AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#2611 » úte 3. kvě 2022, 19:25

Vzhledem k tomu, že i opálená hrana to zhorší, tak srážením to fakt vyřeší :-D

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#2612 » úte 3. kvě 2022, 20:40

zarozak to s tím zavařením není špatný nápad, poptám se. Díky za tip.
4mike myslím, že úplně mimo to nebude, oblá hrana ten plech tak snadno nestřihne, takže pokud to vytečení zápalky nepřekoná mez průtažnosti toho plíšku, tak by se protrhnout nemusel. Ale třebe se jen tonoucí stébla chytá(m).

Jalikož se na tom závorníku už moc zkazit nedá , tak to vezmu postupně:
1. dremelkou a jemně srazím a vyleštím hrany toho otvoru. Třeba to pomůže a nebo to zku..ím úplně...
2. v každém případě začnu shánět někoho, kdo mi to zavaří a znovu vyvrtá

Ví prosím někdo z kolikátky oceli ty závorníly Luvo dělá a jestli je po vyfrézování ještě nějak zušlechtěná? Ptám se kvůli tomu vaření.

Díky
M.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#2613 » úte 3. kvě 2022, 20:55

Primárně zeptej u výrobce.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#2614 » stř 4. kvě 2022, 06:02

to aby se začal učit mandarinštinu :lol:

Majkl
nezušlechtěný závorník by patrně nerozdýchal ani zkušebnu
inspirovat se Saigou, kde se předpokládal provoz podvyživeným střelivem se zápalkami podle "východních" milspec
podle mne není cestou a pokud uvažuješ v dimenzích, že Ti to někdo "smrkne elektrodou" - tak ani náhodou, to je na laser

neobvyklejší původcem je obvykle:
přetlakované střelivo, nevhodné zápalky, příliš dlouhý zápalník, příliš velký otvor šachty zápalníku, sražená hrana na jeho šachtě

takže se m.j. zamysli nad možnou příčinou, může to být i kombinace



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2615 » stř 4. kvě 2022, 19:25

Majkl píše:zarozak to s tím zavařením není špatný nápad, poptám se. Díky za tip.
4mike myslím, že úplně mimo to nebude, oblá hrana ten plech tak snadno nestřihne, takže pokud to vytečení zápalky nepřekoná mez průtažnosti toho plíšku, tak by se protrhnout nemusel. Ale třebe se jen tonoucí stébla chytá(m).

Jalikož se na tom závorníku už moc zkazit nedá , tak to vezmu postupně:
1. dremelkou a jemně srazím a vyleštím hrany toho otvoru. Třeba to pomůže a nebo to zku..ím úplně...
2. v každém případě začnu shánět někoho, kdo mi to zavaří a znovu vyvrtá

Ví prosím někdo z kolikátky oceli ty závorníly Luvo dělá a jestli je po vyfrézování ještě nějak zušlechtěná? Ptám se kvůli tomu vaření.

Díky
M.


Ano, postup máš správný. Jde přesně o to, aby se ta hranka nechovala jako nůžky a nestříhala plech zápalky......přesně z tohoto důvodu to je u těch AKček zahloubené. Samozřejmě velmi decentně, mrkni na obrázky závorníků (AK74 bolt face) a určitě bych to udělal precizním nástrojem v dremelce, žádným vrtákem ani záhlubníkem. Materiál závorníků bývá nejčastěji 8620 ,9310 ,Carpenter 158 + tepelné zušlechtění, ale to nehraje na vyvaření té díry až takovou roli, zápalky to tak rychle nevytlučou ani u vysokotlaké 556. V americe to vyvařují většinou z toho důvodu, že se s tím relativně dlouho střílelo ve stavu, kdy zápalník propichoval zápalky a plasmatické horké plyny tu díru vypálily, stříhá jim to pak úplně stejně. Nemusíš to řešit hned laserem, stačí sehnat profíka buďto s TIGem a důrazně mu vysvětlit, ať to neprohřívá moc dlouho ale jen zakápne tu díru s lehkým přebytkem matroše, potom to nechat samovolně, postupně zchladnout, nikoliv to nořit do vody. Odvrtat v soustruhu kvůli trefení souososti. Možná by to šlo i COčkem, ale to by musela být rychlá, precizní akce, abys pak nemusel brousit a frézovat tolik přebytečného matroše. Takto se to opravuje a funguje jim to zcela normálně, není to žádná nesmyslná pseudoprasečina a jak píšeš, maximálně to zahodíš do kopru a koupíš si třeba na Armedu s NP v ruce jiný......na odtržení všech ozubů a explozi zbraně do xichtu to skutečně není :lol:



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#2616 » stř 4. kvě 2022, 19:42

Jsem svarec. Delat tohle TIGem, aby se to neprohralo je blbost. Tig hodne prohriva. MAGem by to slo mnohem lepe, ale musela by se dira zahloubit na maximum, jinak tam bude halda materialu navic. Ale to zase vyresi soustruh. Jedine reseni, ktere neprohreje a nebude tam halda materialu navic je Laser, jak uz zminil 4mike.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#2617 » stř 4. kvě 2022, 19:50

Děkuji, konečně názor někoho jiného než teoretiků.
Zahloubení nic nevyřeší, za vysokych rychlostí se tam pak formuje v zápalce profil vlnovce,
Což je mnohem větší protažení materiálu než u prostého důlků od zápalníku.
Samotný návar 50HrC a vic, jinak ho zápalky roztemují do šachty zápalníku.
Naposledy upravil(a) 4mike dne stř 4. kvě 2022, 19:53, celkem upraveno 1 x.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2618 » stř 4. kvě 2022, 19:53

tomas fuk píše:Jsem svarec. Delat tohle TIGem, aby se to neprohralo je blbost. Tig hodne prohriva. MAGem by to slo mnohem lepe, ale musela by se dira zahloubit na maximum, jinak tam bude halda materialu navic. Ale to zase vyresi soustruh. Jedine reseni, ktere neprohreje a nebude tam halda materialu navic je Laser, jak uz zminil 4mike.


Ještě to COčko neprohřívá tak moc. Jde tam jen o to, aby se nějak zásadně nenarušilo zakalení ozubů, ale žhavit doruda celou hlavu boltu asi nikdo soudný nebude ani s tím TIGem. Ono mimo zakápnutí tam moc velké akce a hluboké kořeny dělat nejdou, protože jakmile naruší konické zahloubení uvnitř šachty firing pinu, tak se bez spec. vybroušeného nástroje vedeného uvnitř závorníku k následnému opracování neobejde a to už vyjde rapidně levněji utíkat do kšeftu pro nový závorník



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#2619 » stř 4. kvě 2022, 20:01

Proste je pouze jedno reseni opravy, ktere bude na 100%. To je Laserove svareni. Delam s TIGem denne a delam s MAGem denne. Nejsem zadny garazovy smudla. Mam uredni zkousky na obe metody. Kdyby se tohle stalo mne na mem LUVU, ktere ma mimochodem diru v zavorniku po nekolika tisicich ranach uplne bezvadnou, tak bych si to sam ani TIGem, ani MAGem neopravoval a nechal to navarit Laserem. Druha moznost napsat do LUVA, poslat fotky, popis problemu a treba poslou novy zavornik. Parkrat to uz udelali, ale to byla jina zavada na zavorniku.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2620 » stř 4. kvě 2022, 20:09

4mike píše:Děkuji, konečně názor někoho jiného než teoretiků.
Zahloubení nic nevyřeší, za vysokych rychlostí se tam pak formuje v zápalce profil vlnovce,
Což je mnohem větší protažení materiálu než u prostého důlků od zápalníku.
Samotný návar 50HrC a vic, jinak ho zápalky roztemují do šachty zápalníku.


To je úplně jedno, co se tam formuje, hlavně, že mu to neprofoukne zápalky. Mrkni někdy na nábojnice vystřelené z AK v ráži .223, což je samozřejmě 556x45 v plné CIP normě, možná se nestačíš divit. A žádný návar 50hrc+ není potřeba, nic se tam netemuje zpátky do díry, pokud je otvor správně dimenzován k průměru zápalníku se správnou vůlí. Proto je vždy úderníková šachta zakončena pozvolným konusem, aby na čele závorníku a kolem firing pin hole bylo co nejvíc matroše na stěně. K dokurvení těch otvorů dochází pouze pokud někomu pravidelkně foukají zápalky nebo z důvodu ojebané výroby, rozhodně ne z důvodu vytlučení zápalkami. Jiné zbraně mají závěr doslova z bláta a nic se tam nikde nevytlouká



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2621 » stř 4. kvě 2022, 20:12

tomas fuk píše:Proste je pouze jedno reseni opravy, ktere bude na 100%. To je Laserove svareni. Delam s TIGem denne a delam s MAGem denne. Nejsem zadny garazovy smudla. Mam uredni zkousky na obe metody. Kdyby se tohle stalo mne na mem LUVU, ktere ma mimochodem diru v zavorniku po nekolika tisicich ranach uplne bezvadnou, tak bych si to sam ani TIGem, ani MAGem neopravoval a nechal to navarit Laserem. Druha moznost napsat do LUVA, poslat fotky, popis problemu a treba poslou novy zavornik. Parkrat to uz udelali, ale to byla jina zavada na zavorniku.


S tím v zásadě souhlasím, otázkou je, jestli sežene a za kolik

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#2622 » stř 4. kvě 2022, 21:10

zarozak píše:.... Mrkni někdy na nábojnice vystřelené z AK v ráži .223, což je samozřejmě 556x45 v plné CIP normě, ..

Pár desítek tisíc jsem jich vyrobil, jeste když jsem saigy provozoval, vim jak vypadají, (těch flint už ani nevím jestli jsem měl postupně 6 nebo 7)
a taky dobře pamatuji, že 55gr barnauly v zimě nedosáhly ze 14" na minor,
CIP? ano ale rozměrem a nepřekročením Pmax,
Nezanedbatelné % AR s konvenční spouští na odpálení jejich zapalek s přijatelnou spolehlivostí nemají, jestli ten rozdil nechápeš, polož si na váhu kladivo z AK vs AR a změř si tah pramencový pružiny
vs pružiny z 1.15 drátu v AR
Výměna závorníku mimo reklamaci je za cca desetinasobek ceny opravy s vyvařením laserem,
Vyvaření zvládne každá lepší nastrojárna, byť to neinzeruje kvůli zasranýmu EET.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#2623 » čtv 5. kvě 2022, 06:26

Včera jsem do Luva volal. Pán byl vstřícný a zdá se, že by se to mohlo vyřešit k celkem "snadno". Uvidíme dnes. Včera jsem u sebe neměl výrobní číslo zbraně.



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#2624 » úte 31. kvě 2022, 22:23

DesertEagle píše:Zdar bando. Vlastníte. střilíte, toužíte někdo po provedení AR15 .22 ? Na základě slušných recenzí ze států jsem se chystal slovit Tippmana. Resume 50:50. Slušná ocelová hlaven, velmi pekně vymyšlený zasobník s fungujícím záchytem a naopak děsivá plastová natahovací atypická páka. Praskne, nikdy už jí neseženu a tohle uplně frézovat na centru netoužím. Hämmerli bych nekoupil ani dětem. Sportovni specialitky starujicí na 2-3tis. USD mi logiku bohužel také nedávají. Aktuálně jediné co mi dáva smysl je Upper od Nordica (500USD) ??


Řeším podobnou "potřebu". Za tu příšernou plastovou natahovací páku Tippmann nabizí hliníkovou, v nabídce jí má Proarms ale stojí víc jak trojku.
Další možností je kompletní malorážkový vršek, např. od JP nebo CMMG. Obojí je prý Mil-spec. JP přes 800$ a CMMG o něco méně. JP lze objednat, už jsem se poptával ale chce se to obrnit trpělivostí. Antreg říká že lower na mojí ARS M4s je Mil-spec a 800$ mám ale i tak se mi uplně nechce být za pokusného králíka který tohle spojení otestuje. :?: :roll:

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2625 » stř 1. čer 2022, 06:49

A co pouhý .22 LR adaptér...jaké jsou výhody a nevýhody (když opomeneme cenu adaptéru a střeliva)?
Má používání .22 i .223 nějaký vliv na hlaveň, přesnost či na jiné komponenty?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti