Výběr pušky v ráži 7,62x39

Samonabíjecí pušky


Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#106 » pon 22. črc 2019, 17:36

Nikomu nic narozdil od AR fanatiku nevnucuju, uz nekolikrat jsem tady zminoval ze prekopavka je taky jedna z variant a vyjde cenove nejlip, duvod proc tu furt musim CSA zminovat je nazor nekterych mistnich ze neni rozdil mezi starou prekopavkou a CSA novovyrobou ...

CSA ma bezkonkurencne nejlepsi spoust mezi variantami vz 58

CSA ma bezkonkurencne nejlepsi hlaven mezi variantami vz 58 - pochybuju ze original hlavne jsou zastudena kovane z vyroby jedne z nejlepsich znacek na svete ...

CSA uz je v zakladu pripravena pro bocni montaz, prekopavka se musi nechat navrtat u puskare nebo bastlit doma svepomoci

ALE taky CSA stoji cca 2x tolik co prekopavka a dodaci termin je katastrofalni

kazdy at si vybere co mu vyhovuje a na kolik je ochotny investovat ...


jedine co tady mozna tlacim je vz58 obecne, jelikoz ze zminovanych variant (at uz upravovana zavarka nebo nova od CSA) splni vsechno co Morho na zacatku vyjmenoval jako pozadavky, stoji rozumny penize narozdil od Brena nebo V-AR a da se vytunit do stavu velmi blizkemu onem zminovanym kverum ktere stoji vic nez dvakrat tolik (popr petkrat v pripade zavarky ...)



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#107 » pon 22. črc 2019, 18:23

Nepřijde mi, že by tu někdo tvrdil, že předělaná 58 je na tom stejně jako novovýroba od CSA, ale:

- ohledně spouště, u 58, ale ani AKM není spoušť kdo ví jak super, ale třeba s AK74 je spoušť nesrovnatelná, ovšem to je v jiné ráži
- zastudena kovaná hlaveň je i u původní 58 - světe div se, ten půl století nebo víc starý automat pořád v CZUB je a funguje + malinké plus je u původní hlavně tvrdochrom, pokud není vypadaný
- pro puškaře není boční montáž problém, ovšem kryt pružin od GE je podle mého názoru jako montáž kolimátoru 100x lepší než boční montáž

Ohledně ceny - ať si každý koupí co chce, snad je každý střelec svéprávný, aby si sám určil, do čeho své peníze nasype. Když nemá štěstí na slušnou předělávku, ať si klidně koupí CSA, na druhou stranu za cenu CSA má dvě AKM, nové a nestřílené, to může hrát taky roli ve výběru.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#108 » pon 22. črc 2019, 18:57

- s 74 jsem zatim nemel moznost srovnat, ale CSA 58mova spoust mi prijde jako vice nez dostacujici, jak uz sem psal o par stranek nazpet je vice mene stejna jako muj SHadow2 v single action, pokud tohle nekomu nestaci tak uz je to o tom ze je rozezrany sportovnima spoustema z AR superspecialu :)

- nikde sem nenasel jaky vyrobni proces byl pouzity originalne, ale budiz, 50 let stara masina vs Lothar Walther moderni. Rekl bych ze ten nemec bude nekde jinde nez vyroba z dob totality :)

- CSA chromuje hlavne uz pekne dlouho, co vim tak jen 5.56 prvni serie byly bez chromu

- ano pro puskare, tzn investice do prace na dodelani aftermarket toho co na novovyrobe uz leze z CNC

smysl tohohle fora a obzvlaste vlaken jako je tohle je dat tazateli informace k tomu co se ptal

jestli si vsimnes nikde v celem vlakne ode me neuvidis post ve smyslu "kup CSA nic jinyho nema smysl" a misto toho se snazim dat k dispozici informace co mam popr vyvratit at si Morho vybere podle sveho


PS: AKM uz ma, nevyhovuje mu, chce neco lepsiho tzn navrhovat at si koupi opet AKM protoze stoji par susnu je k nicemu :)



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#109 » pon 22. črc 2019, 18:58

2 Ashgaad

morho píše:.......Vz58 a klony vylučuju. AR v téhle ráži kvůli problémům se zásobníky a podáváním taky.......


Ona celá tahle diskuse je skoro od začátku v podstatě o h****, jelikož se tu nabízí úplně všechno, jenom ne to, co morho chce. Klony AK počínaje, pokračuje AR a 58 konče. Takže si kdyžtak alespoň prosím odpusť to jízlivé označování někoho s jiným názorem za fanatika. Nic fanatického jsem v tomto vlákně nepozoroval a hodnotu tvého vlastního názoru to nezvýší.
U ráže 7,62x39 je v ČR holt ten problém, že je moderní výběr tristní, takže se to chtě nechtě jako vždycky stočí k nabízení starých spolehlivých lopat, jejich tunění a komentování bojových vlastností 7,62x39 (což není o nic míň "fanatické" než AR "fanatici" ;) ). Ve finále nabízet na úvodní dotaz jako náhradu za vytuněnej AKM vytuněnej Sa58 je úplně stejně mimo, jako nabízet mu AR, kterou už má.
Tohle není myslím obecné vlákno, ale vlákno ke konkrétnímu dotazu, takže výstup může být jakýkoliv (i to že si pušku nakonec nekoupí). On se totiž kolikrát člověk jen nadchne a když pak trochu vychladne tak zjistí co skutečně chce. Bohužel, tazatel se k tomu od začátku moc nevyjadřuje, což dává prostor pro flame.
Být jím a mít v trezoru to samé co on, nechal bych si AKM jako flintu do nepohody a střílel z AR, která má mnohem kultivovanější chování při střelbě, se kterým se dá ještě víc a snáze pracovat (spoušť, zpětný ráz - odpružením pažby atd). Pro střelbu na papír, na popry a cokoliv jiného do vzdálenosti 300m (nevím odkud je, ale delších střelnic myslím v ČR moc není) si upgradem v rámci ráže 7,62x39 nijak extra nepomůže (u Sa58 apod. už vůbec ne). To už bych těch 55 litrů raději narval třeba do kvalitního střeliva a nějakých akčních kurzů typu hardtask apod. Ale mluvím jen za sebe - já střílím hlavně pro zábavu.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#110 » pon 22. črc 2019, 19:10

ano citace pekna, ale Morho sam napsal ze ho ta moje Vz58ma zaujala a ze se na moznost tehle varianty jeste podiva.

narozdil od lidi se kteryma tu na foru mam bohuzel neblahe zkusenosti, kteri za kazdou cenu tlaci lidi do AR v 5.56 jsem mu nabidl variantu ktera parametrove splnovala vsechno co si zadal jako podminky ... a kupodivu 58ma vsechny splni s prehledem.

Jinak vytuneny AKm mu neda moznost napinaci paky na opacne strane ani zachyt a vypousteni zaveru ... to jsou veci kterych je AKM fyzicky neschopne a neco co VZ 58ma ma castecne v zakladu a zastecne v dilech za par kacek ...

AR uz ma, AKM uz ma, chce pusku v 7.62 protoze mu ta raze sedi vic a opet se tu opakuze ten samy nazor - strc 7.62 do trezoru a strilej 5.56 z AR ... aneb dalsi "kup AR a na vsechno ostatni se vykasli" ...



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#111 » pon 22. črc 2019, 19:49

Přijde mi, že se točíme v kruhu, ale nevadí. Zajímalo by mě, zda tu má někdo zkušenost s AK od CAA? Prodával je u nás Zelený sport. Popravdě, rád bych to zkusil. Mohlo by to být jako zajímavá alternativa k zde dokola zmiňovaným 3 typům. Nejlíp v porovnání s Brenem, protože cena je podobná.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#112 » pon 22. črc 2019, 19:55

2 Ashgaad

Ta citace byla spíš narážka na to, že krom toho co napsal, mu vlastně nikdo nedokázal ani odpovědět na tu úplně poslední otázku z úvodního dotazu. Ta nemůže bohužel znít jinak, než prostě a jednoduše "NE" ;) (edit: myslím tedy v ČR). To nebylo namířeno primárně proti tvému Sa58.

Když už, bylo by lepší tohle řešit z praktického hlediska - Nevím o kolik je reálně příjemnější střelba z tvého upraveného Sa58 oproti jeho uprvenému AKM a oproti Brenu 2. Myslím, že rozumnější, než obhajovat splnění statickách podmínek, by bylo nabídnout mu setkání aby si mohl vystřelit, než koupit holotu, narvat do ní prachy a pak zjistit, že je to třeba jen o 10% lepší. Příjemnost střelby byla totiž myslím ta první a hlavní premisa tohoto vlákna.

Sorry za ten trezorovej komentář. Já nikoho nikam určitě tlačit nechci, nebo říkat aby se na něco vykašlal, může mít obojí. Jen prostě po svých zkušenostech už nedokážu moc pochopit, jak může někdo mít raději na civílní střelbu ráži, jejíž jediná rozumně ospravedlnitelná výhoda spočívá prakticky jen v terminální balistice.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#113 » pon 22. črc 2019, 20:09

no kdybychom to brali z tohohle uhlu tak vsichni strilime jen z 22lr :)



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#114 » pon 22. črc 2019, 20:18

Já oproti AKM a 58 nepozoruji subjektivně žádný rozdíl. Kromě toho, že je AK těžší, takže se asi bude chovat líp při dávce, ale to jen odhaduji.



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#115 » pon 22. črc 2019, 20:24

2 Asghaad
Pokud by se u nás nikde nedalo střílet dál jak na 50m tak by to možná byla pravda. Univerzálně na takových 100m (více míst) až 300m (např. Olomouc) ale pořád využiješ lépe větší ráži. A přesnost je díky plošší dráze letu lepší u víme jakého náboje ;)

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#116 » pon 22. črc 2019, 21:52

M1911 píše:Zajímalo by mě, zda tu má někdo zkušenost s AK od CAA? Prodával je u nás Zelený sport. Popravdě, rád bych to zkusil. Mohlo by to být jako zajímavá alternativa k zde dokola zmiňovaným 3 typům. Nejlíp v porovnání s Brenem, protože cena je podobná.


To by mě taky zajímalo. Asi se jich moc neprodalo u nás ani ve světě, což už teda samo o sobě mluví proti takový volbě, někdo to popsal jako přeplastovanou Saigu, nevím, cena mi připadá dost přestřelená, ale třeba je to přehlíženej klenot a cena oprávněná... Mimochodem v diskuzi o Bren 2 na fóru střelectví někdo napsal, že když zkusil Alfu, tak si říkal kde udělali soudruzi v CZUB chybu. A když jsem se zeptal v čem teda :) tak bez odpovědi (zatím).
NO a teď jsem hledal o Alfě trochu víc, a na stránkách Kalashnikov USA píšou že to byl prototyp a že projekt byl ukončenej...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#117 » úte 23. črc 2019, 05:24

Jen reakce
Spouste u AKM a AK 74 jsou stejne,AK 47 ma spoust mirne odlisnou
Kazda kosa,ktera se postupne olita ma spoust nesrovnatelnou s novou,dalo by se rict,ze cim vic odstrileno,tim lepsi spoust i celkovy chod a spolehlivost,zraje to s poctem vystrelu.
Strilel jsem mimo jine i z CSA a rozdil v presnosti na 100m oproti olitane zcivilnence z prvnich hermexu byl slovy nula. AKM ma rozhodne uz od zakladu vetsinou(bo kazdy kus original) mnohem lepsi spoust nez kosa s uplne nesrovnatelnym prubehem.Laufy na 58 jsou taky kovane.Nepouziva csa nahodou LW jen u .223?



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#118 » úte 23. črc 2019, 12:55

zalezi na rocniku, stare kusy z dob kdy si rikali D-Technik jsou skladacky ze surplusu kdy s nejvetsi pravdepodobnosti i hlavne byly ze starych skladovych dilu ale jak sel cas tak zacali pouzivat LW hlavne, nejprve bez chromu a v soucasnosti pouzivaji LW na vsechno s tim ze kupujou hlavne nechromovane a tvrdochrom dodelavaji sami.

aspon takhle jsem to pobral z informaci ktere sem nasel pred tim nez jsem kupoval moji.

Takze hodne bude i zalezet na tom jestli to CSA co jsi zkousel bylo rok stare nebo delane treba pred deseti lety.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#119 » úte 23. črc 2019, 13:31

jinak asi nejblizsi co muzu poskytnout mimo nejakeho srazu bude video takze : https://youtu.be/VkZarWQZ4Fw

jak uz jsem psal, jak vahou tak i chodem je ta spoust prakticky identicka s moji Shadow 2 - lehky a plynuly chod na zed s propadem pri promacknuti mozna 0.5mm coz bez pomalouckeho spousteni a vyslovene se soustredeni na spoust prakticky nejde poznat.

Jesli ma kazde AK "mnohem lepsi spoust nez kosa s uplne nesrovnatelnym prubehem" tak si asi budu muset poridit AK protoze podle toho popisu ma kazde AK spoust jak sportovni superspecial na kterou se staci krive podivat a uz to pali ...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#120 » úte 23. črc 2019, 14:24

Ročník vůbec netuším,ale bylo do už docela dávno,takže bych řekl,že to bylo s laufem ze sklad. zásob. Spoušť byla docela hrbolatá a tvrdá s mega odporem,prostě jak bývá na nových kosách typu tactical atd. kde jsou střívka vždy nová. Když je spoušť už jetá,je to docela jiná liga,ale jak dlouho to obvykle trvá ,než se zajede netuším. Nejlíp na soutěžích vždy nastříleli kosaři s úplnýma vykotlancema a tam ty spouště i chod byly máslíčko,co jsem zkusil. Kosy obité a ojeté jako na VZS.

Kalach má úplně jinou spoušť,má docela dlouhý reset,ale je úplně máslová po celé dráze a jde libově poladit i doma,na nějakém dodržení úhlu atd. tam snad ani nezáleží(nadsázka) snese i hodně velké prznění bez ztráty funkce. Na trigger slap je už dneska hodné léků. Já už ji ani nemažu,jede úplně nasucho a nic se nemění,je stále dobrá jako od výroby a taky ještě zraje,řekl bych. Bavím se o "mířence" ,na dynamiku bych volil asi něco s kratším resetem.
Docela hnusnou spoušť má z krabice AR,ale ta taky dozraje po pár tis. a lepší pružinky hodně pomohou

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: CzechJoker a 12 hostů