AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#3166 » úte 31. led 2023, 18:42

Lira v Motole má upper receiver Aero skladem, strč lower Parky do batohu a udělej si výlet a budeš mít jasno.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#3167 » úte 31. led 2023, 18:49

Videl jsem i PARku prestavenou na DI system primo Proarmsem. Zkus oslovit primo Proarms.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#3168 » úte 31. led 2023, 19:03

Drive, rok zpatky, bych volil prodat PAR a koupit DD. Ale jak narostly ceny zbrani, sel bych cestou
1) vymena Quad rail za M-Lok, nejmene penez, rychle a vaha hned dolu
2) koupe upper AERO. Mensi nevyhoda je, ze s sebou musis tahat 2 PZ
3) az posledni moznost prodej PAR a koupe treba te DD



johny737
Příspěvky: 8

Příspěvek#3169 » úte 31. led 2023, 22:01

Díky všem za skvělé rady.
Je pravda že finančně nejlepší řešení bude vyměnit Quad za M-lok - váha půjde kousek dolů, bude to užší na úchop. Zkusím napsat klukům do Proarmsu, zda mají něco skladem.
Ta cena 30 tis za Aero upper je přece jen veliká darda. Ty peníze se dají nasázet raději do záložky a nebo třeba do kvalitní balistické přilby. Co kdyby.. :)



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#3170 » stř 1. úno 2023, 09:36

Hlavně si zjisti, kolik hmotnosti reálně ušetříš výměnou předpažbí. Abys nebyl zklamán. On to žádnej velkej šlágr nebude...



jbiker
Příspěvky: 79

Příspěvek#3171 » čtv 2. úno 2023, 11:26

morho píše:jbiker: Taky nic vrtat nebudu :) Vybral jsem Superlative Arms. Ten Schmeisser vypadá vypadá pěkně, ale koukám, že bohužel nedělají objímkový.

Taky objednávám SA. Bohužel, potřebuji 0.625, který jsem nikde jinde než v Améru nenašel. Na Brownells nešly dlouho jejich CZ stránky, takže až teď + minimálně 3 týdny na dopravu. Úplně mi nejsou jasné ty dvě možnosti nastavení, odfukování nebo jen škrcení v uzavřeném systému. To odfukování prezentují jako variantu pro tlumič, který nechci a výhody/nevýhody mi moc jasné nejsou. Uzavřený systém stejně odfukuje jinde, ale ne tolik, že. Ještě pouvažuji o nějakém laditelném bufferu a tím to hasne. Překvapilo mě, jak je ta flinta “neklidná”. Sajga s s JP na “čumáku” jen vrněla a přitom byla taky přemotorovaná jako prase. I s navrtanou gas-trubkou byly razantně vyhozené patrony zdraví ohrožující :). Samozřejmě je to i kompíkem, vím …



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#3172 » čtv 2. úno 2023, 18:26

To "odfukování" je jediná fukce která ospravedlňuje vyšší cenu SA proti konkurenci.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#3173 » čtv 2. úno 2023, 22:03

SA je klikací, má pozice každou čtvrt otáčku, je to cítit v prstech a slyšet. Není tam jen šroubek.
Jestli používat zaškrcení nebo odfuk je na experimentování. Měl jsem odfuk na 300blk, a i v krajní poloze úplně otevřený mi bez tlumiče mi puška cyklila se supersonikama. Což je vlastně fajn. Míň kouře do ksichtu s tlumičem bylo znát už po jedný nebo dvou otáčkách v režimu odfuk.
Určitě zkusím oba režimy s tlumičem.

Pro zajímavost, tady je nějaký měření dB v celým rozsahu SA. A celý to vlákno rozebírá výhody/nevýhody.
https://www.ar15.com/forums/Armory/Adj- ... /#i5164459



jbiker
Příspěvky: 79

Příspěvek#3174 » sob 4. úno 2023, 13:36

Zatím poslední dotaz. Špiní to hodně předpažbí a hlaveň? Třeba s Lovexem D073.4 nebo s nějakou v kraji běžnou municí. Na netu se pár fotek najít dá a nepřipadá mi to nějak hrozné.



johny737
Příspěvky: 8

Příspěvek#3175 » sob 4. úno 2023, 22:18

Tomak píše:Hlavně si zjisti, kolik hmotnosti reálně ušetříš výměnou předpažbí. Abys nebyl zklamán. On to žádnej velkej šlágr nebude...


Jo koukám se na to. No možná nakonec zůstanu u toho jak to mám teď a raději nakoupím na Habrestu tu 1000ku těch .223 :D To bude asi přecejen smysluplnější investice než ladit PARku :D Díky za tip k zamyšlení.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#3176 » ned 5. úno 2023, 20:07

jbiker: nepozoroval jsem. Předpažbí v těsný blízkosti bloku dostávalo lehce fialovej nádech, ale šlo to setřít prstem a byl to fakt jen malej kousek. Jak to vypadalo uvnitř a na hlaveň jsem se moc nedíval. Tovární SB.



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#3177 » pon 6. úno 2023, 19:43

Jsem k tomu SA četl manuál a jestli jsem to správně pochopil tak 0 až 18 kliků je standartní funkce gas bloku s tím že 0 je zcela uzavřený a 18 plně otevřený. A klik 19 až 48 je funkce bleed off a jeho regulace?! Ale klidně mě opravte, samotného mě to zajímá.



jbiker
Příspěvky: 79

Příspěvek#3178 » úte 7. úno 2023, 21:58

Jo, je to tak. A doporučují bleed-off, u přiškrcování údajně hrozí znehybnění regulačního šroubu. Že by mohl zarůst karbonem (?) Každopádně, zatím jsem na žádné stížnosti toho typu z praxe v diskuzích nenarazil. Druhé video na odkazu nahoře (mbell556) je zajímavé. Chasník to tam sází přes hradla v různých nastaveních.



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#3179 » stř 8. úno 2023, 22:16

Johny: trochu opožděně, ale pokud cokoliv s PAR, tak přímo od Filipa Krňanského v Horoušanech. Dá se s ním domluvit cokoliv, dělal všechny PARky a po konci produkce Proarmsu mu zůstala dílna z Nehvizd. Před rokem jsem si tam nechal postavit pušku podle sebe. V zásadě plnotučná PARka, 14,5 hlaveň, custom buffer, pružina, TriggerTech Adaptable, poladěný všechno, úsťovka VG6 od BP a s tím, jak se to chová a kolik to váží na předek i s tím QD origo predpažbím jsem konečně spokojenej. DI to chováním není, ale je to tak blízko s výhodama pístu, že bych to za DD neměnil. Byl by to ranec peněz, kterej by se ve výsledku moc neprojevil. Profi IPSC s tím střílet nebudeš a na všechny ostatní srandy budeš mít za pár korun srovnatelnou věc. S tou spouští od TT na většinu střílení lepší. Toho predpažbí před úchopem je tak málo, že rozdíl nejspíš nepoznáš. Víc pomůže ke kultivaci těžší buffer, kvalitní pružina k němu a lehká účinná brzda s kompenzací. Plus naladit střelivo dle vkusu, pokud přebíjíš. Dynamika prachu taky udělá svoje. Píst víš proč máš a kdybys někdy změnil názor na tlumič, budeš mít píst rád ještě mnohem víc. Za pár korun si tam koupíš i všechny spotřební věci kolem a puška při provozu kolem 1000 ran ročně v podstatě na vždycky. Samozřejmě záleží, co máš za plány, ale odladěná PARka je naprosto spolehlivej a kultivovanej držák na veškerý běžný střílení. Nic proti DD, nebo uvažovanýmu upperu, ale šel bych efektivnější cestou s tím, co máš. Samozřejmě je to pragmatická pozice. Pokud je chuť a emoce směrem k něčemu novému, známe. ;-)

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#3180 » ned 12. úno 2023, 20:12

Neměl by někdo tip na nějakou příjemnou lehonce chodící oboustrannou pojistku 45 stupňů?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: EmielRegis89 a 12 hostů