AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#2551 » stř 16. bře 2022, 08:47

Je tu někdo, kdo má zkušenost s adaptérem umožňujícím sklopit pažbu pro transport? Vím, že není možná střelba při sklopení, mně jde vyloženě o transport. Mám kraťase 8" a případná možnost nosit jej v batohu se mi líbí. Máte to někdo osahané, vytipované? Díky



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2552 » stř 16. bře 2022, 21:19

grey.man: Máš nějaký odkaz, jak takový adaptér vypadá? Nějak si to nedovedu představit.



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#2553 » stř 16. bře 2022, 21:20




risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2554 » stř 16. bře 2022, 21:23

Xaw: Aha, díky. Tak nějak jsem si myslel, že by to jedině mohlo fungovat, ale nebyl jsem si jist, že to skutečně bude fungovat. Takže to funguje, ale ta cena.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2555 » čtv 17. bře 2022, 01:58

Co bys potřeboval vědět? Montuje se to dobře, funguje to. Originál je celoocelový, nesmrtelný a opravdu hodně těžký. Pokud má někdo naladěnou pušku na gasblocku, může to změnit spolehlivost cykliky, protože je tam přidána váha navíc v podobě ocelového trnu do nosiče-něco jako těžší buffer, takže je potřeba doladit. Na alíku se dá sehnat čínská kopie, která je doslova kopie gen3, jen je celá vyrobená z duralu. Ta taky funguje(zatím) a funguje spolehlivěji než originál(zatím), protože trn je duralový a nepřidá tolik váhy na nosič=neovlivní to tolik cykliku. Nicméně je to dural a co a kolik to vydrží si nikdo netroufne odhadnout, já na tom mám odboucháno už možná cca 1500ran a zatím drží, vakl se nekoná. Bylo tam třeba ale udělat pár úprav, protože z výroby byly některé docela klíčové věci z tragických materiálů (plastové podložky apod.) Jako potencionální hrozbu vidím duralové očko přes které se to aretuje, ale to se dá taky pořešit z oceli, pro nástrojáře žádný problém to upravit. Takže čínu bych doporučil jen dobrodruhům mého ražení :lol:



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#2556 » čtv 17. bře 2022, 06:59

Originál jsem si osahal na DD, která to dávala/dává na některé modely rovnou ve fabrice. Velmi festovní řešení. Zatím se asi jenom bavím úvahama, jak docílit co nejkratší délky do batohu :) Tohle bude asi ta čínská kopie... https://armyman.cz/cs/pazby/1082-nicoar ... cerna.html

Jsou i možnosti, jak zkrátit pažbu https://eshop.bestpatron.eu/pazba-armas ... en2-cerna/

Ale jak říkám, zatím jen úvahy, Law Tactical vypadá skvěle, ale 11 tis je 1/3 ceny pušky.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2557 » pát 18. bře 2022, 01:44

Ten Nicoarms je čína a navíc je to ještě jakási jejich vlastní tvorba co nemá s LT společného nic. Ten borec na videu to sice použil, ale musel to totálně celé překopat a upravit, kdesi bylo i vlákno s tím, co všechno na tom dělal aby to bylo vůbec použitelné. To co myslím já je toto:
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... mainSearch

Je to naprosto tvarově i montážně shodné s originálem, jen je to tedy duralové se shitovýma plastovýma podložkama a blátěným čepem, které je nutno ihned vyměnit za ocel a lehce poupravit. Kdyby to číňan celé vyrobil rovnou z oceli, tak jako je originál nebylo by absolutně o čem přemýšlet



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#2558 » sob 2. dub 2022, 11:29

Tak jsem chtěl klukům dát na hraní něco co připomíná ar-15. NERF tuhle platformu zdá se moc nepěstuje a na airsoftku jsou ještě malí a oči mají jenom dvě. Tak jsem si jako správný kutil řekl, že nějakou hračku vyrobím. Plán byl nějaká špuntovka na patrony od NERF (což je vlastně stejná ráže jako .50 BMG :) No a jak pátrám, co bych na 3d tiskárně vytisknul a co bych použil jak je, tak jsem narazil na existenci věci co se jmenuje "80% lower". U nás to moc z pochopitelných důvodů nefrčí (nebo aspoň coby zákona dbalý občan doufám, že ne :) ale ve státech to - ze mě ne úplně jasných důvodů - běžně prodávají. No, prostě se chci zeptat, dá se to k nám poslat coby neškodný kus železa (resp. plastu)?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2559 » sob 16. dub 2022, 13:49

Poradil by mi někdo aktuálně v CZ nejlepší řešení tlumiče na AR15 v .223?
Cenovka do řekněme 20 000 Kč, pokud méně, tím lépe. Ale raději si připlatím, aby se nejednalo o polovičaté řešení. Antreg mi přijde už bytostně předražený, navíc vzhledem k tomu, že je to kopie Surefire, který je ve státech levnější (ale u nás nedostupný).
V první řadě se jedná samozřejmě o hmotnost a vhodné upnutí na zbraň. Ideálně montáž na úsťové zařízení, abych se musel přešroubovávat. Samozřejmě míra útlumu hraje také roli, takže s větší délkou tlumiče počítám.
Zaznamenal jsem info o "ustřelených" tlumičích od A-Tech z důvodu nedořešené konstrukce upnutí na jejich úsťová zařízení. Takže toto zavrhuji.
Ase Utra je na tom jak? Aretace na zbraň se zdá celkem rozumná, ale neviděl jsem na živo.
GIS se prodává pouze s montáží na závit hlavně? Jiné řešení se mi u nich nepovedlo vygooglovat.
Popř. tip na něco lepšího jiného? Díky.



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#2560 » sob 16. dub 2022, 14:03

Střelec píše:Poradil by mi někdo aktuálně v CZ nejlepší řešení tlumiče na AR15 v .223?
Cenovka do řekněme 20 000 Kč, pokud méně, tím lépe. Ale raději si připlatím, aby se nejednalo o polovičaté řešení. Antreg mi přijde už bytostně předražený, navíc vzhledem k tomu, že je to kopie Surefire, který je ve státech levnější (ale u nás nedostupný).
V první řadě se jedná samozřejmě o hmotnost a vhodné upnutí na zbraň. Ideálně montáž na úsťové zařízení, abych se musel přešroubovávat. Samozřejmě míra útlumu hraje také roli, takže s větší délkou tlumiče počítám.
Zaznamenal jsem info o "ustřelených" tlumičích od A-Tech z důvodu nedořešené konstrukce upnutí na jejich úsťová zařízení. Takže toto zavrhuji.
Ase Utra je na tom jak? Aretace na zbraň se zdá celkem rozumná, ale neviděl jsem na živo.
GIS se prodává pouze s montáží na závit hlavně? Jiné řešení se mi u nich nepovedlo vygooglovat.
Popř. tip na něco lepšího jiného? Díky.


Já mám Ase Ultra Dual: https://www.armed.cz/tlumic-hluku-ase-u ... -cerakote/
ARko mám klasické DI, tedy díky flow thru nemusím řešit přeplynování a ani to moc nešpiní vnitřek.
Uchycení je fajn a drží nástřel i po sundání tlumiče. Jen doporučuju na střelnici tahat rukavici, pro sundáni tlumiče po vystřelení více střel.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#2561 » sob 16. dub 2022, 14:48

Ase Utra je taky můj favorit, u Antregu je třeba říct že pokud je opravdu věrná kopie Surefire bude mít super životnost, několikrát než hlaveň.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2562 » sob 16. dub 2022, 14:56

Cenově je ale výš než origo Surefire, což mi za kopii nedává smysl (neplatili vývoj, atd.).



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2563 » sob 16. dub 2022, 16:31

AHoj, nenasel sem zadnu jinu temu "front grip" nebo neco rozsahleho jako tema o prislusenstvy k zbranim (mozna to je nespravne Cesky pisu) Ale muze mi prosim nekdo vysvetlit, jaky je rozdil medzi temato doslova identickymi FrontGripi na pusku?
Za 150 kc
https://www.anareus.cz/cs/pro-ris/9841- ... B1069.html
a to same za 1229 KC
https://www.sullyhozbrojnice.cz/cz-bren ... zne-barvy/

Ja mam prave na ceste ten original od BCM. ale sem sokovan rozdilem ceny. Ja vim ze to "levne" je na Airsoft. ale v cem je to jine kdyz plast je plast?, zdrsneni je zdrsneni, odkladaci prostor je odkladaci prostor a pokad sem se spravne docetl tak RIS je kompatibilny s picatiny listou. A vypada to naprosto identicke? Normalne mam chut len ze srandy si objednat tu rucku za 150 kc a porovnat az pride original. To jinak neni mozne!!!

Dekuju za slusnu reakci

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#2564 » sob 16. dub 2022, 17:35

Jedno je Čína a druhé BCM. Je to jako Norinco vs JP. Obojí je kov, obojí má díru v hlavni, do obojího se strká zásobník. A přece to není stejné.

Nechápu co stále řešíš. Další téma bude na natahovací páku, optiku, montáž, pojistku či co?

Já místo Magpupu koupil činu za zlomek ceny a jsem spokojen. Pistolovou rukojeť mám zase originál. Pojistku Čínu, natahovací páku také a pažbu zase Fab Defense.

Co cena čínských hodinek Rolex. To teprve není možné!



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2565 » sob 16. dub 2022, 19:09

Killing joke zlozite veci konstrukcne nebo mechanicky neresim slo mi jenom o tento frontgrip (kus plastu) a neporovnavat pusku norinco vs JP. . .
Tak zabudnime na tuto temu prosim a vratme sa k puskam bez dalsieho Spamu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Lonestar, Seznam.cz a 17 hostů