohled cez optiku bez toho aby sem videl "stiny".
Ale u samotneho kolimatora je uplne jedno ci si ho das dal od oci nebo bliz. No neni duvod ho mit dal od oci kdyz se nepouziva jine prislusenstvo ktere by branilo blizsiemu posunu.


zarozak Dik, sam som zvedavy o kolko sa to posunulo :) cez vikend to pojdem zistit.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2590 » stř 27. dub 2022, 14:50

Prosim o skusenosti s pistolovou rukojeti BCM GUNFIGHTER Mod 2 https://www.sullyhozbrojnice.cz/zbrane/ ... zne-barvy/
Mate skusenosti? Jaka je?

P.s. existujou jeste min uhlove nez tadle? Nebo to je max "malo uhlova" co se da koupit?

Zvazoval jsem jeste tudle od magpulu https://www.sullyhozbrojnice.cz/ar-15-p ... zne-barvy/ ale celkove mam rad veci od aj od BCM a tamta je nastavitelna co muze byt vyhoda.

Dik za slusnou reakci

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#2591 » stř 27. dub 2022, 15:24

Mně vyhovuje MOD3 - víc vyplní ruku, je širší než MOD1.
Není nastavitelná, jako MOD2.

Oproti Magpulu má (přinejmenším MOD3) ještě prodloužení pod lučík, takže nemáš "glockovej mozol" na prostředníčku :lol:

Nejlíp zkusit na něčím kvéru - budeš mít jasno hned, co Ti vyhovuje nejvíc.



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#2592 » čtv 28. dub 2022, 17:36

Tak nějak si pohrávání s myšlenkou na plynovou VARku. Má někdo? Nějaké zkušenosti?

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#2593 » pon 2. kvě 2022, 12:25

Ahoj všem, prosím o radu s následující závadou - stává se, že při střelbě se mi dírou pro úderník do závorníku "vyseknou" kolečka plechu ze zápalky. Ty pak když jich je uvnitř víc zablokujou úderník a dojde k selhači. Kladívko spoušťáku klepne do jehly , ale ta je blokovaná / přibržděná těmi kousky plechu a neodpálí další náboj.

Dříve jsem byl přesvědčený, že mi to dělají jen mnou přebíjené náboje, s měkkými fiocchi zápalkami kde jsem musel s 55gr střelou jít na cca 800m/s (25gr D073.4), aby se takhle přestaly děrovat. Jenže včera jsem na LOSím závodě vystřílel cca 100 nábojů mixem továrních SB 55 a GGG 62 a na poslední stagi už mi to začalo závadit. Doma jsem ze závorníku vysypal 6 plíšků - koleček.

Já uvažuju, že by to mohlo být:
- moc velkou (vylítanou) dírou pro úderník v závorníku
- slabou pružinou kladívka spoušťáku (neudrží úderník proti tlaku zápalky, aby se při výstřelu neprohnula do díry v závorníku)

Má někdo obdobnou zkušenost --> radu co je špatně?

Díky
M.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 295

Příspěvek#2594 » pon 2. kvě 2022, 13:28

AR15-OBECNĚ, str. 156...

Doplňuji přímý odkaz:
viewtopic.php?f=22&t=111&start=2325#p261872
Témata sloučena. Peggy

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#2595 » pon 2. kvě 2022, 15:08

Majkl píše:....Já uvažuju, že by to mohlo být:
,.....

Pružinami to už není, vyfoť čelo závorníku

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti