STAG ARMS AR15 - kvalita

Samonabíjecí pušky


scotty333
Příspěvky: 13

Příspěvek#1 » sob 31. srp 2019, 09:53

Ahoj,

koukám po nějaké AR-15, a narazil jsem na prý americkou značku STAG ARMS. Pušky okolo 28.000 CZK. Jakou kvalitu od toho můžu očekávat? Asi nebudu zrovna náročný uživatel, ale v oblasti těchto zbraní se moc neorientuji, tak přemýšlím, jestli se vyplatí ještě šetřit, nebo můžu po víkendu vyrazit do obchodu :-)

Díky.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#2 » ned 1. zář 2019, 21:18

;) Klidně kup,chybu rozhodně neuděláš..

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#3 » pon 2. zář 2019, 05:18

Vzhladom ze nie som ARkar tak som nechaval komentar na niekom skusenejsom, ale tak napisem aspon nieco:

- kvalita spracovania v poriadku, vyberal som z viacerych kusov v roznych prevedeniach, priamo pri tom som mal na porovnanie nejake zakladne ADC (mimo toho som uz drzal z low endov Norinco, Ruger, S&W, NEA)
- spust "nic moc", ale prijatelna, zatial sa menit nechystam
- 16" hlaven so stupanim 1:7, na 100m z toho lietaju pekne aj najlacnejsie 55gr S&B sypacky, takze to s lahkymi strelami problem nema
- zatial ma nalietane par 100 ks ale pominuc mnou sposobeny pociatocny problem kde sa mi sekol v komore naboj co som mal prebity do Galila (holt AK je AK, prebijanie do AR chce trochu viacej sa s tym tentovat :D), ani jedna zavada

Pre mna na hobby strelbu uplne postacujuca, mozem doporucit.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#4 » pon 2. zář 2019, 14:59

Jak bys to hodnotil v porovnani s SW?



sturmidlo
Příspěvky: 39

Příspěvek#5 » pon 2. zář 2019, 16:41

Stag Arms není prý americký, od roku 2003 jde o maloobchodní značku firmy CMT (Continental Machine Tools) z Conecticutu, která dodávala a dodává díly (třeba lowery) na AR-15 různým firmám včetně Coltu. Pokud sériové číslo Vašeho loweru začíná písmeny CM, jde o výrobek téhle firmy. Kolem výroby AR-15 se pohybují už někdy od dob války ve Vietnamu. Na US fórech mají pušky s jelenem velmi dobré jméno. Staga mám něco přes dva roky, respektive lower Stag Arms a upper NFA, hlaveň 16" s twistem 1:8 s tvrdochromem, flinta už prodělala pár úprav (z těch zásadnějších spoušť Velocity Trigger, štelovatelnej gasblock od Superlative Arms a JP Silent buffer). Od začátku šlape bez problémů, střílí a nezávadí, zatím něco okolo 2 tisíc nábojů, pravda, používám tovární střelivo, převážně S&B, Fiocchi, GGG, zásobníky prakticky jen Magpul, flintu pravidelně čistím a mažu a netahám jí bahnem zákopů.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1159

Příspěvek#6 » pon 2. zář 2019, 17:29

Tak moj kus je upper and lower Stag, seriovka loweru S0xxxxx. Ruger a zakladne SWcko by som zaradil spracovanim pod to (obzvlast Ruger miestami posobil trochu az hrackoidne). Na tomto ma co sa kvality tyka akurat "nenadchyna" pazba co je v zaklade, ale pouzitelna je. Zaregistroval som u obchodnika aj tie komba NFA+Stag. Trochu som sa bal toho 1:7 a 55gr striel ale ako som pisal, je to v pohode.
Inak - pokial vies hned teraz ze budes menit pazbu, predpazbie, atd. ... tak si pozri tu holu "furniture free" konfiguraciu (za 26k), moze to byt zaujimava varianta.



sturmidlo
Příspěvky: 39

Příspěvek#7 » pon 2. zář 2019, 21:25

Značka Stag Arms rozhodně patří v rámci entry levelu AR-15 k tomu nejlepšímu z hlediska poměru cena/výkon, co se dá u nás sehnat, navíc se solidním potenciálem k budoucímu upgradu. Já můžu jen doporučit, včetně super zastoupení v osobě Ondry Duška!



CZ_Iceman
Příspěvky: 3

Příspěvek#8 » sob 14. zář 2019, 22:06

Ahoj, nevím jesli si už koupil, nebo stále vybíráš... pokud ještě ARku koupenou nemáš, tak můžu STAGA vřele doporučit. Sám jsem nedávno vybíral ARku a po přečtění všech možných recenzí na našich a zahraničních fórech jsem se rozhodl právě pro STAGA. Za mně bylo důležité, že je kompletně "Mil-Spec" a tedy mimo jiné na něj budou bez problémů pasovat díly pro stavbu nebo upgrade. Vybral jsmem "holou" verzi s tím, že si pušku nastrojím přesně jak chci. Následně jsem si koupil novou pažbičku + pažbu a sadu "žlutých" pružin na Brownelsu a M-LOK free float předpažbí na Ebay (tam jsem jen vyměnil dodané šrouby za pevnostní). S takhle nastrojenou puškou sem odstřílel zhruba prvních 500 ran naprosto bez jakýhkoliv závad. Po výměně pružin ve spoušťáku má puška nejenom podle mého názoru naprosto luxusní spoušť. Nicméně tak jako snad všechy ARky s odběrem plynů "Carbine" byla puška strašně "přeplynovaná", hilzny házela dopředu cca. na jednu hodinu. Tak sem se rozhodl, že udělám další "tuning" a osadil jsem ji štelovatelným gasblokem, kompíkem od BCM a oboustraným ovládáním pojistky+ novou zvětšenou natahovací pákou od "bambusáků" - no a po tomto dalším upgradu je střelba opravdu parádní, zpětný ráz prakticky neexistuje a celkově je ta puška při strelbě naprosto klidná. Takže za mě je STAG velmi dobrý 100% kompatibilní základ pro stavbu slušné ARky. Celkové zpracování je velmi dobré, vše lícuje a nikde nejsou žádné vůle + chromovaná hlaveň s komorou wylde se stoupáním 1:7 - za mně prostě "nízkorozpočtový" ideál :). Teď už mám vystřeleno celkem cca. 1000 včelek bez jediného problému a známek opotřebení.
Takže cenově to může vypadat takhle:
Puška 25000,-
Pažba a pažbička: 2050,-
Sada přužin: 400.-
Předpažbí: 800,-
gasblock: 900,-
natahovací páka: 200,-
Oládání pojistky: 150.-
Kompík BCM 2700,-
Takže celkem 32200,- za slušně zpracovanou a "vytuňenou" pušku (bez mířidel) mi příjde jako dobrý kauf.

Celek vypadá nějak takhle (celková váha nastrojené pušky s 16" hlavní včetně kolimátoru a zvětšováku, ovšem bez zásobáku je přesně 3,6 Kg):
STAG.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti