AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#2956 » pát 18. lis 2022, 17:04

morho píše:Máte někdo Hiperfire EDT? Chápu to správně, že je to vlastně mil-spec spoušť, akorát s hladším chodem a menším odporem?


Mám a za mě nebe a dudy.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#2957 » pát 18. lis 2022, 20:14

A kterej Hiperfire EDT ? Našel jsem 4.
Aktuálně jsem ve fázi výběru spoušťáku a hledám něco s hodně nízkým odporem ale zároveň velkou pádovou bezpečností, že to samo nespustí.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#2958 » pát 18. lis 2022, 23:00

Konkrétně Sharp Shooter s měkčí pružinou.

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#2959 » pon 21. lis 2022, 16:15

Mám dotaz, při koupi zbraně tedy jejích doplňků doporučíte Fab defence nebo Magpul ? Když už to nebo to tak proč ? Hlavně ne kůli ceně /.............



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#2960 » pon 21. lis 2022, 16:41

Když není cena rozhodující faktor, tak bych řekl, že to je jedno. Magpul bude osvědčená kvalita, ale znám i pár lidí, co mají zbraně ověšený Fabem a stížnosti jsem nezaznamenal. Bude to jako se vším...podívej se na to, vem si to do ruky a co bude vyhovovat a líbit se bude to pravé ;) . Zásadní chybu udělat nemůžeš. Osobně mám Magpul. Ale třeba na DD jen ručku, pažbu mám původní. Zásobníky ale jen Magpul. Popruh taky.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#2961 » pon 21. lis 2022, 16:45

Dávám Magpul a osobní důvody níže
1) většinou vypadá lépe než FAB a chci mít pušku, co se mi líbí :)
2) zpracování dílů na vyšší úrovni, hlavně takové otřepy či u Magpul méně viditelné linie při skládání třeba pažby z plastových výlisků
3) větší nabídka Magpul pro mě použití

Cena je sice vyšší u Mag než u Fab, ale bod 1.

Na FAB nemohu nic ale říci, mám ho na 9mm V-AR už asi 5 let a vše furt funguje, i když zbraň padá do bahna atd



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2962 » pon 21. lis 2022, 18:08

Magpul gen 3. Magpul gen 2 niekedy blbnu.
Este ked nemci nezaviedli smernicu, dali sa v black friday na Brownells kupit za par supov (14 eur bez okienka). Tie casy su uz ale prec. Ale zasobil som sa.
Dobre su tiez Amend 2 za tie peniaze a kovove Brownells (robi ich OK industries co je spicka).
Ale Magpul je asi naj. Obstoje su vraj aj Hexamagy ale nemam skusenost.

Mam jeden Lancer, funguje tiez fajn ale za tie prachy nestoji.



getsome
Příspěvky: 614

Příspěvek#2963 » pon 21. lis 2022, 18:35

@Machead: Mám několik třicítkových plechových D&H a vyloženě nenávidím ostré hrany při nabíjení bez rukavic. Občas zlobí i podávání. Jsou ty Brownells/OK Ind lepší? EDIT: Koukám, že Okay Ind ukončili na začátku 2022 výrobu zásobníků.

Lancery se dají sehnat za stejno, někdy dokonce levněji než PMAGy. V čem jsou tak špatné, že za ty peníze nestojí? Ještě jsem je nezkoušel...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2964 » pon 21. lis 2022, 19:41

S Lancerom som mal par zadrziek. V dvoch puskach. Zasobnik (uznavam, mam len jeden) ktory stoji tie iste peniaze co Magpul a zavadi? Nestoji za tu cenu.

D&H mam jeden, musel som mu pribrusit hranu na celnej strane, strely sa o nu zachytavali.

Ano, aj OK industries budu rezat pri paskovani. Ak to nevies :)
Proste to je vlastnost kovovych zasobnikov.

Ako som povedal, magpuly alebo Amendy (za cenu na Brownells deutschland svojho casu - 11 Eur) su fajn.

Sklamal ma dokonca aj Daniel Defense co som mal original k puske. Moc ma spolahlivostou nepresvedcil.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#2965 » pon 21. lis 2022, 22:30

Dominika píše:Mám dotaz, při koupi zbraně tedy jejích doplňků doporučíte Fab defence nebo Magpul ? Když už to nebo to tak proč ? Hlavně ne kůli ceně /.............

Nevybirej podle brandu ani podle stáda ale podle toho, co Tobě vyhovuje

Uživatelský avatar
ST33L
Příspěvky: 35

Příspěvek#2966 » pon 21. lis 2022, 22:45

Pokud mi někdo řekne, že tenhle zásobník úplně dobře nechodí a tamten je zase bez problémů a ještě se mi to potvrdí z více zdrojů, tak proč bych neměl dát na "stádo" a metodou pokus omyl (pak se ty omyly buď budou válet doma nebo je budu někomu prodávat) zkoušet co mi sedí? Já třeba mám věci od Magpulu, PMAGy šlapou bez problému a ostatní doplňky taky v pohodě. Akorát mám na předpažbí grip od BCM(gunfighter vertical), protože Magpul púodobnej nedělá, pokud vím.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2967 » úte 22. lis 2022, 06:59

4mike: zasobnik nie je pistol ani oblecenie ani auto, aby sa dalo povedat “co tebe vyhovuje”. Zasobnik je zasobnik. A bud funguje alebo nie. Nevidim dovod davat rovnake prachy za nieco, co funguje pofiderne voci osvedcenym Magpulom, ktore su defakto standard.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#2968 » úte 22. lis 2022, 08:52

Presel na lancery (da se rict kompletne) a vsechno chodi naprosto bez zavad. Za me vyhoda lanceru je kovova horni strana a vyrazne mensi hmotnost oproti magpulum.



Haluziak
Příspěvky: 285

Příspěvek#2969 » úte 22. lis 2022, 09:06

koudak a za mě i to, že jsou prakticky celé průhledné :)
Taky jsem s nima spokojen.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#2970 » úte 22. lis 2022, 09:21

Zase mě se třeba nesrovnatelně lépe drží Magpul. Lancer proti nim klouže z ruky.
Ohledně doplňků asi fakt co se líbí. Pistolovou rukojeť a lučík mám Magpul, pažbu FAB, přední ručku AliExpress :D Rozdil v kvalitě jsem nepoznal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů