AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Elado
Příspěvky: 104

Příspěvek#3286 » stř 10. led 2024, 20:28

Ako píšeš, "hodně poladená", tam je najčastejšie pes zakopaný. Pušky ako JP a pod majú kopec možností ako napríklad nastaviteľný gasblock, ľudia často špekuľujú s váhou bufferu, tvrdosťou vratnej pružiny atď. Niekto si to vyladí na nejaký typ munície a potom je prekvapkaný, ke´d mu to zrazu nechodí s každým strelivom, čo niekde "nafasuje". DD, BCM, HK nikto neladí, sú z krabice preplynované. Tak isto je z krabice preplynovaná aj tá JP:-)
Prešli mi rukami desiatky AR a kým sa v tom človek nevŕtal, tak všetky fungovali, okrem jednej NEA veľmi dávno. A kŕmil som to všetkým možným.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#3287 » stř 10. led 2024, 22:30

Béďa píše:Pokud chce top a neřeší peníze, a chce vojáka, jde v ČR nové koupit LMT, dělají jak píst tak plyn. Pro zjištění vyce doporučuji US weby, v zásadě v top tier je davana u služebních zbraních na úroveň KAC, opět pokud chce více zjistit chce to načíst. LMT mimochodem dodávala lower právě KAC.
Třeba to LMT má monolitický upper. Mám SBR, v nabidce, pokud nevadí delší hlaveň, má ale toparmyshop ještě model dodávány novozélandské armádě. Nejsem si jistý zda je to píst nebo plyn.
Jinak jeji řešení pístu ke zcela unikátní, a asi nejlepší co jsem viděl, tj. měl jsem Parku, Varku, Antrega. Ani jeden z českých systému dle.mē nedosahuje technické úrovene LMT... např. Stavitelný regulátor plynu má pozici pro tlumič...hlaveň je kryogenně ošetřena a ma tvrdochrom, tzn. Ideál pokud chci tlumič.
Dle dovozce má americký výrobce být celkem komunikativní.
Spoušť ke např. na písku pro LE zcela super. Řešení oboustraneho ovládání nesnese konkurenci s tím co jsem měl doma si mohl.osahat, ani Antregu, nebo Var nebo Schmeiser není tak dobrý...

Pokud by to melo být na sport, zábavu, přesnost bude top, můžu si objednat i stavbu presne.podle mých požadavků tak JP....Jediné co bych zvážil, je pokud by to měla být zbraň spíše do nepohody, chci tlumič, není dle mě optimální nerez hlaveň, se sub moa přesností, abych ji přehříval s tlumičem, je ale pravda, že můžu zvolit chladič na hlaveň a ten trochu pomůže.

Údajně přes Brownels půjde sehnat KAC, ale jen jeden model s 16 hlavní....problém je ze KAC, i v US, na civilní trh dost kašle...

Jinak k výše uvedeným příspěvkům a cenám...pokud dotyčný má finanční prostředky...střílí, má nějaké zkušenosti...proč hned rozmlouvat jeho záměr...naopak proč koupit něco levnějšího a pak se stratou prodávat, pokud vím co chci....ale! Musím vědět co chci....

Já osobně už nepotřebují tunit, chci rovnou střílet a neřešit...ono co občas vidím, je že někdo koupí pušku za 30, násilné do toho třeba i víc než dalších 30 za nesmysly, ale má tam relativně obyčejnou optiku, při prodeji mu to většinou nikdo nezaplatí...není pak lepší koupit rovnou zbraň za 60? Nebo místo tuningu, jasně je to zábava, raději koupit optiku za 30?

Jinak předpokládám, že dotyčný ví co dělá a má to finančně promyšlené...je blbost koupit holou pušku...a nemít na optiku, doplňky...myšleno zásobníky, různé ručky, popruh atd, ono se to nezdá, ale pár tisíc v tom také zajícim...nebo koupit zbraň pro tlumič a nemít nemít na něj....

Diky za obsirny prispevek. Pripadne bych se ozval pres zpravy.
Ono to nejspise nakonec nakupem dvou zbrani, jednoho vojaka, kterej hodne snese a pak nejake vymazlene sportovni.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#3288 » stř 10. led 2024, 22:47

Destructor píše:
antonspelec píše:Kolega (ZP ma asi 5 let) co tu nema profil, me pozadal o vzneseni dotazu na zdejsi zkusene strelce. Vybira ARko…chce neco high-end (vymluvit si to neda a tudiz komenty “at koupi neco za par korun a radsi strili” nemaji smysl). Pozadavek je na co nejlehci zbran (takze plynovka), kvalitni provedeni (a prej, aby byla “hezka”), delka hlavne spise kratsi, max tak 14”, urceni-vetsinou taktika, strelba prevazne do 100m, vyjimecne do 200m. Cena 100-120k CZK. Co se v tehle cenove hladine da u nas poridit? Osobne me napada mozna JP (ale tam to nebude slavny s tou nizsi hmotnosti asi)…jinak osobne se v tehle cenach za ARka nepohybuju, takze mu sam moc poradit nedovedu.

Dik


Ono, jedna věc je zbraň a druhá je ta bižuterie, která tu zbraň hravě přecení.
Tedy bych postupoval, že seředit na nějakém vebu AR dle ceny sestupně a k tomu požadavanou bižuterii a na najaké úrovni se to musí potkat.
A samozřejmě o co jde na prvním místě, musí se mu to líbit.

Co je platné, když má člvěk sice funkční věc, ale nelíbí se mu, to je potom jen poloviční radost, a jestli vůbec.

S naklady na nastrojeni se samozrejme pocita.

Ten prehled jsem na par webech realizoval, ale na nasem trhu je celkem problem s roztristenosti nabidky. Ty high-endovy pusky se sem vozi tak nejak punkove a sporadicky a neda se to najit vsechno na jednom miste.

A ano, tohle je presne ono - ta zbran se musi taky hlavne libit.



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#3289 » stř 10. led 2024, 23:56

Zkušenost z pístovým Antregem jsem celý nadšený chtěl promítnout do nákupu další AR-15 tentokrát plynové. Nevybral jsem si. Jó i vzhled hrál roli + komplet ambi. Sondoval jsem stavbu, ta by byla naprosto bez kompromisů, ale tím se nechtěl nikdo seriózně zabývat. Někdo zkraje sliboval, ale u toho vždy zůstalo. Individuální dovoz pušky z USA byl možný, ale stálo to fakt nemysl a kdo ví kdy by byla!? Vždyť jen blbou titanovou usťovku od 2A Armament mám objednanou víc jak rok a jen ze setrvačnosti jsem to ještě nezrušil.
Věnoval jsem tomu hafo času a nakonec to otrávený celé odpískal. Takže čas od času vezmu provětrat Antrega a co by kdyby jsem pustil z hlavy.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#3290 » úte 16. led 2024, 19:18

Drobny dotaz - ma prosim nekdo realne uzivatelske zkusenosti s ultralight puskami od Faxonu? Konkretne mam na mysli tuhle:

https://faxonfirearms.com/faxon-firearm ... le-fx5500/

Koukal jsem, ze se zacaly vozit do CR a na youtube jsou recenze celkem pozitivni, ackoliv jich tedy moc neni. Holt to neni zadna masovka.



Elado
Příspěvky: 104

Příspěvek#3291 » čtv 18. led 2024, 13:39

reálnu skúsenosť nemám (mám ultralight od 2A Armament), ale na základe skúsenosti s inými produktami Faxon, by som sa toho vôbec nebál. Faxon je taký kvalitatívny stred v ARkách na úrovni CMMG či Aero. Tie pencil hlavne si robia sami, ak sa nemýlim. Za tie prachy to nie je zlá voľba, je to ľahučké a teda človek na to môže zavesiť aj ťažšiu optiku s poriadnou montážou a stále to bude na váhe vyzerať dobre:-) Výbava tiež vyzerá fajn, mne osobne by možno vadilo len to predpažbie, ale niekomu sa karbón páči a dá sa to vymeniť.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#3292 » čtv 18. led 2024, 21:51

Dik za nazor.

Kdyby byla aktualne v CR dostupna 2A Armament, mozna bych sel do ni. Jses s ni spokojenej?
Do dneska mne mrzi, ze jsem ji par let zpatky nekoupil. V ruce byla fakt super. Ale tehdy to bylo dost penez za ne uplne overenou zbran. No a dneska by jiste stala aspon dvakrat tolik, co ten Faxon.

Projel jsem par recenzi tech jejich pencil hlavni a jsou prevazne pozitivni. Navic prave v kombinaci s tim karbonovym predpazbim, ktere mi vubec nevadi, spise naopak. S tim mid length gas blockem a odlehcenym BCG se ta zbran i pri tak nizke hmotnosti chova pri strelbe paradne…tedy alespon podle par youtube videii, co jsem videl.

Ta nizka hmotnost mne laka nejvic a tak to nebudu kazit zadnou tezkou optikou. Jen bych nahodil kolimator a v pripade potreby nacvaknul zvetsovak na rychlomontazi.

Skocim se na ni podivat a snad nebudu zklaman…



Elado
Příspěvky: 104

Příspěvek#3293 » pát 19. led 2024, 20:23

S 2A absolútna spokojnosť, mal som aj BLR s pencil hlavňou a nechal som som si gen2 carbon. Krásne vypracované pušky, skvele vyvážené. Mám na nej osadený Viper PST gen2 (ťažký tank) v spuhr montáži a ťažisko je pekne na zásobníkovej šachte. Takže napriek ťažkej optike sa s tým krásne manipuluje.
Ultralight je dosť návykový, po čase ti prídu ťažké aj pušky s váhou 3-3,2kg:-)

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#3294 » pát 19. led 2024, 20:28

Zajímalo by mě co to udělá když z toho dáš jeden zásobník a hlaveň se zahřeje. Neujíždí na větší vzdálenost nástřel?



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#3295 » pát 19. led 2024, 21:22

Ono asi taky zalezi, o jaky vzdalenosti ze bavime a jakou pozadujes presnost. Samozrejme, ze to nebude jako u tercovejch hlavni, ale co jsem tak nacetl recenze a nakoukal videa, tak pencil hlavne od Faxonu tohle maji celkem vychytane.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#3296 » pát 19. led 2024, 21:27

Myslel jsem 200-300m, jestli se to teplem nekroutí. Někde jsem viděl nějaké video jak tyhle tenké hlavně při výstřelu brutálně kmitaj, tam mám z toho docela strach, ale z důvodu snížení hmotnosti by byla dobrá.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#3297 » pát 19. led 2024, 22:26

Nevim, jak jine pencil hlavne, ale prave tohle kmitani pri zahrati ma mit udajne Faxon poresene diky in-house vyvoji hlavni, se kterym ma docela zkusenosti. Jestli je to pravda netusim, ale US recenze jsou prevazne pozitivni.
Pristi tyden se na ni snad zvladnu skocit podivat a kdyz mi sedne do ruky, asi bych ji zkusil. Jen se teda nedostanu na tech 200-300m, takze to nejspis neoverim. Maximalne se dostanu na 100m, kde zkusim jak se bude chovat pri vystrileni tri ctyr zasobniku rychle po sobe.



Béďa
Příspěvky: 822

Příspěvek#3298 » sob 20. led 2024, 10:45

Na trubce jsou recenze pencil hlavní, nějaké myslel m I od gunjesuse. Nejvíc mě zaujalo srovnání M16A1 a moderní zbraně s pencil hlavní. Bylo to zaměřené na přesnost po zahřátí. U staré M16 po vystříleno zásobníku v rychlém sledu a pak mirence na 300m narostl rozprltyl do té míry že v několik a případech střela obešla cíl...naopak u moderní konstrukce byl rozptyl v řádu několika MOA.
Na akční střelbu na té pencil hlavní něco je, ale nesmím z toho chtít submoa přesnost...



h.ww
Příspěvky: 42

Příspěvek#3299 » stř 28. úno 2024, 18:21

Přátelé, nemá někdo tip, kde sehnat zásobníky do AR 15 v ráži 7,62x39?? 30 rané nejlépe, nějak jsem neměl štěstí, aspoň 2, kdyby byly 4 bude to lepší.... děkuji za tip



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#3300 » stř 28. úno 2024, 20:37

Na Brownells budou. Otázka je, jakej výrobce a jak budou fungovat. U nás nevím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti