Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#931 » úte 28. čer 2022, 15:33

Eagg píše:Jak vypadaji povrchovky natahovaci paky Vasich antregu? Take Vam to tak zlezlo? Pri tom to vzdy olejuju. Dokonce paku oleluju az nad ramec aby ta povrchovka nelezla dolu a krasne to klouzalo. Ale stejne to nepomaha. Zlezat zacala uz po par stovkach ran. Nechapu proc.
Krom toho musim rict ze ta paka jde i nekdy do docela tezko natahnout. Ako kdyby o neco zavadila. Ten pohyb tam neni tak plynulej. Skousel sem uz vic pusek i drahsich i levnejsich a tam to slo krasne.
Naposledy sem si vymenil na par ran na strelnici s vedle strilejicim strelcem meho antrega a take mi potvrdil ze to jde nekdy ozaj tezko natahnout.

Predpokladam ze strilene jenom barnauly s tym nemaji nic spolecne. Ze to munici nebude. Je pravda ze strilim jenom barnauli. Ale neverim ze to muze todle spusobovat.

Dik za nazory a tady par obrazku.

Mate s tym nekdo skusenosti?
Obrázek

Obrázek

Obrázek


Tohle by se ti u Vosádky nestalo, pořád říkám že má kvalitnější zpracování :-)



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#932 » úte 28. čer 2022, 15:37

Antregácká páka je ocelová ?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#933 » úte 28. čer 2022, 16:05

Ocelová těžko, když AR upper je hliníková slitina. Ocelovou páku by do toho dal leda blázen.



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#934 » úte 28. čer 2022, 16:08

To jsem si myslel. Proto ta páka nemůže být rezavá. :-) Musí to být otěr z něčeho jiného.



tata7474
Příspěvky: 8

Příspěvek#935 » úte 28. čer 2022, 16:30

Eagg píše:Jak vypadaji povrchovky natahovaci paky Vasich antregu? Take Vam to tak zlezlo? Pri tom to vzdy olejuju. Dokonce paku oleluju az nad ramec aby ta povrchovka nelezla dolu a krasne to klouzalo. Ale stejne to nepomaha. Zlezat zacala uz po par stovkach ran. Nechapu proc.
Krom toho musim rict ze ta paka jde i nekdy do docela tezko natahnout. Ako kdyby o neco zavadila. Ten pohyb tam neni tak plynulej. Skousel sem uz vic pusek i drahsich i levnejsich a tam to slo krasne.


Daj foto vnutra upperu ... tipujem, ze tam budes mat pekne nazbieranu brusnu pastu ... kombinacia ako uz bolo napisane olej+vsakovaky bordel



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#936 » úte 28. čer 2022, 17:05

tata7474 cistim pusku po kazde strelnici. Ta puska nezazila vic jak 300 ran bez cisteni. Je vzdy cista a pripravena na strelnicu. I ked by som ju nemusel cistit tak to robim. Rovnako aj pistol.
Stale to ale nevysvetluje
1. preco ta paka je takto zesuchana,
2. Preco niekedy ide tazko natiahnut
3. a preco pri ostrej strelbe niekedy pocut take divne zvuky akoby to tam cele vibrovalo. Neviem to popisat.
P.s. tie divne "vibracne zvuky" sliset i ked razantne natiahnem a pustim zaver.
Alebo ked ho zachytim a vypustim. Aj vtedy su sliset divne zvuky.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#937 » úte 28. čer 2022, 18:29

Mac.42 - Máš pravdu. Na natahovací páku se nepoužívá olej ale primárně tenký nános PTFE - teflonové pasty. Pokud se používá střelivo Barnaul, které prokazatelně dost špiní dějí se dvě věci - Nábojnice jsou lakované a při střelbě dochází k odlupování šupinek laku a ty se různě lepí uvnitř zbraně a druhak povýstřelové spodiny i když je to píst tak u barnaulu dělají i tak bordel se nachytají na páku a dělají přesně to co píše Mac.42 - šmirgl. Dále se děje to, že uživatel nenatahuje páku v ose hlavně a ta se pak dře o hranu nebo o hrany. Řešilo se to vícekrát již dříve. I přes to, že je puška nadmíru odolná tak kombinací těchto faktorů prostě nevydrží žádná povrchovka a užíváním se elox sedře. Někomu více někomu méně - vše podle toho jak kdo natahuje. Nejen tedy natahuje ale i shazuje. Někteří natáhnou s prázdným zásobníkem a páka tak zůstane logicky vzadu navolno. Pak prostě shodí závěr a páka letí nějak dopředu a to dostává na prdel i zobáček páky a žlábek do kterého zapadá. Proto to má někdo omleté více a někdo méně.I proto jsou potom diskuze a odpovědi že já to mám OK irelevantní právě kvůli výše uvedenému. Natahovací páky se vyrábí 2x ročně v sérii stovek kusů tedy jsou všechny stejné . Je to pouze o užívání zbraně.. Pokud má někdo pocit, že je s puškou něco v nepořádku samozřejmě to zde můžete řešit, ale nevyřešíte to. Doporučím každému napsat tam kde pušku koupil, nebo pro urychlení napsat mail nám : habresto@habresto.cz a my se k tomu v součinnosti s výrobcem vyjádříme tak aby mohli všichni klidně spát a pušky dělali to co mají.
Pokud má však někdo pocit že by se to u jiného výrobce nestalo, tak tím na základě výše popsaného konstatuji že o problematice neví vůbec nic a plácá nesmysly. Děje se to u všech pušek AR15 bez ohledu na výrobce a povrchovou úpravu. :shock: Je to jen o uživateli.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#938 » úte 28. čer 2022, 20:19

Ok, vadí to něčemu mimo vzhled?



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#939 » úte 28. čer 2022, 23:05

Takze tis svinske barnauky tak ublizuji mojek puske?
Ved vies ze pred tym nez som mal ist kupit pusku k tebe este ten schmeisser lebo antregi vtedy neboli nikde skladom tak sam mi hovoril ze tvoj antreg ma 20 tisic cisto barnaulu bez cisteni a stale slape (ted ma tusim naposledy si psal 30 tisic najeto) . Tak na zaklade som do toho siel (do antreegu lebo som nasiel jediny kus skladom co nikto nechcel vo wildgame).
Tak potom ako musi vyzerat tvoja puska co sa tyka natahovacej paky? Lebo to ze nenatahujem v ose odmietam. Pretoze natahujem.
To ze to robi prach po barnauloch to je skor argument.
Je mozne ze i ten zvuk robi prave to ze strielam barnauli? Uz sme o tom kdysi diskutovali.
Mozno by to chcelo skusit nejske sellieri ci sa budea spravat rovnako
Mozno je to ozaj strelivom
Neviem.
Nakupim nejake sellieri a skusim dat z toho par stovsk ran na najblizzsom treningu a som zvedavy.
Inak dik za reakciu.
I vsetkym co napsali.
Stale to ale nevyriesilo moj problem. Jedine teda hypoteticky strelivo je vadne. Ale opat argumentujem tym jak potom musi vyzerat tvoj antreg po 30 tisic.
No nic uz sa opakujem.
Dobrun noc



mikeyy
Příspěvky: 18

Příspěvek#940 » stř 29. čer 2022, 06:04

Moje varka má nastříleno do 500 ran s SBčkama a nic podobného nepozoruji. Na to, že má oproti Antregu o dost horší povrchovku (což teda má reálně, i ta zmodernizovaná s doražečem co mám já), drží povrchovka na 100% a to ji nečistím skoro vůbec.. a když už je čištěná, tak je tam bince hodně, ale vše šlape jak má a nic podobného co máš ty nepozoruju.. krásně funguje, bez zadrhávání. Na natahovací páku používám teflonový tuk, ne olej.

Podle mě jsou barnauly velmi nevhodné pro pušku za skoro 70tis.. ale četl jsem tu, že někdo střílí jenom barnauly z Antrega a nemá žádný problém..
akorát nechápu, jak jsi to dotáhl až do takového stavu, když přece natáhnu a má to nějaký nestandartní zvuk, tak ukončím střelbu, rozeberu to, prohlédnu a popřípadě doplním mazivo, takhle "na sílu" bych to určitě nenatahoval.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#941 » stř 29. čer 2022, 07:41

Mikeyy no ten nestandartny zvuk ma uz od zacatku. Mne na to upozornil typek na kurze na pusku.
A,rozebrana bola dival som sa co to asi muze spusobovat ale nic sem nenasel. Tak nevim. (Mozna to je normalne)
Skusim z toho jeste ty sellieri a pak budu resit dal.

A proc ta paka je jaka je ,nevim protoze natahuju to normalne pustim a smitec. Ona ta paka ma i dost velkou vuly v tej behacej drazke. Ci taka ma byt to nevim.

Axto ze se ma pouzivat nejaky teflon a ne olej to sem vubec nevedel. Ale uz to vim.. (clovek se stale uci).

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#942 » stř 29. čer 2022, 08:57

Eaggg: kluci ti odpověděli, pouze to shrnu. Máš to moc mastné a na tu mastnostu se lepí bordel z Barnaulů. To je příčina, proč to máš odrbané a proč můžeš mít problém s natažením. Mezi upperem a pákou moc místa není a pokud to zalepíš směsí připečeného oleje se zbytky laku...
Pokud jde o ty vibrační zvuky, neslyšíš náhodou pružinu v bufferu?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#943 » stř 29. čer 2022, 09:10

Dominika: Vosátka je dle mě co do kvality na stejně úrovni, za mě vyhrává řešení pístového mechanyzmu u Antregu...
Ale časem se nebráním myšlence na Varku v plynu, tam je dle mě hrubě nedoceněná.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#944 » stř 29. čer 2022, 11:05

CzechJoker

Ja si dokazu svou chybu priznat. I v tom ze sem to mazal jen olejem protoze od zacatku to tak bolo namazane a nenapadlo mne ze se pouziva i neco jineho

Urcite odmitam to ze paku natahuju sregom do prava lava a este nahor..

O pusku sa staram kazdu strelnicu ju cistim.
I ked strielam barnauli tak verte ci neverte ta puska po 300 ranach barnaulu je maximalne zacmudena tam kde se prepina pist cize ve predu. Ze vnitr je temer nedotknuta nema tam zaden prach masivny nebo kusky ocelovych stripku.

P.s. takze ja sem se jedine dopustil toho xe sem to naolejoval.
Podivejte se do uppreru tam kde beha paka jak je to zesuchane. I to je moje vina?
Pri tom kdyz si uvedomite tak za trening max 10x natahnu paku. Protoxe vlozim zasobnik , natahnu paku, pustim. Kdyz dojde k vystrileni zasobniku dam novy vypustim zaver. Paku temer nepouzivam jedine kdyz potrebuju vybitou zbran nabit.
To nevysvetluje tenhle stav.

1. Paka zasuchana jak krava z boka leva prava hore ale i dole
2. upper v miste kde beha paka zesucane jeste vic.
3. A vsimnete si aj misto u buferu (dufam ze to pisu spravne)

Toto nemuze byt olejem, barnaulama ani mojim natahovanim.

P..s co se tyce vybracneho zvuku muze to byt buffer neviem.
Muzu to nejak upravit nebo opravit? Aby to nedelalo? Zni to nekdy hodne smesne...

Prilozene foto
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak som v tejto chvili poutieral veskery olej z nej a cez vikend ju znova namazu jemnou vrstvou. ( na foto vyssie je este naolejovana a to co vidite su detaily prachu bezneho domaceho trezoroveho ne prach od strielania pretoze puska je vycistena)
Ale jak pisu vyssie paku natahuju minimalne aby takto vypadala. A pri strelbe se predse paka nepohybuje protoze by mi vrazela do nosa :lol:

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#945 » stř 29. čer 2022, 11:36

Jestli ti venku puška nezmokla, ale všechno je to olej, tak ho použij o 99 % méně a ušetříš si dost starostí.
Jinak já mám natohovací páku z AliExpressu za pár stokorun a takto rozhodně nevypadá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Renegade a 15 hostů